Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

İkizler Burcu 2022 Yıllık Yorumları

Fark et

Uzun bir yoldan gelmiş gibisin… Valizlerini açıp yerleştirmeye üşeniyor musun yoksa? Neler gördün bu yolculuğunda? Neler biriktirdin? Son 1,5 yılda kendinle mücadeleyle geçti… Sorumluluklar üstlendin… Evlendin ya da evliliğini noktaladın… Ebeveyn oldun ya da ebeveynlerinin sorumluluğunu üstlendin, onların bakımlarıyla ilgilendin. Kendi isteklerinin farkına vardın. Şimdi yeni bir milat var önünde…

Malum son 1,5 yıldır ruhumuzun tekâmül yolculuğunu anlatan Ay düğümleri İkizler ve Yay Burcu aksındaydı. Ve sana bir çok şeyler öğretti, vedalar da dahil…  Şimdi yeni yılın ilk günlerinde 19 Ocak’ta bu kez Ay düğümleri Boğa ve Akrep Burcu’na geçecek. Ve sen bu yolculuğun izlerini bilinçaltı düzleminde deneyimleyebilirsin.

Ve bu etkiyle birlikte, aynı doğrultuda tam gaz Güneş ve Ay Tutulmaları yaşam yolculuğuna eşlik ediyor. 30 Nisan’da Boğa Burcu’nun 10 derecesinde gerçekleşecek Uranüsyen Güneş tutulması ve 8 Kasım’da yönetici gezegenin Merkür’ün de eşliği Boğa Burcu’nun 16 derecesinde yaşanacak Ay Tutulmasıyla zihnin endişe tutulmalarına sahne olabilir.

Bu iki tutulmanın etkisiyle, uzun zamandır bilinçaltını tutan, sana körebe oynatan kaygılarınla, korkularınla yüzleşebilir, içsel huzuru yakalamak adına adım atabilirsin. Belki biraz da kendi iç dünyana sabrı öğretebilirsin. Her istediğini anında yapmamayı, beklemeyi ve en önemlisi de sabretmeyi öğrenebilirsin. Güveniyorum bu kez sana.

Beden ve ruh sağlığını koru

Tutulmalar bitti mi peki? Elbette hayır… 16 Mayıs’ da 24 derece Akrep Burcu’nda gerçekleşecek Ay Tutulması ve 25 Ekim’de yaşanacak Venüs etkili 2 derece Akrep Burcu’ndaki Güneş Tutulması bu kez beden sağlığına vurgu yapabilir. Sağlığına önem vermen gereken zamanlar kısaca.  

Aynı zamanda bu tarihlerde iş ortamın değişebilir. Farklı bir ofise geçebilirsin. Ve çalışma sistemini değiştirebilirsin. Belki de artık çalışma masanın üzerindeki dağınıklıkları toparlamak gerekebilir. Erteleme huyundan vazgeçerek işleri tamamlamayı öğrenebilirsin. Biliyorsun değil mi severek yaptığın bir işten asla yorulmazsın… Peki, işini seviyor musun? Bu arada yine bu tarih aralıklarında bir patili cana kucağını açabilirsin.

Öğretmeye ve öğrenmeye devam

Bu yıl da öğretmen Satürn, görevini sürdürüyor. Sana bir şeyler öğretiyor. Mesela, bazı şeylerin havada kalmaması gerektiğini öğretiyor. İstediklerini, hedeflerini, büyük puntolu amaçlarını sağlamlaştırmayı öğretiyor. Sana kısaca ütopik olmazsan kazanırsın diyor. Ve olgunlaş diyor sana. Fikirlerin havada kalmasın, yazılı olsun diyor. Hayatına kurallar koymayı öğretiyor.

Ve elbette aşk

Malum… Hayat tek başına geçmiyor. Hele senin için… “İkiz” bir ruh gerekiyor öyle değil mi? Bu yıl özellikle ilişkilerinle ilgili, 29 Mayıs ve 14 Haziran tarihlerine dikkat etmelisin. Bu tarihlerde ilişkinle ilgili yeni başlangıçlar yapabilirsin. Mesela, konuşmaya değil ama karşındakini anlamaya, dinlemeye yönelik bir adım atabilirsin. Emin ol, sen bir adım atarsan, karşındaki on adım atacaktır.

Aynı zamanda 24 Kasım ve 7 Aralık tarihleri de ilişkiler konusunda aynı etkiyi barındırıyor senin için. Bu yıl senin için ekstra önemli bir hareketi ise Mars gerçekleştiriyor. Gökyüzünün hızlı, enerjik ve bir hayli hareketli gezegeni Mars, 20 Ağustos’ta burcunda başladığı yolculuğu geri hareketiyle birlikte 25 Mart 2023 yılına kadar sürüyor. Bu süreçte, düşüncelerinin, hareketlerinin hızına sen bile yetişemeyebilirsin. O yüzden başta iletişim kazaları olmak üzere birçok noktada dikkatli olmalısın. Acele etme…

İş değiştirmek mi neden olmasın?

Şans, bolluk ve bereket deyince akla ilk gelen Jüpiter, yıl başından itibaren Balık Burcu’nda sürdürecek seyrini. Yerini 10 Mayıs’ta Koç Burcu’na bırakıncaya kadar… Ve bu süreçte kariyer evinde dolaşacak. Kendini ön plana çıkarmaktan kaçınacağın bir zaman dilimi olabilir. İşle ilgili olanı olduğu haliyle kabul etmeye hazır gibisin. Ama istersen, iş değişikliği yapabilirsin.

11 Mayıs’tan itibaren Koç Burcu’na giriş yapmasıyla birlikte tam istediğin gibi, bir yıl boyunca sosyal bir kelebek olabilirsin. Arkadaşlarınla daha fazla bir arada olmak isteyebilirsin, istediğin tatile çıkabilirsin. Bu arada yazlık bir yere taşınabilirsin.

Güzel ve keyifli bir yıl olsun.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.