Başak ve Yükselen Başak Burcu 2022 Yıllık Yorumları

Nereye gidiyorsun?

Geride bıraktığın yıl neler yaşadın? Yaşamında birçok yeniye kucak açtın. Belki taşındın. Belki alıştığın mahallenin dışına çıktın. Belki daha radikal adım atıp başka bir kente taşındın. Belki uzun zamandır hayalini kurduğun evi satın aldın. Belki işini, mesleğini değiştirdin. Ya da görev tanımın değişti. Ve en önemlisi hayata bakış açını değiştirdin. Peki, şimdi hazır mısın yeniye?

Yıllın ilk günlerinde yani 19 Ocak’ta Ay düğümleri Boğa ve Akrep Burcu akslarına geçiyor. Ve bu süreçte gittiğin ister farklı bir ülke olsun, ister farklı bir kent… En sevdiğin şeyi yapabilirsin. Yani öğrenmek, bilgilerini zenginleştirmek… Zaten en sevdiğin şey değil midir araştırmak, öğrenmek ve öğretmek… Önümüzdeki 1,5 yıl süresince hayat dağarcığına yeni bilgiler, öğretiler ekleyebilirsin.

Ve yine Boğa ve Akrep Burcu’ndaki Güneş ve Ay Tutulmaları önümüzdeki yılın kalitesini belirliyor. Ve bu süreçte gündemin farklılaşıyor. Sen seversin farklı olmayı… İlk olarak 30 Nisan’da Boğa Burcu’nun 10 derecesinde değişim şart diyen Uranüs etkili Güneş Tutulması ve beraberinde 8 Kasım’da Merkür etkili 16 derece Boğa Burcu’ndaki Ay Tutulması, yurt dışı fırsatları, eğitim ve yayıncılık gibi konularda yeni öykülerin kahramanı olabilirsin. Bu zamana kadar inatla direndiğin, yapmaktan ürktüğün fikirlerinde, yaşam vizyonunda değişikler yaşayabilirsin. Belki de aradığın iç huzuru bulabilirsin. Özellikle 8 Kasım tarihinde gerçekleşecek tutulmada 7-12 Eylül doğumlu Başak Burçları ciddi, radikal kararlar alabilirler. Bu arada en çok kime yabancısın? Belki bu sorunun yanıtını bulabilirsin.

16 Mayıs’ta 24 derece Akrep Burcu’ndaki Ay Tutulması, 25 Ekim’de Venüs etkili 2 derece Akrep Burcu’ndaki Güneş Tutulması’nda güven arayışın hız kazanabilir. Saplantılı ve zorlayıcı düşüncelerinden sıyrılmayı öğrenebilirsin. Sınırlarının farkına varabilirsin. Şikâyet etmek yerine şükretmeyi tercih edebilirsin. Ve olgunlaşabilirsin. Kardeşinle ve yakın çevrenle olan iletişiminde aksamalar, yanlış anlamalar yaşayabilirsin. Herkesin kendi hayatı olduğunu öğrenmen gerekiyordur artık belki de…

Çalışma arkadaşlarına dikkat

Bu süreçte hayatında olmayan yeni şeyleri öğrenebilirsin. Mesela, hırs… Mesela azim… Mesela kararlılık… Yine bu tarihler aralığında varsa araban bununla ilgili sigorta, kasko işlemleri sana sıkıntı çıkarabilir. Ve yine bu tarihler aralığında trafik kurallarını ihlal etme… Daha önce ağırkanlı davrandığın konular ya da hakkını aramak için bile olsa açmaya üşendiğin davalar için harekete geçebilirsin. Ya da açtığın bir dava sonuçlanabilir. Yarıda bıraktığın üniversite hayatına da geri dönebilirsin.

Tıpkı geçen yıl olduğu gibi, bu yılda Satürn çalışma koşullarını öğretmeye, kurallar koymaya devam ediyor. Görev ve sorumluluklarını paylaşmayı, sağlıklı işbirliği geliştirmeyi öğrenebilirsin. Ekip ruhunu hayatına katabilirsin. Çalışma arkadaşlarınla sosyal bağ kurmakta zorlanabilirsin. Anlayışlı davranmak her zamankinden daha da zor olabilir. İşin gereği kullandığın ve artık bir organın haline gelen bilişim odaklı teçhizatların bu yıl sana sorun çıkarabilir. Teknolojik yatırımlar yapmak durumunda kalabilirsin.

Jüpiter, yılın ilk dört ayında Balık Burcu’nda ilişkiler, evlilik, ortaklık evinden geçiyor. Ve sana bu alanda şans getiriyor. Neden aynı bağımlı ilişkilerin içinde yer aldığını, neden aynı kırılgan, hassas ve alıngan partnerlere doğru çekildiğini anlayabilirsin. İlişkilerinde kontrol etmeyi bırakıp akışına uymayı deneyimleyebilirsin. Ve unutma kader diye bir şey var… Sen inansan da, inanmasan da…

11 Mayıs’tan itibaren mali tablolarına dikkat

Yine Jüpiter gezegeni 11 Mayıs’tan itibaren tam bir yıl boyunca Koç Burcu’na giriş yapıyor. Bu sayede mali tabloların daha fazla odak noktan haline gelebilir. Bu süreç içerisinde vergilerine, sigorta primlerine dikkat etmelisin. Jüpiter’in bu seyahatinde iki etkiyle karşılaşabilirsin. Birincisi var olan borçların katlanabilir, borcu borçla kapattığın için. İkinci olarak da hiç ummadığın bir miras gelirine sahip olabilirsin. Eğer evli bir Başak Burcu’ysan bu süreçte eşinin gelirinde ciddi bir artış yaşayabilirsin.

Sağlık olarak bu özellikle kas ağrılarına ve tansiyonuna dikkat etmelisin. Şekerli gıdalardan ise uzak durmanda fayda var. Ve elbette aşk… Yılın ilk günlerinden 6 Mart tarihine kadar ve 18 Temmuz- 12 Ağustos tarihleri arasında aşk ve flört yaşamında hareketli günler geçirebilirsin.

Güzel ve keyifli bir yıl olsun.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.