Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Balık ve Yükselen Balık Burcu 2022 Yıllık Yorumları

Şans senden yana

Geride bırakmaya hazırlandığımız yıl zorlu geçti. Söylenmesi gerekenleri söyledin. Yapman gerekenleri yaptın. Ve bitti. Artık nokta koyup yeni yolculuklara çıkma zamanı… Kariyerinde zorlandığın zamanlar oldu. Duygusal olarak yıprandın. Yetersizlik duygularıyla baş etmeye çalıştın. Bazen ceketini alıp her şeyi bırakıp gitmek geldi içinden. Ama sonunda mücadele ettin. Pes etmedin. Ve şimdi yeni bir yılda yeni öyküler yazmaya hazırlanıyorsun.

Bu yıl, ruhumuzun tekâmül yolculuğunu anlatan Ay düğümleri 19 Ocak’tan itibaren yeni bir hatta geçiyor. Geliştirmen gereken özellikleri anlatan Kuzey Ay Düğümü sabit ve değişme direnen Boğa Burcu’na giriyor. Ve 1,5 yıllık seyahatinde, sabırsızlıktan, haksız yargılama eğiliminden, başkalarının işleriyle aşırı ilgilenmekten, işbirliğine direnmekten kaçınmayı öğreniyorsun.

Ve yılın önemli olayları da Güneş ve Ay Tutulmaları… Tutulmalar, yaşamımızda karanlıkta kalan noktaları aydınlatır. 2022 yılında yaşanacak Boğa ve Akrep Burcu tutulmaları en çok iletişim dilin üzerinde etkili oluyor. İlk olarak 30 Nisan’da Boğa Burcu’nun 10 derecesinde gerçekleşecek Uranüs etkili Güneş Tutulması ve 8 Kasım’da yine Boğa Burcu’nun 16 derecesinde yaşanacak Merkür etkili Ay Tutulması, düşünce yapını değiştiriyor. Belki bu etkilerle birlikte yaşamında hayır demeyi öğrenebilirsin. Bazı fikirlerinde direnmemeyi öğrenebilirsin. Yaşamdan keyif almak adına, huzur bulmak adına düşünce sistemini değiştirebilirsin. Kardeşlerin ya da yakın çevrenle ilgili değişikler yaşayabilir, iletişiminde kopukluklar yaşayabilirsin. Fikirlerin, düşüncelerin yeni yatırımlarının adresi olabilir. Ama yeterince çalışıp tembellik etmezsen… Ve karar vermekte gecikmezsen.

16 Mayıs’ta Akrep Burcu’nun 24 derecesinde gerçekleşecek Ay Tutulması ve 25 Ekim’de yine Akrep Burcu’nun 2 derecesindeki Venüs etkili Güneş Tutulması’yla eğitim yaşamın canlanabilir. Bu zaman aralığında yeni eğitime başlayabilirsin. Yurt dışı işlerin ivme kazanabilir. Eğer hukuk ya da medya alanında çalışıyorsan, başarılı işlere imza atabilirsin. Bu arada evliysen eşinin ailesiyle ilgili sorumlulukların artabilir.

Jüpiter’e ev sahipliği yapıyorsun

Aynı zamanda yönetici gezegenin Jüpiter Balık Burcu yolculuğuyla yılı karşılıyor. Ve sen de bu etkiyle birlikte kendine, bilgine güvenin tazelenebilir. Kendini umutlu hissedebilirsin. İçinde her şeyi yapabileceğine dair güç uyunabilir. Fiziksel görünümünü değiştirmek isteyebilirsin. Ve kilo alabilirsin. Ne zamana kadar? Takvimler 11 Mayıs’ı gösterene kadar. Zira bu tarihten itibaren Jüpiter Koç Burcu’na giriş yapıyor. Ve finansal anlamda sana yeni şeyler öğretiyor. Mesela bundan sonra harcamalarını sadece kendin için yapabilirsin.

Yaz aşklarına hazır ol

Yeni yatırım kararları alabilirsin. Mevduatını korumak adına girişimlerde bulunabilirsin. Araba alabilirsin. Kredi çekebilirsin. Ya da var olan kredilerini daha rahat koşullarda ödeyebilirsin.

18 Temmuz ve 12 Ağustos tarihleri arasında aşk ve flört ilişkilerinde şanslı günler yaşayabilirsin. Bu tarihlerde kendini tam olarak anlatabilirsen, duygularının alt yazıları olmadığını hatırlayabilirsen, ne hissediyorsan onu söyleyebilirsen ilişkinde her şey yolunda olabilir. Yine bu tarihler arasında varsa çocuklarınla iletişiminde empatik ve hoşgörülü yaklaşımlar sergileyebilirsin.

1-16 Şubat ve 28 Temmuz- 11 Ağustos tarihlerinde sağlık olarak, ağır bir şeyler taşımamaya dikkat etmelisin. Masa başında çalışıyorsan omurga pozisyonlarına dikkat etmelisin. Eğer sırt ağrısı yaşamak istemiyorsan…

Güzel ve keyifli bir yıl olsun.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.