Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Terazi ve Yükselen Terazi Burcu 2022 Yıllık Yorumları

Hazır mısın?

Baş döndürücü bir yılı, dört mevsimi geride bırakıyorsun. Neler yaşamadın ki bu zaman içinde? Kimlerle vedalaştın? Kimlere hoş geldin dedin? Son 1,5 yılın ana konusuydu yaşamın tadı ve aldığın ödüller. Dostlarını daha iyi tanıdın. Flörtlerin oldu. Ve kendine iyi gelecek zamanlara sahip oldun. Bir hobin oldu mesela. Ya da bir evlat sahibi oldun. Yaptığın işte mutlu oldun. Daha çok şeyler öğrendin. Yazdın. Kendini geliştirdin. Ödüller aldın belki de.

Şimdi önünde yeni zamanlar… 19 Ocak’ta gerçekleşecek Ay düğümlerinin yeni misafiri Boğa ve Akrep Burcu oluyor. Kuzey ay düğümü Boğa gitmen gereken yönünü açıkça gösterecek. Tabi doğru okumayı başarabilirsen… Değerlerini koru diyecek. Maddiyata önem ver diyecek. Tasarruflu ol diyecek. Sabrı öğren diyecek. Önemli olan sen bunların ne kadarını duyacaksın?

Ve yine aynı burçlarda yaşanacak Güneş ve Ay Tutulmaları elbette yılın kalitesini belirliyor. İlk önce 30 Nisan’da 10 derece Boğa Burcu’nda gerçekleşecek Uranüs etkili Güneş Tutulması ve 8 Kasım’da 16 derece aynı burçta yaşanacak bu kez Merkür etkili Ay Tutulmasıyla birlikte finansal tablolarında karanlık kalan noktalar aydınlanabilir. Bu tarihlerde borçların, alacakların, vergi ve sigorta primlerini zamanında ödemeye gayret etmelisin. Gereksiz risk almamak, doğru yatırım hamlelerinde bulunmak bu tutulmanın iyi tarafları olabilir.

Doğru yatırım kararları almayı öğrenebilirsin

Tutumlu davranmayı öğrenebilirsin. Tarımla ilgili yatırım hamlelerinde bulunmak için kredi çekebilirsin. Öz değerinin farkına varacak deneyimler kazanmak için ilk zil, 16 Mayıs’ta 24 derece Akrep Burcu’nda gerçekleşecek Ay Tutulmasında çalıyor. İkinci zil içinse 25 Ekim’de Akrep Burcu’nun 2 derecesinde yaşanacak Venüs etkili Güneş Tutulmasını beklenmen gerekiyor. Belki bu sefer biraz kendini düşünmeyi, gerektiği yerde lafı gediğine oturtmayı öğrenebilirsin. Para kazanma noktasında hırslı davranabilirsin.

Eğer çocuğun varsa bu yıl onunla ilgili konulardan çoktan seçmeli sınav soruları çıkabilir karşına. Çocuğunun sorumluluğunu üstlenmek aynı anda hem ebeveyn olup hem de özgürlüğünü korumak arzusu seni zorlayabilir. “Çocuğumu büyütürken doğru adımlar mı atıyorum? Üzerine çok mu düşüyorum? Sevgimi gösterebiliyor muyum?” sorularına yanıt arayabilirsin.

Ve aşk geliyorum der

Senin gibi yalnızlıktan hoşlanmayan, yalnızlıkla başa çıkamayan biri için elbette aşk vazgeçilmez… Aşkla ilgili keyifli zamanlar için 6 Mart ve 5 Nisan tarihlerini değerlendirebilirsin. Bu tarihlerde belki de sosyal medya aracılığıyla yeni biriyle tanışabilirsin. Yine 12 Ağustos- 4 Eylül tarihlerinde daha sosyal olabilir, girdiğin ortamlarda yeni birisiyle tanışabilirsin.

Şans, bolluk, bereket gezegeni Jüpiter, yılın ilk dört ayında Balık Burcu’nda olacak. 11 Mayıs’a kadar sağlık açısından sana şans ve iyileşme fırsatı gönderiyor. Bu süreçte kendini bedenen sağlıklı hissedebilirsin. Ruhen karamsarlık ve endişe tuzaklarına düşmemeye çalışmalısın. Yine bu dönemde çalışma arkadaşlarınla ilgili hayal kırıklığı yaşayabilirsin. Patili bir cana yuva olabilirsin.

Jüpiter’in 11 Mayıs itibariyle başlayacağı Koç Burcu seyri ise ilişki, ortaklık ve evlilik evinde beklediğin fırsatları getirebilir. Bir yıl boyunca evlilik hayatını mercek altına alabilir, ilişkilerinde bağımsızlık vurgusuyla harekete geçebilirsin. Bu arada evlilik kararı alabilirsin.

Güzel ve keyifli bir yıl olsun.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.