Aslan Burcu 2022 Yıllık Yorumları

Oyun bitti, şimdi başlıyorsun

Bir dönemin sonuna geldin. Kendini kutlayabilirsin. İyi oynadın ve kazandın. Ve şimdi kazandıklarınla yeni bir döneme atım atıyorsun. Kendi değerinin farkına vardın. Ve elbette yeteneklerinin… Bilgini ve hayallerini kullanmaya çalışanlarla yollarını ayırdın. Artık daha net görüyorsun gerçekte kimin nasıl olduğunu… Adına sezgi gücü mü dersin, olgunluk mu sen karar ver.

Yaşamında seni nasıl tanısınlar istiyorsun? Ya da sen kendini nasıl tanımlamak istiyorsun? Yaşamından ne bekliyorsun? Hadi bakalım şimdi sırada yeni sorular. 19 Ocak’ta tekâmülün göstergelerinden biri olan Ay düğümlerinin yeni yolculuğu başlıyor. Boğa ve Akrep Burcu’nda yaşanacak bu seyirle, yaşamına tam tepeden bakacaksın. Gördüklerini hayra yorabilirsen yol kat edebilirsin.

Önünde uzanan 1,5 yıl boyunca kariyer yaşamında tembelliğe geçit vermezsen, çalışmaktan yorulmazsan, meslek yaşamında huzur demleyebilirsen, değişime kapatmazsan kulaklarını kazanabilirsin.

Seçim yapmak zorunda kalabilirsin

30 Nisan’da 10 derece Boğa Burcu’nda gerçekleşecek Uranüs etkili Güneş Tutulması, 8 Kasım’da yaşanacak 16 derece Akrep Burcu’ndaki Merküryen Ay Tutulması, kariyer yaşamında yeni bir perde açıyor. Tutulmanın etkisiyle, gerçekten ne istediğinin farkına varabilirsin. Meslek ya da sektör değiştirebilirsin. Yaptığın işe bu kez dört elle sarılabilirsin. Ve hayatında kariyerin daha önemli bir hale gelebilir.

16 Mayıs’ta 24 derece Akrep Burcu’nda gerçekleşecek Ay Tutulması ve 25 Ekim’de yine aynı burcun 2’nci derecesinde yaşanacak Venüs etkili Güneş Tutulması ev ve aile yaşamın üzerine ışığını gönderecek. Bu süreç içerisinde evin içindeki kaos ve karmaşadan ayrıştırabilirsin kendini. Aile yaşamını, anneyle olan ilişkilerini dönüştürebilirsin. Eğer taşınmak istersen yine bu tarih aralığında istediğin şansı yakalayabilirsin.

Şans demişken… Adı bereket, şans ve bollukta anılan Jüpiter, Balık Burcu’nda dolaşıyor 10 Mayıs’a kadar… Dolaştığı alan pek hoşuna gider mi bilemiyorum. Finans… Mali tabloların, nakit akışın, bütçe açığının geleceği durum tamamen sana bağlı. Eğer aklını kullanırsan zarardan kâra geçebilirsin.

11 Mayıs’tan itibaren ise Jüpiter Koç Burcu’na giriş yapacak. Ve bu yeni seyrin etkisiyle kendini daha güçlü hissedebilir, öğrendiklerini geniş kitlelere paylaşmak için adımlar atabilirsin. Bu zamana kadar belki de korktuğun için adım atmadığın yayıncılık, sosyal medya gibi konu başlıklarında harekete geçebilirsin. Bilgini, eğitimini geliştirmek için zırhını kuşanabilirsin. Kendini değiştirmek ve geliştirmek adına yeni öğretilere kucak açabilirsin.

 

 

Evlilik zorlu bir süreç

Geçen yıldan devreden önemli bir sorun Satürn’ün evlilik ve ortaklık evinde dolaşması. Tabi bunu bir sorun olarak düşünmek tamamen senin algına bağlı. Sonuçta birçok şey öğreniyorsun evliliğe dair, eşine dair. Evet kısıtlanıyorsun… Evet daralıyorsun… Evet bunalıyorsun… Ama burada öğrenmen gereken bir şey var. Bunu sen istedin. Daha önce sorunları görmezden geldin. Geçer dedin. Ama geçmiyor işte. Ve Satürn bu sene de seni ikili ilişkilerinde zorlayabilir, özgürlüğünü sınırlandırabilir.

Ama yine de özel tarihler var sana nefes aldıracak. Mesela 1 ve 16 Şubat arası kendini şımartabilir, sevmenin tadına varabilirsin. Kendini yenileyebilirsin. İsteklerinin farkına varabilirsin. Diyete ve spora başlayabilirsin.

28 Temmuz- 16 Ağustos tarihlerinde ise özgür ve hoşgörülü davranmayı öğrenebilir, kurallarının dışına çıkabilir, ani bitirişler yaşayabilirsin.

Güzel ve keyifli bir yıl olsun.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.