Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

2 Aralık 2021 Burç Yorumları

Bir Başka

Hayata daha farklı bir pencereden mi bakıyorsun? Artık kırılmaktan ziyade kalp kırmak daha mı korkutur oldu seni? Kendi sığ yaralarını bırakıp başkalarının derin yaralarını mı sarmaya çalışıyorsun? Yeni bir mevsim mi başladı hayatında?

Ay dönüşümün ve yenilenmenin temsilcisi Akrep Burcu’nda seyr-i seferde… Ve böylece biz de maddi âlemden mana âlemine bir yolculuğu yol alabiliriz… Değerlerimiz olsun… İyiliklerimiz olsun… Dokunduğumuz hayatlar olsun… “Ol” diyene dualarımız olsun…

Gökyüzü çok şey anlatır. Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı.

Sevgiyle

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Ay ışığı… Diyor ki, aslında bildiğin, aşılı olduğun konu başlıkları çıkarıyorum karşına bugün… Kendi muhasebeni yapmak için ışıklarımı yolluyorum sana diye de ekliyor arkasından.   Hangi davranış kalıplarını terk edersen kazanca geçersin, hangi duygularına yatırım yaparsan kazanırsın? Yanıt… Özünde…

Boğa ve Yükselen Boğa

Dün geçmiş bir anı olarak kalmaya hazırlanırken… Senin için yeni bir konu çıkarıyor Ay Akrep’te gezerken… Biraz daha evliliğine yönelmeni istiyor ya da evlilik fikrine, dileğine… Aslında sen ne istiyorsun? Ne bekliyorsun eşinden? Ve sen neler vaat ediyorsun ona?

İkizler ve Yükselen İkizler

Bugün, dünün bir devri… Kendini yenilemek için dünden kalan son gün…  Bugün özellikle sağlığına biraz daha özen göster… Bak yavaş yavaş yılsonu geliyor… Çalışma ortamında ne gibi düzenlemelerle bu yılı bitirmeye hazırlanıyorsun?  Bu soruların yanıtı seni yaşam misyonuna ulaştırabilir.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Dünden sonra… Bugün “anne”, “annelik” ve “çocuk” vurgulu kelimeler senin için. Hayat öykünde büyük puntolarıyla öne çıkıyor.  Bir de “aşk” tabi ki…  Sevdiğinden beklentilerin neler? Sen nasıl bir sevgilisin? Çocuklarınla neleri paylaşıyorsun? Mesela her duygunu paylaşıyor musun çocuklarınla?

Aslan ve Yükselen Aslan

Dünden sonra, yarından önce… Hayat ağacının dalları var… Biliyorsun sende… Aslında seversin ağaçları… Özellikle çam ağacını… Bir de ıhlamur ağacı… Bir dakika dağıldık biz başka bir ağaçtan bahsediyorduk. Hayat ağacından… Kökleri yerde dalları bulutlara kadar uzanan hayat ağacın var… Biliyorsun… Ama hâlâ güvenmiyorsun köklerinin sağlamlığına…

Başak ve Yükselen Başak

 Dünden sonraki ilk gün… Ay Akrep Burcu’nda ve sana ışıklarını en bildiğin, en tanıdık yerden gönderiyor… Düşüncelerinden, kelimelerinden ve gece bülteninden… Kurduğun cümleleri düşün istersen… Devrik mi mesela ya da “gizli” öznelerin mi var acaba? Ve nedir bu satır aralarında eleştiri bulma çabası?

Terazi ve Yükselen Terazi

Dün bitti artık… Şimdi yeni kaynaklara yönelme ya da mevcut kaynakları güçlendirme zamanı…  Kazandıklarına bir bak istersen ya da neden kazanamadığını irdele… Maddi âlem daha önem kazanıyor bugün senin için. Zaten yeni başlayacak yılın ana teması da maddi dünyan olabilir. Bugünden hazırlan istersen…

Akrep ve Yükselen Akrep

Bir yeni ay güzelliği belki de sana yansıtılan Ayın ışığında kendine, bedenine zaman ayırma zamanı… Belki biraz bakıma almak isteyebilirsin kendini… Her şey yansımadır biraz da. Ruh bedeni, beden ruhu güzelleştirir… Birinden biri keyifsiz, beklentisiz ve kaybolmuşsa, diğeri de kendine gelemez… O nedenle bugün sen aynada kendini beğen… Zaten ruhunda bedeninin güzelliğine bürünecektir arkasından…

Yay ve Yükselen Yay

Dün geçmişin silik bir hatırası… Ya da öyle kalmalı… Karamsar düşünceler yok olmalı gece lambasını yakınca… Sırların ya da gizlerin belki de seni uykusuz bırakan.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Dünden geriye kalan ilk gün… İlk adım… Bugün belki de biraz pazar araştırması gibi. Mesela kariyerindeki emeklerin finansal değerleri seni tatmin ediyor mu? Belki düzenlemek ya da iyileştirmek gerekebilir kazancını?

Kova ve Yükselen Kova

Sessiz ve derinden ilerliyorsun hedefine doğru… Bugün kimseye demesen de daha bir iddialı hissediyorsun kendini. İş hayatıyla ilgili ya da hayata bakışınla ilgili bir takım atılımlarda bulunmak istiyorsun. Ama şimdilik kendine bile itiraf etmekten çekiniyorsun.

Balık ve Yükselen Balık

Dünün yoğunluğundan sonra ki ilk gün… Ne derler aslında bir gün vardır o da bugün… Kendini bilgi deryasının içinde yüzerken mi hayal ediyorsun yoksa? Bugün uzun zamandır okumadığın kitaplarına zaman ayırmak isteyebilirsin.