Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a ‘İstanbul’ sorusu

İçişleri Bakanlığı'nın terör örgütleriyle iltisaklı kişilerin işe alındığı iddiası nedeniyle İBB hakkında başlattığı özel teftiş hakkında paylaşımda bulunan Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a seslendi.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin İstanbul’da düzenlenen danışma meclisi toplantısında İBB’nin terör örgütleriyle iltisaklı kişilerin de bulunduğu 45 bin kişiyi aldığını iddia etmişti. İçişleri Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde işbaşı yaptırılan bazı çalışanların, terör örgütleriyle iltisaklı olduğu iddiasıyla özel teftiş başlatıldığını açıkladı.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan yanıt geldi. 

“Saray’daki Şahıs, bu aralar yine bir haller oldu sana” diyen Kılıçdaroğlu, “İstanbul’da bir şeylere zemin mi oluşturuyorsun?” diye sordu. 

Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a seslendiği paylaşımında “Saray’daki Şahıs, bu aralar yine bir haller oldu sana. İstanbul’da bir şeylere zemin mi oluşturuyorsun? 5 kişilik amigo takımına güvenme, bu milletin canını yakacak kadar cesareti olanın sonuçlarına katlanacak kadar da gücü olmalı… Sen seçimden kaçan birisin, fazla heyecanlanma!” ifadelerini kullandı.