Göztepe kalecisi İrfan Can’dan duygulandıran paylaşım

Göztepe'de kaleci İrfan Can Eğribayat, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla herkesi duygulandırdı.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Spor Toto Süper Lig’de Gaziantep Futbol Kulübü’nü evinde 2-1 yenerek haftalar sonra galibiyetle tanışan Göztepe’de genç kaleci İrfan Can Eğribayat, büyük acısına rağmen kaleyi korudu. Maçtan 1 gün önce 5.5 aylık kızını anne karnında kaybeden İrfan Can, kritik 90 dakikada takım arkadaşlarını yalnız bırakmadı.

Göztepeli oyuncular da atılan gollerden sonra 23 yaşındaki file bekçisinin yanına koşarak takım arkadaşlarına destek verdi. Karşılaşmanın ardından gözyaşlarını tutamayan İrfan Can, “Ben bu maçta oynamayacaktım normalde. Dün eşimin yanına Ankara’ya gittim. Eşim bana, ‘Bebeğimiz için oyna’ dedi. Bugün de üç top direkten döndü. Kaleyi onun koruduğunu düşünüyorum. İyi dileklerini gönderen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Sosyal medya hesabından da duygusal açıklamalarda bulunan İrfan Can, “Öncelikle beni her zaman destekleyen canım eşim iyi ki varsın ve daima ol. Birlikte atlattığımız onca şey gibi bunu da atlatacağız. Sonrasında her zaman yanımda olan başkanımıza, yöneticilerimize, hocalarıma, personel çalışanlarımıza, takım arkadaşlarıma ve şanlı Göztepe taraftarına çok teşekkür ederim. Son ve özel olarak canım kızım Defnem, benim yanımda olduğunu o kadar çok hissettim ki, cennette görüşmek üzere canım kızım” dedi.