Akrep ve Yükselen Akrep Burcu 2022 Yıllık Yorumları

Ya dönüşeceksin ya dönüşeceksin

Finansal anlamda neler yaşadın? Paranı har vurup harman mı savurdun? Yoksa ak akçe kara gün için deyip tuttun mu kenarda? Yatırımlarını doğru planladın mı? Borçlarını kolaylıkla ödedin mi? Evet ya da hayır… Artık hangi yanıtı verdiysen kabul edip başka sorulara muhatap olma zamanı…

Bu yıl önünde iki seçenek var… Ya dönüşeceksin ya dönüşeceksin… 19 Ocak’ta tekâmül noktalarının altını kalın puntolarla çizen Ay düğümleri Boğa ve Akrep Burcu akslarına geçiyor. Ve yaşamında ben-biz tartışması başlıyor. Yaşamında kaostan huzura geçmenin, hırs, intikam, kıskançlık duygularından arınmanın deneyimini yaşayabilirsin.

Ve yine Boğa ve Akrep Burcu’nda gerçekleşecek Güneş ve Ay Tutulmaları, hayat ajandanın gündemini oluşturuyor. Huzur mu bulacaksın? Yoksa hep başkalarının huzurunda mı olacaksın? İlk olarak 30 Nisan’da 10 derece Boğa Burcu’nda gerçekleşecek Uranüs etkili Güneş Tutulması ve 8 Kasım’da 16 derece Boğa Burcu’ndaki Merkür etkili Ay Tutulması, yaşamında yeni bir dönemeç açıyor. Eğer evli bir Akrep Burcu’ysa birlikteliğinde hangi konuda inatçı davrandığını, huzur bulmak için neler yapman gerektiğini, değişime direnmemek gerektiğini öğrenebilirsin. Eğer evli değilsen, bu zaman aralığında ciddi bir birliktelik ya da evliliğe yaklaşabilirsin.

16 Mayıs’ta yaşanacak 24 derece Akrep Burcu’ndaki Ay Tutulması, 25 Ekim’de gerçekleşecek 2 derece Akrep Burcu’ndaki Venüs etkili Güneş Tutulması’na ev sahipliği yapıyorsun. Bu noktada, kendinle ilgili önemli bir yol ayrımına varabilirsin. Ya eski takıntılı, karamsar, olayları büyüten ve kriz çıkaran yapından sıyrılacaksın… Ya da aynı şekilde davranıp yaşamını zorlaştıracaksın. Karar her zamanki gibi senin.

Sağlığın düzeliyor

Jüpiter’in Balık Burcu’nda 11 Mayıs’a kadar sürecek serüveninde ilk olarak aşk, flört ve çocuk konusunda sana şans ve bereket getirebilir. Bu alanda sorunların varsa aşabilirsin. Daha önce başladığın bir uğraştan gelir elde etmeye başlayabilirsin. İstiyorsan bu zaman diliminde çocuk sahibi olabilirsin. Ya da çocuklarınla sorununun çözümünü bulabilirsin. Ya da bu konuda abarttığın durumların farkına varabilirsin. Aslında demem o ki, sorunları büyütme, abartma ve çok üzerinde konuşma.

11 Mayıs’tan itibaren sağlık ve günlük çalışma koşullarını belirleyen evinde dolaşmaya başlayacak Jüpiter’in Koç Burcu yolculuğunda bir yıl boyunca şanslı kazanımlar elde edebilirsin. Var olan bir kronik bir rahatsızlığın varsa bunun çözümü, tedavisi için gereken şartlar oluşturabilirsin. İş yerinde, ofis ortamında kendi başına çalışmalarınla ipi göğüsleyebilirsin. Ve yine bu süreçte strese bağlı baş ağrıları da yaşayabilirsin.

Peki ya aşk?

Bu yıl en büyük konu başlıkların ilişkilerin aslında. İlişkilerinle ilgili düzenlemeler, ilişkilerinle ilgili sorunlarla yüzleşmelerle geçebilir. Bu arada aşk ve flört ilişkilerinde özel zamanlar 6 Nisan- 3 Mayıs ve 5 ve 29 Eylül tarihleri arasında…

Güzel ve keyifli bir yıl olsun.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Loading