15 Aralık 2021 Burç Yorumları

Dürüst ol

İçinden konuşma… Anlatmak istediklerin mi var? Duyguların mı karıştı? Aslında mutlu değil misin masa düzeninden? O zaman… Hayat, çok basit aslında… Onu sen karmaşık hale getiriyorsun… Yapacağın şey belli… Doğru zamanda, yeri geldiğinde konuşmak…

Bugün iletişimin baş aktörü Merkür, disiplin, sorumluluk ve yapmamız gerekenleri ciddi ciddi anlatan Oğlak Burcu’nda ilerlemeye başladı…  2 Ocak’a kadar bir hayli ciddi konuşacağız demektir. Madem Merkür böyle bir seyahate çıktı… Biz de kendimize bir bakalım… Sağlam fikirlerimiz var mı? Dürüstlük esintisi taşıyor mu cümlelerimiz? Kesin ve kararlı bir dilimiz mi var? Öğrenmek için hazır ol öyleyse…

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Sorumluluklarından mı kaçıyorsun? Şimdi gerçeği görme zamanı… Gerçekçi ve pragmatik düşünce sistemini hayat planına aktarmak durumundasın. Kariyerinle ilgili geleceğe dair fikirlerini ve planlarını sağlamlaştırmak için harekete geçebilirsin.

Boğa ve Yükselen Boğa

Bir öğrenme planı… Müfredatını sağlamlaştırmak ve kalıcı hale getirmek amacın… Dürüst bir öğrenci olmalısın… Gerçekçi ve fayda sağlayıcı bir zemin hazırlamalısın kendine… Eğer bir seyahat planın varsa dış ülkeye, hedefin doğrultusunda harekete geçebilirsin…

İkizler ve Yükselen İkizler

Üstünü basa basa söylediğimiz, konuştuğumuz konulardan biri yatırımların, vadeli hesapların, kazançların, borçlu, alacaklı tarafların… Bugün bu konu başlıkları üzerinde, kalıcı, gerçekçi sana fayda getirecek düşünce kalıplarını geliştirebilirsin.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Birlikte yaşamın en önemli konularından biridir diyalog. Monologlardan diyaloglara geçebiliyorsan bu büyük adım. Bugünlerde şunu sorgulayabilirsin. Katı, dediğim dedik ve aşırı kontrolcü biri haline mi dönüşüyorum giderek?

Aslan ve Yükselen Aslan

Çok çalışkan görünüyorsun bu aralar gözüme. Bu arada gözlük de  yakıştı sana. Bitirmen gereken işlerin, ödevlerin, görevlerin giderek artıyor. Çalışma masanda bir sürü tamamlanması gereken notlar.  Zaten bu ara gündüzün gecene karışmış biraz da. Zihninin içinde yeni bir eylem planını hayata geçirmek yatıyor:  Somut, gerçekçi, planlı yeni dönem çalışma planı.

Başak ve Yükselen Başak

Aşk ve sen… Aynı cümlede bile sanki biraz yabancı durdu. Neyse belki Merkür’ün bu seyahati sırasında öğrenebilirsin aşkı. Ve aşk için emek harcamayı… Ve aşk için çabalamayı… Bu arada haklısın bir hayli yoğun geçti birkaç haftan. O zaman bu seyirde “valizlerini” boşaltarak geçir. Dolaplarındaki yerlerine yerleştirir gibi, kafanın içinde uçuşan fikirleri, düşünceleri ait oldukları düzene kavuştur. Bir başka planı daha olsun yaşamının.

Terazi ve Yükselen Terazi

Kalabalık güzeldir. Kendini dinlemeye bile fırsat bulamazsın. Kuzenlerle, akrabalarla daha çok zaman geçirebilirsin. Burada kaçınman gereken tuzak, insanları yargılamadan konuşmak, konuşmadan ziyade iyi bir dinleyici olmak…

Akrep ve Yükselen Akrep

 Net ve kesin bir ifaden olmalı. Ne istediğini dürüst bir şekilde anlatmalısın. Zihnin başka, dilin başka söylemlerde bulunmamalı. Dolaylı anlatım bırak bulmacalarda sorulan bir soru olarak kalsın. Sen ne istediğini açık ve net anlat. Alt yazıya gerek kalmadan…

Yay ve Yükselen Yay

Bir fikrin var. Sana maddi getiri sağlayabilir bu fikrin. Ama iyi bir planlama, fizibilite raporu hazırlaman gerekiyor. Peki, gerekli enerjin var mı? Peki, yeterince isteğin var mı? Yoksa aman boş ver deyip atlıyor musun takvimlerin üstünden? Bence Merkür’ün bu seyahatini verimli değerlendirebilirsen kazanç hanen büyüyebilir.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Aklın ve mantığınla, konuşmalarınla öne geçiyorsun. Nedeni belirsiz iç daralmaların var… Aslında belli de nedeni… Kısıtlamaların kendi kendini hala bitmedi. Belki de bunların nedenlerini sorgulama ve kendine anlatma zamanı.

Kova ve Yükselen Kova

İletişimden uzak bir tutum sergiliyorsun. Konuşmak gelmiyor içinden… Zaten sen kendi kendine, içinden yüksek sesle konuşuyorsun bu aralar. Büyük puntolu cümlelerin, manşetlerin sadece sana ses getiriyor. Merkür, seyahati sırasında kendini bir parça izole etmek isteyebilirsin. Belki iyi gelir bu yalnızlık… Biraz kendini, içini, özünü dinlersin… Dillendirirsin.

Balık ve Yükselen Balık

Önünde çok da uzun olmayan bir zaman dilimi… Önünde çok da uzak olmayan bir zaman dilimi… Göz açıp kapayana kadar geçiyor günler… Sen farkında olsan da olmasan da… Madem Merkür seyahati iş başında sen de bu seyahati güzel ve etkin değerlendirebilirsin. İşin mutfağında geçirebilirsin günlerini…  Arkadaşlarına kanat önderi olabileceğin bir zaman dilimi… Dostlarının senin tavsiyelerine, fikirlerine ihtiyaçları var.

Loading