Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Oğlak ve Yükselen Oğlak Burcu 2022 Yıllık Yorumları

Bırak ve rahatla

Şimdi yeni bir yıla hazırlanıyorsun. Eski yıldan neler göndereceksin yepyeni 365 güne kendinle birlikte? Ve ne bekliyorsun yeni yıldan? Bence sağlık… Zor zamanlardı… Hem kendinin hem sevdiklerinin sağlık sorunlarıyla sınandın… Eski sağlık sorunların yeniden geldi gündemine belki. Ne çok çektin bu yıl alerjilerinden? Umarım alerjilerin ve seni “alerji” edenler geride kalır. Ve sen de bir adım atıp ileriye, yönüne bakabilirsin. Bunu yapacağını biliyoruz ikimizde. Her zamanki gibi mantıklı ve sağduyulu davranacağını biliyorum. Geçmiş bırak geçmişte kalsın. Geçmiş, geçmişte güzel. Gelecekse bir hayal perdesi açmanı bekleyen… Hadi biraz cesaret…

Bu yılın özel etkilerinden birisi 19 Ocak’ta yönünü değiştirecek Ay düğümleri… Biliyorsun ay düğümleri ruhumuzun tekâmülünün ayrıntılarıdır. Güney Ay Düğümü, yaşam yolunda ilerlerken aldığımız yükleri, bırakmamız gereken ağırlıkları gösterir. Kuzey Ay Düğümü ise varış noktasıdır. Şimdi 1,5 yıl boyunca Kuzey Ay Düğümü’nün Boğa Burcu’na geçişiyle birlikte yaşamına huzur katmaya ne dersin? Belki artık krizlerden beslenmeyi bırakırsın. Gereksiz tartışmalardan kaçınırsın. Takıntılarından arınabilirsin. Farkındasın değil mi yaşamındaki herkesin sorumluluğunu sen üstleniyorsun. Peki, ne kadar değer görüyorsun? Bazı şeyleri artık bırak ve rahatla…

Yılın ilk tutulmasını 30 Nisan’da yaşıyorsun. Boğa Burcu’nun 10 derecesinde gerçekleşecek Uranüs etkili Güneş Tutulması ve sonbaharda 8 Kasım’da yaşanacak Boğa Burcu’nun 16 derecesindeki Merkür etkili Ay Tutulması’yla gündemine minik bir can düşebilir. Bu tarihler arasında eğer istiyorsan ebeveyn olabilirsin ya da bir çocuğun bakımını, sorumluluğunu üstlenebilirsin. Kendine para kazandıracak bir hobi bulabilirsin. Alternatif yatırım araçlarında paranı değerlendirmek isteyebilirsin. Ve en önemlisi yaşamına huzur, keyif ve düzen getirmek konusunda istikrarlı davranabilirsin. Ve yine bu dönemde yeni aşklara yelken açabilirsin.

16 Mayıs’ta 24 derece Akrep Burcu’ndaki Ay Tutulması ve beraberinde 25 Ekim’de gerçekleşecek 2 derece Akrep’teki Venüs etkili Güneş Tutulmasıyla değişim ve dönüşüm fitilini ateşleyebilirsin. Para konusundaki hırslarınla yüzleşebilirsin. Mesela cimri misin yoksa tutumlu mu? Bu kavramların ayrımına varabilirsin. Büyük düşünebilirsin. Umutlarının ve hayallerinin farkına varabilirsin.

Kardeş candır

Şans, bolluk ve bereket gezegeni Jüpiter, Balık Burcu’ndaki yolculuğunu 11 Mayıs’a kadar sürdürüyor. Ve bu süreçte bol bol seyahat yapabilirsin. Kardeşinle, yakın çevrenle iletişim trafiğin artabilir. Zaten hatırlatmama gerek yok. Kardeş candır. Bu tarihte eğer istersen şirketin için teknolojik yatırımlar yapabilirsin. Sosyal medyayı daha aktif kullanabilirsin. Jüpiter’in 11 Mayıs’tan itibaren Koç Burcu’na geçmesiyle birlikte, taşınma konuları hayatında daha fazla yer tutabilir. Belki ev değişikliği iyi gelebilir sana. Ne derler bilirsin tebdili mekânda fayda vardır.

 

Bu yıl sağlığınla ilgili 29 Mayıs ve 14 Haziran tarihlerine dikkat etmelisin. Bu tarihlerde aşırı tatlı tüketiminden uzak durmalı, vücudunun inisülün dengesini korumaya özen göstermelisin. Aynı zamanda 24 Kasım ve 7 Aralık tarihleri de sağlık konusunda aynı etkiyi barındırıyor senin için. Bu yıl senin için ekstra önemli bir hareketi ise Mars gerçekleştiriyor. Gökyüzünün hızlı, enerjik ve bir hayli hareketli gezegeni Mars, 20 Ağustos’ta burcunda başladığı yolculuğu geri hareketiyle birlikte 25 Mart 2023 yılına kadar sürüyor. Bu süreçte sağlıklı yaşamak adına adım atabilirsin. Çalışma koşullarını değiştirebilirsin.

Güzel ve keyifli bir yıl olsun.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiler…

BurcuN.