CHP’li Öztrak’tan iki fotoğrafla acil seçim çağrısı

Halk Ekmek büfelerindeki kuyrukları ve Bulgaristan'dan Türkiye'ye ucuza ürün almak için gelenlerin oluşturduğu kuyrukların fotoğraflarını gösteren CHP Sözcüsü Öztrak, "Allah aşkına şu hale bakın" dedi.

Parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında MYK gündemini kamuoyuyla paylaşan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Faik Öztrak,  “Ülkemiz ne yazık ki oradan oraya savruluyor. Görülmemiş bir güven krizini ve çok ağır bir ekonomik buhranı yaşıyoruz. Milli paramız dünyanın tüm para birimleri karşısında pul oluyor” dedi.

Halk Ekmek kuyrukları ve Bulgaristan’dan ucuza ürün almak isteyenlerin marketlerde oluşturduğu kuyrukların fotoğraflarını gösteren Öztrak, “Allah aşkına şu hale bakın. Memlekette 2 tür kuyruk peyda oldu. İlki ucuz ekmek için karda kışta saatlerce bekleyen bu ülkenin evlatları var. Diğerinde ise Türk lirası pul olduğundan marketleri yağmalamak için Bulgaristan’dan gelenlerin kuyruğu var. Tıpkı bayrak gibi, tıpkı milli marş gibi, ülkemizin güç ve itibarının simgesi milli paramızla Arap turistler sosyal medyada alenen alay ediyor” diye konuştu.

Loading