“Sana eşcinsel cin musallat olmuş” diyen istismarcı hocanın cezası belli oldu

Gölcük’te bir genci “Sana eşcinsel cin musallat olmuş” sözleriyle kandırarak, genç müridine mastürbasyon yaptıran ‘cinci hoca’ hakkındaki iddianame kabul edildi.

Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde, “dini inanç ve duygularının istismarı suretiyle dolandırıcılığa teşebbüs” ve “cinsel saldırı” suçlarından tutuklu bulunan sanık Ömer San hakkında 6 yıl 6 aydan 25 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Kocaeli 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianamede, tutuk sanık Ömer San’ın çevresinde kendisini “hoca” olarak tanıttığı belirtildi. San’ın, başına gelen olaylar nedeniyle kendisinden yardım isteyen müştekiler F.A. ve S.F’ye ‘musallat olduğunu’ iddia ettiği ‘eşcinsel cinleri’ birtakım yöntemlerle çıkarttığı ve karşılığında ücret istediğine yer verildi. İddianamede F.A. ve S.F’nin sanığın cinsel saldırı niteliğindeki eylemleri nedeniyle sanığa istediği ücreti vermedikleri aktarıldı.

Sanığın “dini inanç ve duygularının istismarı suretiyle dolandırıcılığa teşebbüs” suçunu, şüphelinin F.A’ya yönelik çeşitli eylemleriyle cinsel saldırı suçunu işlediği yönünde kamu davasının açılmasına yeterli delil elde edildiği belirtildi. Dava, önümüzdeki günlerde Kocaeli 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek.