Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Koç Burcu 2022 Yıllık Yorumları

Tutumlu olma zamanı

Zor zamanlar mıydı geride bıraktığın 365 gün? Ama zaten kolay zamanlar var mı? Arkana yaslanıp baktığında yaşamının bir yıllık film şeridinden neler görüyorsun? Önemli yol kat ettin… Özellikle iletişim konusunda… Belki yeni eğitime başladın… Üniversite yaşamına geri döndün belki de…  Ya da öğretmenliğe başladın… Arabanı değiştirdin… Belki kendine yeni yaşam alanları buldun… Sosyal medyada aktif olmak istedin… İşlerini dijital platforma taşıdın… Şimdi yeni zamanlar… Ve bu yılın ana konusu değerler…

19 Ocak’ta Ay düğümlerinin eksenlerini Boğa-Akrep Burcu aksına taşıması ve ardından gelen Güneş ve Ay Tutulmalarının aynı eksende olması “değerler” konusunu ön plana çıkarıyor. Bu yıl özellikle maddi dünyan hayatının odak noktası olabilir. Paranın kıymetini daha iyi anlayabileceğin, parayı tutma yollarını daha iyi öğrenebileceğin bir yıl olabilir. 30 Nisan’da Boğa Burcu’nun 10 derecesinde gerçekleşecek Uranüsyen Güneş Tutulması, ani kazançlar ya da ani kayıplar getirebilir. Dikkatli adım atılması gereken süreçler… 16 Mayıs’ta 24 derece Akrep Burcu’nda gerçekleşecek Ay Tutulması ise, borç ve alacaklarını gündeme getirebilir. Bu süreçte kredi başvuruları yapmak zorunda kalabilirsin. Aynı zamanda miras gibi konular gündemine gelebilir.

Sonbahar mevsimine geldiğinde ise yine aynı gündem maddeleri karşına çıkabilir. 25 Ekim’de Akrep Burcu’nun 2 derecesinde gerçekleşecek Venüsyen Güneş Tutulması’yla maddi kayıplarında ya da kazançlarında kadın figürlerinin desteğini alabilirsin. 8 Kasım’da yaşanacak Boğa Burcu’nun 16 derecesindeki Merküryen Ay Tutulması’yla birlikte teknolojiden ve iletişimden yararlanarak gelir artışı yapabilirsin. Ürünlerin için e-ticaret sitesi kurabilirsin bu süreçte.

Plan yapmayı öğrenebilirsin

Ve en önemlisi bu yıl, parayı değerlendirmeyi, yeni yatırım araçlarını kullanmayı ve en önemlisi tutumlu olmayı öğrenebilirsin. Girişimciliğinin yönünü maddi değerlerin için kullanabilirsin. Gelecekle ilgili biraz daha endişeli olabilirsin. Burada önemli olan doğru kararlar alabilmek… Eğer doğru bir bütçeleme ve harcama planı yaparsan endişelenmene gerek kalmayacak. Hayatında bir ilke imza atıp planlı olabilirsin.

18-19-20 Nisan tarihleri kariyerinde önemli günlerden olabilir. Bugünlerde kariyer yaşamında değişikliğe gitmek adına karar verebilirsin. Sektör değiştirebilirsin. İşinle ilgili farklı şeyler yapabilirsin. Kendi işini kurmak isteyebilirsin ya da kendi işinse iş yerini kapatıp başka bir yerde maaşla çalışmaya başlayabilirsin.

Arkadaşlık ilişkileri tehlikede

Bu yıl hayatının önemli konu başlıklarından biri de sosyal ilişkilerin… Zaten geçen yıldan beri zorlu ilerliyor sosyalleşmen… Arkadaşlarınla sanki aynı paydada bulunamıyorsun. Satürn’ün Kova Burcu’ndaki ilerlemesi, seni arkadaş ilişkilerinde geriletiyor, kısıtlıyor, durduruyor. İletişim kurmak içinden gelmiyor. Ya da kendini anlatmak istemiyorsun… Ya da eski sıcaklığı bulamıyorsun. Dolayısıyla telefon rehberinden birçok ismi çıkarmak zorunda kalabilirsin. Aynı zamanda kendini yeni bir organizasyon içinde bulabilirsin. Derneğe üye olabilirsin. Eğer üyeliğin varsa dernekte daha farklı bir rol üstlenebilirsin.

Jüpiter Koç Burcu’na bereket getirecek

Bolluk ve bereketle birlikte iyi şans temsilcisi Jüpiter, yılın başından itibaren Balık Burcu’nda dolaşmaya başlıyor. Balık Burcu, senin için gizemli bir halde aslında… Bilinçaltını yönetiyor ve bu yüzden kendi dünyanda kimseye göstermediğin yüzünde, alınganlıkların, hassaslıkları ve kırılganlıkların ortaya çıkabilir. Hayal gücünden, düş gücünden yararlanabilirsin. 11 Mayıs’tan itibaren ise, Jüpiter’in Koç Burcu’na geçişiyle birlikte, kendini sahnede bulabilirsin. Yaklaşık bir yıl süreç bu etkiyle birlikte, kendini şanslı hissedebilirsin. Kendini güçlü hissedebilirsin. Anlayışlı ve hoşgörülü olabilirsin. Bilgiye olan iştahın açılabilir. Midenin de iştahı açılabilir. Kilo almaya uygun bir süreçtesin.

31 Mart ve 16 Nisan, 25 Eylül ve 9 Ekim tarihleri arasında ise ilişkilerin hayatında daha fazla ön plana çıkabilir. Bu tarihler arasında ilişkilerinde sessiz kalmayı, adil davranmayı, dinlemeyi öğrenebilirsen kazanabilirsin. İlişkinde dengeyi korumak zorunda kalabilirsin bu tarihler arasında. Oluşacak gerilimleri anlayışla durdurabilirsin.

2-18 Mart ve 27 Ağustos- 10 Eylül tarihleri arasında sağlığına daha fazla önem vermelisin. Bağırsak enfeksiyonlarına, sindirim sistemiyle ilgili sıkıntılara açık hale gelebilirsin. Bu süreçte bilmediğin yerden yemek yememelisin.

Güzel ve keyifli bir yıl olsun.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.