Çocuklar için özel konser düzenlediler

Gündoğdu Rotary Kulübü, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde Özden-Fatih Erten çiftinin 6,5 yaşında kaybettikleri kızları Gizem Erten anısına ve Gizem Erten-Palyatif Bakım Ünitesi Projesine destek için “Ezgilerden Küçük Kalplere” konserini düzenledi.

İzmir Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Ses Sanatçısı Gökçe Eriş ve birbirinden değerli saz sanatçıları, gönüllü destekleriyle dinleyenlere duygu dolu bir akşam yaşattılar. Sunuculuğunu İlkay Kıyak’ın yaptığı  “Ezgilerden Küçük Kalplere” Konseri’nin geliri Gizem Erten-Çocuk Palyatif Bakım Ünitesi Projesi’ne aktarıldı.

İZİKAD Başkanı Betül Sezgin’in de katıldığı konserin açılışında konuşan Gündoğdu Rotary Kulübü 2021-2022 Dönemi Başkanı Osman Kerem Engin, tedavisi olmayan bir hastalığa yenik düşen Gizem Erten’ in ailesinin hastalık süresince bizzat tanık oldukları palyatif bakım imkanları ve zorluklarından yola çıkarak bir proje hayata geçirmek istediğini söyledi. Engin, “Biz de Gündoğdu Rotary Kulübü olarak Gizem Erten-Çocuk Palyatif Bakım Ünitesi kurma kararı aldık. Ne yazık ki Türkiye’de hiçbir üniversite hastanesinde çocuk palyatif bakım bölümü bulunmuyor. Bu konuda farkındalık yaratmak, zorluk çeken ailelere bu konuda destek sağlamak için bu projeyi başlatıyoruz” dedi. Bu konserin gelirinin projede kullanılacağını hatırlatan Engin, “Ayrıca Gizem’in çizimlerinden yola çıkarak hazırlanan Gizoş Bebekleri bağış yaparak da projeye katkı sağlayabilirsiniz. gizemerten.org sitesinden gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz” diye konuştu.

“Gizem, Gizoş bebek ile aramızda”

2023-2024 dönemi 2440 Bölge Gelecek Dönem Guvernörü Ayda Özeren ise yaptığı konuşmada umuda vurgu yaptı. Özden-Fatih Erten çiftinin, çocukları Gizem Erten adına yarattıkları Gizoş Bebek projesinin bu umudu beslediğini söyleyen Özeren, “Onlar Pandora’nın kutusunda kalan Umut’un yeryüzündeki yansımaları. İyilik kalpten gelir. Gizem’in kalp başlı bebeği Gizoş ile hem iyilik, hem umut, hem de sevgiyi yayacağız” diye konuştu.

Gizem Erten’in annesi Özden Erten ise Gizoş Bebek projesine katkı koyan herkese teşekkür ederek Gizem Erten’in anısını sonsuza dek yaşatacaklarını söyledi. Gizem’in bir çok insanı bir araya getirdiğini ve bundan dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını söyleyen Özden Erten, “Hem palyatif bakım ünitesi projesi, hem kız çocuklarına burs projemiz ile bir çok noktada başka Gizem’lere ve ailelerine dokunduğumuzu düşünüyorum. Gizem bizimle bugün burada, Gizoş bebek ile aramızda” diye konuştu.

Loading