TURYAP, faaliyetlerini yeni yatırımlarla büyüyerek sürdürüyor

TURYAP’ın icra yoluyla satıldığı söylentilerinin asılsız olduğunu hatırlatan TURYAP Yönetim Kurulu Başkanı Azmi Sarıbay, 25 Kasım’da görülen davanın konuya son noktayı koyduğunu duyurdu.

TURYAP Yönetim Kurulu Başkanı Azmi Sarıbay, TURYAP’ın icra yoluyla satıldığı söylentilerinin asılsız olduğunu hatırlatarak, yeni yatırımlarla büyümeye devam ettiklerini söyledi. Türkiye’nin en köklü emlak danışmanlık markası olarak 36 yıldır sektöre yön veren TURYAP’ın icra yoluyla satıldığı yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını dile getiren Sarıbay, konuyla ilgili açtıkları davanın 25 Kasım tarihinde görüldüğünü kaydetti.

 

Konuyla ilgili kısaca bilgi veren Azmi Sarıbay “Bundan bir süre önce, teknik bir hata nedeniyle TURYAP’ın icra yoluyla satıldığı haberleri gündemi meşgul etti. Oysa böyle bir sonuç yok, yani bu bilgiler ve haberler asılsız. TURYAP’ın satıldığı meselesi gerçek dışı. Bizim tarafımızdan açılan ve 25 Kasım’da görülen dava bu konuya son noktayı koymuş oldu. Mahkeme bizi haklı buldu ve şirketimizin satışı düştü” dedi.

Yeni yatırımlar yolda

TURYAP markasının hızlı adımlarla yoluna devam ettiğini kaydeden Azmi Sarıbay, yatırımların aralıksız sürdüğünü söyledi. Pek çok proje üzerinde çalıştıklarını belirten Sarıbay, kısa vadeli hedefleriyle ilgili şunları söyledi: “2019 yılının kasım ayında bünyemizde ‘Tam Nokta’ adıyla ikinci markamızı oluşturduk. ‘Tam Nokta’da arkamıza TURYAP Holding’in gücünü aldık. TURYAP, çizgisini değiştirmeksizin cirodan pay almadan yoluna devam ederken, ‘Tam Nokta’ ise cirodan pay alarak ve il-ilçe bazında master franchise vererek faaliyet gösteriyor. ‘Tam Nokta’, pandemi sürecinde kurulmuş olmasına rağmen 11 adet ofise ulaşmış bulunuyor. Şimdi, yine yeni bir markanın oluşumu üzerinde çalışıyoruz. 2022 yılı ocak ayında da TURYAP Global’i kuruyoruz. Teknik altyapısını kendi bünyemizde hazırladık. TURYAP Global, yurtdışında yaşayan emlak işiyle uğraşan ya da emlak sektörüne ilgi duyan Türk vatandaşlarının ve yabancı uyrukluların Türkiye’den gayrimenkul alım satım işlemlerine aracılık eden bir marka olacak. 2022 yılı haziran ayında da markasız emlakçıları hedeflediğimiz ayrı bir oluşumu hayata geçirmiş olacağız. Dört marka da birbirlerinin portföylerini  satabilecek” diye konuştu.