Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Yay ve Yükselen Yay Burcu 2022 Yıllık Yorumları

Sorun nerde?

En çok sevdiğin şeylerden birisi soru sormak… Aldığın yanıtlar ise sende gizli… Soru sormayı seviyorsun. Çünkü kendini aramaktan hiç vazgeçmiyorsun… Ama biliyorsun… Artık sen, dünkü sen değilsin… Zira zor dönemeçlerden geçtin geçtiğimiz dört mevsim… Uykusuz geceler belki de seni yıprattı… Hiç ummadığın anda vedalar yaşadın. Ama kendi gücünün farkına vardın. Ve şimdi farkına varman gereken yeni halkalar ekleniyor ömrünün tekâmül yolculuğuna… Bakalım yeni seni sevecek misin?

Yılın kalitesini belirleyen önemli dönemeçlerden birisi 1,5 yıldır İkizler- Yay Burcu’nda dolaşan Ay düğümlerinin Boğa ve Akrep Burcu’na geçmeleri olacak… Güney Ay Düğümü Yay Burcu’nun seyri sırasıyla bırakman gereken birçok öğeleri öğrendin. Mesela dinlemeyi öğrendin. Bağlanmaktan korkmamayı öğrendin. Düşüncelerinde, ifadelerinde kibirli olmamayı öğrendin. Hoşgörüyü hak edenlere vermeyi öğrendin. Ve zamanın geçebildiğini öğrendin.

Ve şimdi yeni öyküler yazmaya hazırlanıyorsun. Bu sefer kaygılarından, endişelerinden, bilinçaltının karanlıklarında gizli yosunlarından sıyrılmaya ne dersin? Bunun için ilk olarak kendini yargılamaktan vazgeçmelisin. Ve yeni yılda yaşayacaklarınla endişelerinle yüzleşeceksin. Ve biraz da olayları akışına bırakmayı öğrenebilirsin.

Yılın ilk tutulması 30 Nisan’da gerçekleşiyor. Ne yapacağı belli olmayan Uranüs etkili Boğa Burcu’nun 10 derecesinde gerçekleşecek Güneş Tutulması ve 8 Kasım’da Merkür himayesinde Boğa Burcu’nun 16 derecesinde yaşanacak Ay Tutulması beraberinde farklı konularla tanışmanı sağlayabilir. Bu tarihlerde çalışma koşulların değişebilir. Çalışma ortamını değiştirebilirsin. Çalışma arkadaşlarına karşı sabırlı davranmayı öğrenebilirsin. Olası kriz senaryolarını profesyonelce yönetebilirsin. İnsan kaynakları alanında çalışmayı öğrenebilirsin. Hizmet etmeyi öğrenebilirsin. Ve elbette sağlık konularına hormonlarına, boğaz bölgene dikkat etmelisin.

16 Mayıs’ta 24 derece Akrep Burcu’nda yaşanacak Ay Tutulması ve 25 Ekim’deki Venüs etkili 2 derece Akrep Burcu’ndaki Güneş Tutulması’yla birlikte gizli saklı bir şey kalmayabilir yaşamında. Daha önce görmezden geldiğin, deyim yerindeyse halının altını süpürdüğün sorunlar gün yüzüne çıkabilir. Ve bu kez ertelemeden çözümlemek zorunda kalabilirsin. Bu tarihlerde kendi işini kurmak isteyebilirsin. Ve güç tutkunu bir kenara bırakmayı öğrenebilirsin.

Ve Jüpiter iş başında

Artık malum… Şans, bolluk, bereket deyince akla ilk Jüpiter geliyor. Ve Jüpiter’in gölge yanları da vardır kibir gibi… Abartma gibi… Her şeyi ben bilirim gibi… İşte bu tuzaklarından kaçınmamız gerekir öyle değil mi? Yönetici gezegenin Jüpiter, yine yönetici ortağı olduğu Balık Burcu’nda 11 Mayıs’a kadar seyrediyor. Ve bu seyrin etki alanı evin… Bu süreçte evinle ilgili daha fazla ilgilenmek zorunda kalabilirsin. Belki de duygusal bir veda yaşayabilirsin şu an oturduğun evinle… Sana yine taşınmak gözüktü galiba. Belki bu sefer ev sahibi olabilirsin… Gerçi hepimizin unutmaması gereken şey değil mi misafir olduğumuz… Ama işte…

Hayallerini ve umutlarını gerçekleştirmek içinse 11 Mayıs’ta Jüpiter’in Koç Burcu’na girişini beklemelisin. Tam bir yıl boyunca kurduğun hayalleri gerçekleştirmek için fırsatlar yakalayabilirsin. Eğer kararlı davranabilirsen… Eğer ipi göğüslemeyi becerebilirsen… Yoksa fırsatlar elinden geldiği gibi gidebilir. Bu arada eğer düşünüyorsan çocuk sahibi olabilirsin bu zaman zarfında…

Peki, ya aşk? Aşk olmadan hayat sürer mi? Elbette sürmez… Bu yıl özel yaşamında yeni başlangıçlara tanık olacak zamanlar… 31 Mart ve 16 Nisan tarihleri, 26 Eylül ve 10 Ekim tarihleri arasında yeni tanışmalar gündemine gelebilir. Ya da nasıl bir ilişki istediğinin farkına varabilirsin.

Güzel ve keyifli bir yıl olsun…

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.