Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

4-5 Aralık 2021 Burç Yorumları

Ve nihayet

Bir bak geçirdiğin son iki yıla… Neler yaşadın? Neler gördün? Neler duydun? Hani arkadaşlarınla yollarını ayırdın? Kimler arkadaşlıktan dostluğa dönüştü? Dönüşmek demişken… Bu süreçte düşünce sistemin dönüştü… Bu süreçte ne çok şeyler öğrendin… Okudun… Ama en çok kendini okudun… Hayattan beklentilerini, geçmişini okudun… Şimdi sırada ne var?

Bugün… Bir kapanış günü… Hazır yıl biterken… İki yıldır İkizler- Yay aksında süren Güneş ve Ay Tutulmaları bugün tamamlanıyor… Yılın ve serinin son tutulması 12 derece Yay Burcu’nda gerçekleşecek Güneş Tutulması… İki yıldır öğrendiklerimizin üzerinden geçiyor kırmızı kalemle… Buradaki anahtar kelime “ bilmek, öğrenmek, araştırmak, sorgulamak”tı… Bakalım neler öğrendik?

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “ hâl” diline çevirmek senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Hadi topla valizini… Yanına ihtiyacın olan birkaç parça eşya al… Ve çık yola… Ardına bakmadan… Son iki senedir belki de hayali kurduğun, fırsat kolladığın yurt dışı planların artık hayata geçmeye hazır. Yeni bir eğitim için, yeni bir iş için kendini başka bir ülkede bulabilirsin. Bu arada eğer yurt dışı bağlantılı bir iş yapıyorsan olumlu geri dönüşler, bildirimler yaşayabilirsin.

Boğa ve Yükselen Boğa

Bir mektup yaz… Kendine postala… Kendine kur cümlelerini… Bir kendine bak… Kendi içine… Mesela kurduğun cümleleri duysun kulağın… Sen ses çıkarıyorsun, konuşmuyorsun… Bunun farkına varman için gökyüzü yolluyor tutulmaları sana… Konuştuklarına bir bak… Gün içinde kurduğun cümlelere… Biliyorsun öyle değil mi karşındakinin senin aynan olduğunu? Aslında onda sinirlendiğin her şeyin sende olduğunu… Kendini dönüştürmen gerekiyor… Kendini yeni baştan yaratman gerekiyor…

İkizler ve Yükselen İkizler

Sınavlarının özünü tasarrufların, borç ve alacakların oluşturdu. Şimdi yeni konular var seni büyütmeyi bekleyen… Mesela evliliğin… Mesela ikili ilişkilerin… Mesela ortaklığın… Eğer yolunda gitmeyen konular, görmezden geldiğin davranışlar varsa, bu süreçte bunlar görünmez kuyularından çıkabilir. Artık daha fazla ilişkin üzerine düşünebilirsin. Eğer hayatında biri yoksa yeni bir ilişki için fırsatlar çıkabilir karşına.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Seni anlıyorum… Geçirdiğin dönüşümlerin, değişimlerin, ölüp ölüp dirilmelerin farkındayım… Ama işte yaşarken insan her şeye tanık oluyor… Zamanın tanığı insan… Şimdi yeni zamanlar… Sağlığının kıymetini bilmen gereken… Kontrollerini aksatmadan… Yürüyüşlerini aksatmadan… Besin çizelgene dikkat ederek… Bir de kendini ikiye bölünmüş hissedebilirsin bu ara… İki ev arasında… İki düzen arasında… Gidip gelmelerin yorabilir seni.

Aslan ve Yükselen Aslan

Aşk sana benzer… Senin gibi konuşkan, senin gibi zeki, senin gibi bilgili… Senin gibi… Şimdi yeni müjdelerle geliyor zaman sana… Belki bir aşk uzun zamandır düşlerini kurduğun… Belki bir bebek… Uzun zamandır beklediğin… Belki yeni bir umut… Seni hayata tutturan… Ama unutma yeni bir ilişkiye başlarken… Aynı eski yanlışların tuzaklarına düşme… Ve eski olan hiçbir şeye, hiçbir gönüle tutunma… Bırak yeni olan gelsin sana yeni başlangıçlarına özel… Bitmiş kalem yazar mı yeniden?

Başak ve Yükselen Başak

 Yaz… Çiz… Olmadı sil… Yeni baştan yaz… Şimdi yeni hikâyeler yazma zamanı… Köklerinden filizlenme zamanı… Aile olmanın ne demek olduğunu anlama zamanı… Belki de kendi aileni kurma zamanı… Anneni daha iyi anlama zamanı… Hazır mısın?

Terazi ve Yükselen Terazi

Aile bağlarını öğrendin son zamanlarda yeniden… Şimdi artık daha iyi tanıyorsun anneni. Yeni zamanlar var önünde uzanan… Yeni yollara revan olma zamanı… Bu kez yakın çevreni daha yakından tanıyacaksın… Kardeşlik bağların ne kadar güçlü? İletişimin ne kadar iyi? Doğru cümleler kuruyor musun? Hâlâ “ben” diye mi başlıyor cümlelerin? Bu arada başka bir yere taşınmaya ne dersin?

Akrep ve Yükselen Akrep

Evet, biliyorum sen parayı seviyorsun. Ama bazen de aslında çoğu zaman gereksiz harcamaların seni zorluyor. Bir de bu arada kendi değerini bil… Eğer sen kendi değerini koruyamazsan, herkesin sorumluluğunu üstüne almaktan kurtulamazsın. Şimdi önünde uzanan bu süreçte değerini korumanla ilgili konularda sınavlara tabi olabilirsin. Değerini bilmek için önce gereksiz yüklerinden arın… Çantanın içini boşaltmakla işe başlayabilirsin.

Yay ve Yükselen Yay

Hadi bakalım… Başlasın yeni döngün… Gizlediklerin, sakladıkların… Her ne varsa çıkıyor çekmecelerinden… Her gizem yeni bir sorun çıkarabilir sana… Hayatında sil başlara hazır ol… Bir adım atmadan önce iyi hesap yapmak gerekiyor. Dolayısıyla geçmişte kurduğun bir yanlış cümlenin bedelini bugün ödeyebilirsin. Ve belki de artık yuva kurma zamanı gelmiştir. Yeni ve kalabalık bir aile olma yolunda adım…

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Ve şimdi yeni zamanlar… Yeni temizlik zamanları… Bilinçaltının kuyularını temizlemek için kolları sıvamaya hazır mısın? Bakalım neler var yastık altında? Hangi korkularınla yüzleşeceksin? Hangi kaygılar gün yüzüne çıkacak? İnsan tanımadığı bir duyguyla savaşabilir mi? Yavaş yavaş ortaya çıksın ki korkular, endişeler… Sen onları geri dönüştürebilir sevgiyle, huzurla…

Kova ve Yükselen Kova

Şimdi yeni sınavları var hayatın sana… Bakalım kim dost, kim değil? Hayatın büyük öğretisi sana… Kim sesini duymak için arıyor? Kim kendi derdi için arıyor? Kim sana kucak açıyor? Kim sana duvar örüyor? Bir de bu dönem maaşına dikkat etmen gerekiyor. Gelir pastanı güzel ayarlamalısın. Tasarruflu yaşaman gereken bir süreç olabilir.

Balık ve Yükselen Balık

Çok mu sıkıldın yine? Yine duvarlar üstüne üstüne mi geliyor?  Ne olacak senin bu depresif hallerin? Şimdi yeni bir kariyer planı zihnini kurcalayan… Yaptığın işten biraz sıkılmış gibisin. Zorla gidiyorsun işe… Ruhla değil, görev bilinciyle yapıyorsun sana verilen işleri… Herkes yabancı, herkes farklı bir dil konuşuyor… Herkes fazla yüzeysel geliyor sana bu aralar. Belki de o yüzden sadece “ merhaba” deyip geçiyorsun masana. Bu durumda sana yeni iş arayışları getirir. E ne derler bilirsin arayan bulur…