8 Aralık 2021 Burç Yorumları

Düşün… Düşle…

En son ne zaman hayal kurdun? Yoksa hayal kurmanın yetişkinlere yakışmayacağını düşünenlerden misin? Düşünmeye başladığında vazgeçtin mi düşlemekten? Yoksa düşlerinin seni düşürmesinden mi korktun?

Bugün… Ay Kova Burcu’nda… Kendimizi daha özgür hissedebilir, yenileme ihtiyacı duyabiliriz. Geleceğe yönelik hedeflerimizi, içsel anlamda neler istediğimizi keşfedebiliriz. Aklımızı, sezgiyle “bir”leyebiliriz.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı.

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Başlayan her yeni gün, Ay’la birlikte yeni döngüler getirir hayata… Yeni zamanlar sunar kişiye kendini yenilemek, kendinin farkına varmak, niyetini ve özünü buluşturmak için… Herkesin bir başucu kitabı vardır en zor anlarında kapağını açmaktan vazgeçemediği… Senin başucu kitabının adı “umut” olsun… İyimserlik bulutları sarsın seni… Her ne yaşıyorsan ve kiminle yaşıyorsan…

Boğa ve Yükselen Boğa

Sıradan, basit görünümlü bir yaşam planı sana göre değil. Tıpkı kariyer hedefin gibi… Bir yanda her ne olursa olsun üretim yapmalısın, bir yandan da nefes almalısın. Sürekli masa arkasında oturmak da sana göre değil… Hayatında “iş” daha öncelikli hale geliyor. Özellikle işinde bilgi ve iletişim teknolojileri için yatırım yapmak isteyebilirsin bugün.

İkizler ve Yükselen İkizler

Varış yerini kendinin bilmediği uzun bir yolculuk bekliyor seni…  Belki de keşfe çıkıyorsun hayatı, kendini ve en yakınındakini… Kısıtlamaları, seni kısıtlayanları tel süzgeçten geçiriyorsun… Kendi yolunu kendin belirlemek istiyorsun… Kendini araştırma ve geliştirmeye verebilirsin bugün… Bir de meditasyon yapmaya ne dersin?

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Para, her şey mi demektir? Tutumlu olmak bu kadar zor olabilir mi? Tasarrufun birikime dönüşmesi hayatın güvencesi değil midir? Yarın ve Yarın Ötesi… Yaşam izleğinde öne çıkan konu başlığın maddi kaynaklarınla ilgili… Bu kapsamda belki kredi çekmek isteyebilir, uzun vadeli yatırım için ilk adımı atabilirsin. Ya da “eş”in harcama kalemleri cüzdanını yakabilir.

Aslan ve Yükselen Aslan

Her Ay’ın bir döngüsü vardır. Fazdan faza geçer Ay ve Güneş birlikte… Hiç ayrılmadan… Yeni ay olur, hilal olur, ilk dördün olur, dolunay olur… Her ay değişmez bu döngüler ama seni dönüştürebilir. Yani ruhunu… Yarın ve yarın ötesi… Ay dolunay misali yansıtabilir ışığını sana. İki kişilik hayat oyununda, eskimiş bir duygunu, sana ağır gelen bir yükü kaldırıp atabilirsin. Eşe bağlı mı yoksa bağımlı olduğun konusunda kendini sorgulayabilirsin.

Başak ve Yükselen Başak

 “Nefes” alabilmek güzel… Kendine nefes aldırabilmek daha da güzel… Yarın ve yarın ötesi… Sağlığına biraz daha zaman ayırmak isteyebilirsin. Doktorundan randevu almak, tahlil yaptırmak için son derece “ sağlıklı” bir gün. Bir de koşullar her ne olursa olsun, kim ne derse desin sakin kalmaya özen göster bugün. Teknik bir takım aksilikler çıkarabilir bugün elektronik bazlı çalışma arkadaşların.

Terazi ve Yükselen Terazi

Kısa bir mola vermek istemez misin? O zaman yarın ve yarın ötesi,  sana keyif verecek şeylerle uğraş. Oyun konsolunun mu başında zaman geçirmek istiyorsun ya da uzun zamandır izlemek istediğin film, kaçırdığın dizi mi var? Karar sana kalmış. Yine mi tereddütte kaldın?

Akrep ve Yükselen Akrep

 Hayatın içindesin. Ama ne kadarını yaşıyorsun? Merkeze hep başkalarını mı oturtuyorsun son zamanlarda? Yarın ve yarın ötesi… İçinde bir yerlerde “ asi çocuk” uyanabilir. Özellikle yaşadığın evle ilgili, yuvayla ilgili, daha bağımsız hareket etmek isteyebilirsin. Duvarların seni sınırlandırmasına sinirlenebilirsin. Kendine ait bir odada, dileğin kadar oturmak güzel olmaz mı?

Yay ve Yükselen Yay

Ne kadar iyi bir dinleyicisin? Herkesi dinler misin? Mesela ne kadar dinliyorsun kendini? “İç”inin sana fısıldadıklarına kulak vermelisin belki de yarın ve yarın ötesi… Zihnini özgürleştirmenin yollarını bulabilirsin. Yakın gözlüğünü takıp hayatı, düşünce yapını dikkatli okuyabilirsin. Orijinal ve inovatif yaklaşımları, fikirleri, hayatına, iletişim hattına dahil etmek için kendini hazır hissedebilirsin.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

 Ütopya, olmayan bir dünya senin aklının ucundan bile geçmez. Her şeyin bellidir, yeri ve zamanı… Ne bir “an” önce, ne bir “ an “ sonra… Ama işte bazen hayat dediğimiz çetrefilli sahne, tekâmül yolunda ilerlemeye niyet edersen yeni ve farklı soruları çıkarıyor karşına… Yarın ve Yarın Ötesi… Öz değerinle meşgul olabilirsin… Sana gerçek dışı gelen düşünce kaynakları zihnine mesaj atabilir. Bir de kazancını istersen “hava” ya savurma…

Kova ve Yükselen Kova

Her ay, 28 günde bir yeni döngüler katar hayatına… Yarın ve Yarın Ötesi… Sana biraz da yeni ay etkileri vaat ediyor mavi gökyüzü… Kendinle ilgili, kendi değişiminle ilgili arzu ettiğin yeni başlangıçları yapabilirsin. Görünümünle ilgili değişim düğmesine basabilirsin.

Balık ve Yükselen Balık

 Sakin ol. Endişelenecek bir şey yok. Sadece bilinçaltın su yüzeyine çıkıyor. Nelerden korkuyorsun? Nelerden özgürleşmek istiyorsun? Neden kendini ailenden ve çevrenden soyutlamak istiyorsun? Kalıba sığmıyor mu düşündüklerin? Yarın ve Yarın Ötesi… Bu sorularını yanıtlarını bulmak için arayışa çıkabilirsin kendinle…

 

Loading