Emirates Brisbane’e uçuşları yeniden tam kapasiteye ulaşacak

Emirates, uygunluk şartlarını karşılayan tam doz aşılı yolcular için Brisbane seferlerini başlatıyor.

Emirates, ülkenin yüzde seksenlik çift doz aşılama oranına ulaşma hedefini gerçekleştirmesiyle birlikte yerel hükümetin uluslararası seyahat kısıtlamalarını gevşetmesi doğrultusunda,  Dubai’den Brisbane’e gerçekleşecek uçuşlarda kapasitesini artırıyor. Emirates 5 Şubat’tan itibaren Perth seferlerini de uygun aşılı yolcular için tam kapasite gerçekleştirecek.

Queensland’a yapılacak uluslararası uçuşların tekrar tam kapasiteye çıkarılmasıyla, Dubai’den Brisbane’e EK430 sefer sayısıyla yapılacak uçuşlar, tek seferde 350’den fazla yolcu taşıyacak ve üç sınıflı Boeing 777-300ER tipi uçak modeli ile gerçekleştirilecek. Emirates ayrıca 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere EK430/431 sefer sayılı Dubai-Brisbane uçuşlarının sıklığını haftada beş sefere çıkarak güzergahtaki haftalık kapasitesini artırıyor. Kapasitenin talep doğrultusunda daha da artırılması ihtimali bulunuyor.

Öte yandan, Dubai-Perth güzergahında gerçekleştirilecek EK420/421 sefer sayılı uçuşların sıklığı, Avustralya vatandaşları ve ülkesine dönen oturum izni sahiplerinin yanı sıra Batı Avustralya’yı  ziyaret etmeyi planlayan uluslararası yolculara daha fazla kapasite sunmak adına haftada beş sefere çıkarılacak.

Brisbane’e seyahat edecek uluslararası yolcular artık devlet tesislerinde karantinaya girmek zorunda kalmayacak ve Queensland hükümetinin öngördüğü bir dizi şart doğrultusunda evde kalarak kendilerini izole edebilecekler. Ayrıca, Perth’e gelen aşılı yolcular karantinaya tabi olmayacak ancak Batı Avustralya’nın tam doz aşı belgesiyle seyahat eden uluslararası yolcular için hazırladığı seyahat gereksinimlerine  uymak zorunda olacaklar.

Yolcular, www.emirates.com.tr adresini ziyaret ederek veya tercih ettikleri seyahat acenteleri aracılığıyla uçuş rezervasyonu yaptırabilirler. 

Emirates Avustralya-Asya Bölgesi Başkan Yardımcısı Barry Brown şu açıklamada bulundu: “Emirates olarak, ülke çapında uluslararası seyahatin yeniden başlaması kapsamında Brisbane ve Perth’e  yolcu kapasitemizi artırdığımız için heyecanlıyız. Uluslararası seyahat talebinin günden güne artmasıyla, ülkesine dönerek sevdikleriyle yeniden bir araya gelmek isteyen  Avustralyalılar için daha fazla bağlantı imkânı sunuyoruz. Avustralya’ya uçuşlarımızın 25. yılını kutladığımız bu özel zamanda böyle bir adım atmış bulunuyoruz. Öncesinde Sydney ve Melbourne’e seferlerimizi artırmış ve New South Wales’e ve New South Wales’den seyahat eden yolcularımıza amiral gemimiz olan A380 ile hizmet vermeye başlamıştık.”