Tunalıhilmi’de “Kadın Emeği Üreten Eller Yılbaşı Sergisi”

ANKAEL Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’nin, 24 Aralık’ta başlayan “Kadın Emeği, Üreten Eller Yılbaşı Sergisi” 27 Aralık’a Ankaralılar’ın uğrak yeri oldu.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

2015 yılında Karaman’ın Divle Köyü’nde bölgedeki kadınlara istihdam yaratmak üzere kurulan, ANKAEL Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, çömlek, keçe, dokuma, ev yapımı tarhana, peynir, erişte, sebze ve meyve kuruları gibi ürünlerin satışını yaparak, kadınları güçlendirmeyi hedefliyor.

ANKAEL’in yılbaşı sergisi, Ankara’da Tunalıhilmi Çelikler Pasajı Sanat Meydanı’nda her gün saat 11.00-18.00 arası ziyaret edilebiliyor. Pandemi günlerinde kadınların gayreti ile ekonomiye bir nebze de olsa katkı sağlayan sergide,  Ankaralı 20 kadının ve Genel Merkezi Ankara’da bulunan Kadın ve Mücadele Derneği’nin üye ve gönüllülerinin kendi el emeği ürünü olan örgü, takı, keçe, ahşap işleri, kışlık gıda gibi ürünlerini bulmak mümkün.  

Öte yandan, 2022 yılında, serginin düzenlendiği Sanat Meydanı’nda, Kadın ve Mücadele Derneği’nin de desteğiyle; kadın yazarların kitaplarını imzalayacağı imza günleri, şiir ve müzik dinletileri, kadınlara ve gençlere yönelik eğitimler, hukuk, bireysel ve toplumsal sağlık, üretim, girişimcilik, emek, kooperatifçilikle ilgili güncel konularda söyleşilerin düzenleneceği bildirildi.