Soylu, CHP’li Özel’in üzerine yürüdü

Süleyman Soylu, kendisine cevap vermek için kürsüye çıkan CHP'li Özgür Özel'in de üzerine yürüdü.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki (TBMM) 2022 bütçe görüşmeleri İçişleri Bakanlığı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının bütçeleri hakkında yapılan tartışmalarla sürüyor. Bugünkü görüşmelerde CHP’li ve AKP’li vekiller arasında yaşanan yumruklu kavganın kavganın yankıları devam ederken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, akşam saatlerinde yürütme adına kürsüye çıktı. Soylu kürsüde ilk olarak HDP sıraarına sataştı. Vekillere, “Kürtler sizden nefret ediyor” diyerek bağırdı.

Soylu’nun ardından kürsüye çıkan CHP’li Özgür Özel’in Soylu’ya yönelik,”Şizoid bir sanrıya kapılmış klinik bir vaka var karşımızda” ifadelerinin ardından da bir kez daha kavga çıktı. Soylu oturduğu yerden fırlayarak Özel’in üzerine yürüdü. Birgün’de yer alan habere göre akşam saatlerinde kürsüye çıkan Soylu, Meclis’teki ‘Kürdistan’ tartışmasına ilişkin konuştu. Soylu, ”Bu ülkede Kürt düşmanlığı yoktur. Bu ülkede kimin paravanı olarak bildiğimiz bir PKK düşmanlığı vardır” dedi. Soylu sözlerini şöyle sürdürdü: ”Biz devletiz, biz devlet olarak suçluların peşindeyiz. Suçluların yalanlarını ve dedikoduları TBMM’ye getirip devlete iftira ettiniz.”

Konuşması sırasında HDP sıralarına yönelik sataşmada bulunan Soylu “Kürtler sizden nefret ediyor. Kürtler sizden nefret ediyor. Kürtler sizden nefret ediyor” diyerek bağırdı.

Loading