Ege Futbolu S.O.S. veriyor

Futbolda Süper Lig ve Birinci Lig’de özellikle İzmir ve Ege’deki komşu kentlerin temsilcileri, son yılların en kötü sezonunu geçiriyor. Süper Lig’de Altay, sezona çok iyi başlangıç yapmasına karşın çabuk yoruldu, özellikle İzmir’deki Adana Demir Spor ve Hatay yenilgileri ile sıkıntılı bölgeye girdi. Göztepe ise haftalardır tehlikeli bölgede gezmeyi sürdürüyor. Altay ‘da kaleci Vis en iyi transfer, 10 numara. Ancak defansta sıkıntı ve problemler var. Defansın göbeğinde 39 yaşına rağmen büyük gayret gösteren ve alkışlanan kaptan İbrahim’in yanına mutlaka iyi bir stoper şart. Sağ ve sol kanatlara da takviye gerekiyor. Pinares, Rodri Gues ile Bamba kaliteli oyuncular. İsveçli Bjorkander de katkı yapıyor ama yokluğunda yeri doldurulamıyor. Merkezde, göbekte, adam eksiltecek, hücum hattına iyi toplar atacak bir oyuncuya ihtiyaç var. İranlı Nadiri ve Cebrail alkışlanıyor. Mısırlı Ahmet Rayyan’ın zamana ihtiyacı var, katkı yapacaktır.

Göztepe’ye takviye şart

Göztepe, kalede sadece İrfan Can ile olmaz. Mutlaka Beto gibi kurtarıcı bir kaleci alınmalı, sağ ve sol bek transferi de gerekiyor. Orta alanda da Soner’in yerine Castro gibi harika top dağıtan, forvet arkası golcü bir oyuncu gerekiyor. Ve tabii Jahoviç’i de pistin üzerinde tutacak bir santrfor bulunmalı. Netice olarak Altay ve Göztepe için ara transfer cankurtaran simidi. Şimdi belki 3-4 milyon Euro harcayabilirsiniz ama ligde tutunarak 3-40 milyon Euro kazandığınızı unutmayın. Şuna da dikkat edelim, Göztepe ile Altay’ı birlikte düşürme hesapları yapan takımlar çok. İzmir, Süper Lig için uzun yıllar sabırla bekledi ve iki takımla bayram yaptı. Aynı kâbusu bir daha yaşamak istemeyiz.

Ege Takımları, birinci lig tarihinin en kötü sezonunu yaşıyor.  Balıkesir, Altınordu, Denizli ve hatta Manisa tehlike altında. Şimdiye dek futbolcu yetiştirip satması ile ünlü Altınordu, bu kez düşme tehlikesi ile baş başa. Ara transferde, kaleci, defans ve forvete takviye şart. Kaleci Erhan’ı ve stoper Sinan’ı satma hatasına düşen Şeytanlar, İzmir’de bile zor maç kazanıyor. Tuzla’ya 3-1, Ümraniye’ye 2-0, Eyüp’e 2-1, Samsun’a 2-0 yenildiler, deplasmanda Erzurum’dan yarım düzine gol yediler. Sadece Menemenspor’u, Ege’nin en iyi temsilcisi olarak alkışlayalım.