Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

İkizler Burcu 2022 Yıllık Yorumları

Farz et

Yaşam böyle bir şey… Ne ekersen onu biçersin… Yaptığın en ufak bir iyiliğin karşılığını hemen alırsın. O yüzden hep iyi şeyler biriktirmeliyiz… Ve elbette iyi insanlar olmalı hayatımızda. Ve elbette güzel düşünceler biriktirmeliyiz, güzel cümleler biriktirmeliyiz… Öyle değil mi? Geçtiğimiz yıl en çok bu konularda sınanmadı mı? Kabul, biraz da depresif geçti zamanlar… Her şey üst üste geldi. Bir yandan iş stresi, bir yandan bir şeylere geç kalma telaşı… Ama bak geçti işte… Boşuna stres yaptın.

Ve şimdi yeni rotalara yol alma zamanı… 19 Ocak itibariyle, Ay düğümleri yeni bir aksta yoluna devam edecek. Güzergâhın belirleyicisi Kuzey Ay düğümüne geçen Boğa ve ayağına yük olan şeyleri bırakmana yardımcı olacak Güney Ay düğümüne yerleşen Akrep… Ve ikisinin ekip ruhuyla… Arkadaşlık ilişkilerin, flört düzeyinde yaşadığın gönül ilişkilerin yeni bir boyuta taşınabilir.

Yaşamının keyifli yönlerinin farkına varabilirsin. Ve bu süreçte doğa anaya her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyabilirsin. Düzen ve huzur için harekete geçebilirsin. İlişkinde sana kaos yaratan, seni bunaltan, yersiz kıskançlıkların üzerini çizebilirsin.

Bu arada yeni yıla evlilik ve ortaklık alanında geri hareketini sürdüren Venüs’le başlıyorsun. Demek ki bu noktada dikkat etmen gereken noktalar var. Demek ki daha önce görmezden geldiğin sorunlar gün yüzüne çıkabilir. Sevgi alışverişini yapamayabilirsin. Ve aklın, sevginin önüne geçebilir. İlişkini yeniden yapılandırmak ya da sorunları çözmek için 30 Ocak’a kadar bu etkiden yararlanabilirsin.

Ödül zamanı

Yine bu yılın ana gündem maddelerinden biri de yaşamını etkileyecek Güneş ve Ay tutulmaları… Tutulmalar bir karar verdirir tüm kararsız kalanlara… Ya devam edeceksindir ya da tamam deyip önüne bakacaksın… 30 Nisan’da 10 derece Boğa Burcu’nda yaşanacak Uranüs etkili Güneş Tutulması, 8 Kasım’da yine Boğa Burcu’nun 16 derecesinde gerçekleşecek Merkür etkili Ay tutulmasıyla birlikte kariyerinde kazanç artışı bekleyebilirsin.

Geçen yılın yoğun temposunun ödülünü alabilirsin. Bu arada seni güldürmeyen, sürekli zorlayan, huzurunu bozan arkadaşlarınla yolunu ayırabilirsin. Yaşama karşı umut çiçeği açtırabilirsin içinde… Hayallerinin peşi sıra gitmeyi öğrenebilirsin. Tabi bunun için tembellik çukuruna düşmemen ve sabırla çalışman gerektiğini hatırlatmama gerek yok sanırım.

16 Mayıs’ta 24 derece Akrep Burcu’nda yaşanacak Ay Tutulması ve 25 Ekim’de gerçekleşecek Venüs temalı Güneş tutulmasıyla birlikte, gönül ilişkilerine bakışında değişim ve dönüşüm bekleyebilirsin. Bu tarihlerde yaşamına yeni biri katılabilir. İlişkin sürüyorsa bir üst aşamaya taşıyabilirsin. Ya da artık bitirme kararı alabilirsin. Ve bir karar ver gerçekte nasıl bir ilişki içindesin? Sürekli sana sıkıntı veren, bunaltan ve yüksek sesle bir şeyleri anlatmak zorunda kaldığın bir ilişki mi? Bu arada durduk yere tartışma çıkarmak mı besliyor seni? Stresini böyle mi atıyorsun? Peki, o zaman sevgi nerede burada?

Eğitim yaşamında çıtayı yükseltiyorsun

Şans, bolluk ve bereket simgesi Jüpiter, 11 Mayıs’a kadar Balık Burcu’nda seyredecek. Yönettiği yerde rahat tavırlar takınan Jüpiter, sana bu süreçte özellikle eğitim yaşamında başarıların kapısını açabilir. Ve aynı zamanda duygusal kırılmalarını, hassas yanlarını daha yakından tanıyabilirsin. Yurt dışına yönelik çalışmaların hız kazanabilir.

11 Mayıs itibariyle Jüpiter’in Koç Burcu’nda başlayacağı bir yıllık yolculuğunda kariyer yaşamında girişken ve mücadeleci bir hale bürünebilirsin. Bu süreçte yalnız başına çalışma isteğin artabilir, iş birliği gerçekleştirmekte zorluk çekebilirsin.

17 Ocak, 28 Haziran ve 13 Temmuz tarihleri arasında evlilik ve ortalık işlerinde dikkatli olmalısın. Duygusal kararlar yerine sağduyulu davranmayı öğrenebilirsin.

Güzel ve keyifli bir yıl olsun.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…