Asansördeki kadına cinsel saldırı girişiminde bulunan şahıs tutuklandı

Esenyurt'ta lüks bir sitede asansördeki kadına cinsel saldırı girişiminde bulunan A.A. (16) isimli şahıs, sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

İstanbul Esenyurt’ta lüks sitede asansörde kadına cinsel saldırı girişiminde bulunan yabancı uyruklu şahıs yakalandıktan sonra emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilmişti. Şahıs, sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

NE OLMUŞTU?

Olay, Esenyurt’ta bulunan bir rezidansın asansöründe yaşandı. 16 yaşındaki A.A., bir kadını takip etmeye başladı. Kadının güvenlikli bir rezidansa girdiğini gören A.A., arka tarafa dolaşıp çitlerden atlayarak içeri girdi. Kadınla beraber asansöre binen şüpheli, daha sonra içerdeki güvenlik kamerasını çevirdi. Kadının arkasının dönük olmasından faydalanan saldırgan, kadını taciz etmeye başladı. Saldırgan kadını yere düşürüp, cinsel saldırı girişiminde bulundu. Kadının direnci ile karşılaşan şüpheli, tekme atıp asansörden inerek kaçtı. Kadın, güvenlik görevlilerinden yardım istedi. Kadını evine çıkaran güvenlik görevlileri, daha sonra polis ekiplerine haber verdi.