Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

1 Aralık 2021 Burç Yorumları

Kar fırtınası

Seversin karlı havaları… Seversin yerde biriken pamuk tarlalarını… Beyaz temizliktir… Beyaz aydınlıktır… Beyaz örten tüm karanlıkları… Kar varken sokakların grisini göremezsin. Kar göstermez yerin kirini… Belki de o yüzden seviyorsun karlı havaları… Pencere önünden biriken kar tanelerini…

Bugün… Yeni bir ay başlıyor… Eskimeye dönen yılın yeni ayı… Başlangıçlara gebe yeni bir yıl öncesi… Köprüden önce son çıkış… Yeni ajandalar hazırlanırken bize de kendimizi yenilemek için fırsat Aralık’ın soğuk günleri… Bugün… Hayatın sevme noktası Venüs, ciddi Oğlak Burcu’nda ilerlerken, kafası karışık Neptün’le altmışlık açı yapıyor. Madem böyle bir olumlu dokunuş var… O halde bize de gerçekleri görmek kalıyor. Gerçekten kimleri idealize ediyoruz? Kimlere gereğinden fazla değer veriyoruz? Kimleri gözümüzde büyütüyoruz? Neden geçmişten hiç ders almıyoruz? Çok sorulu bir gün bizi bekliyor.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Bugün… Yaşamınla ilgili önemli kararlar arifesinde misin? Hayallerini gerçeğe dönüştürmek için mi tüm çabaların? Bilinçaltında yaşadığın kaygılı, korkulu haritaların pusulan olmasına izin mi vereceksin? Kariyer yaşamında başarılı olmadığını mı düşünüyorsun? Belki bugün bu konuda neler yapman gerektiğini fark edebilirsin.

Boğa ve Yükselen Boğa

Bugün… Belki de öğrendiklerini uygulamanın zamanı gelmiştir. Belki de artık hayatını sevmenin zamanı gelmiştir. Öğrendiklerini, yaşam deneyimlerini, artılarını, eksilerini, hayatının tüm bileşenlerini sevme zamanı… Ve belki de artık gelir artışınla ilgili konuşmanın zamanı gelmiştir…

İkizler ve Yükselen İkizler

Bugün… Bir masal anlat kendine… Sonu mutlu biten… Sen inanırsın hayallere… Hayallerin gerçeğe dönüşebileceğine… Zaten her şey hayal kurmakla başlar… Ama sen biraz fazla mı hayalcisin acaba? Çok mu kaptırıyorsun kendini hayallere? Gerçeği göremiyor musun? Acaba rakamları görmek istediğin gibi mi okuyorsun?

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Bugün… Kendine farklı bir açıdan bakabilirsin. Gerçekten disiplinli misin? Hayatının kontrolü senin elinde mi? Ya da kontrolü elinde mi tutmak istiyorsun? Belki bugün kendini daha yakından tanımak için şans tanıyabilirsin kendine.

Aslan ve Yükselen Aslan

Bugün… Yaptıklarının takdir görmediğini mi düşünüyorsun? Sanki boşa kürek çekmiş gibi… Çalışma ortamında özellikle kadın figürlerle zorlanma yaşayabilirsin. Belki kendini, bilgini kullanılmış hissedebilirsin. Belki de senin emeklerinin üstüne konulması seni bu kadar mutsuz eden.

Başak ve Yükselen Başak

Bugün… Tam bitmişken nereden geldi şimdi bunlar başına? Yine mi aynı şeyler? Yine mi aynı döngü? Öğrenemediğin sürece evet aynı şeyleri yaşayabilirsin. Bir bak hayatında gerçekten kim değerli? Bir bak hayatında neler değerli? Bir bak hayatında değerli dediğin nesnelere, duygulara, kişilere nasıl davranıyorsun?

Terazi ve Yükselen Terazi

Bugün… Hangi konuda hayal kırıklığı yaşıyorsun? Bazen özellikle, kendini çok yıpratıyorsun başkaları için… Bazen kendinden daha fazla bir başkasını düşünüyorsun. Ve bu durumda en çok beden ve ruh sağlığına yansıyor. Ve belki de artık ailenin biraz sözünü dinleme zamanı gelmiştir. En azından sağlık adına…

Akrep ve Yükselen Akrep

Bugün… Çocuklarla iletişimin daha ön plana çıkabilir. Çocuklara bazen disiplin getirmek, onları kontrol altına almak zorlu olabiliyor. Burada önemli olan senin anlayışlı davranman, dinleyici olman ve gözlemlemen…

Yay ve Yükselen Yay

Bugün… Ev ahalisiyle uğraşmak zor mu? Galiba en çok kaprisli insanlar canını sıkıyor kim olursa olsun. Kaprisi, surat asmayı, tavrı anlayamıyorsun. Hâlbuki net ve açık konuşabilseler birçok sorunu aşabileceksin. Aşabileceksiniz. Ama işte bugünlerde biraz zor bunu başarabilmek…

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Bugün… Kapsayıcı ve kendini kontrol edici bir gün daha başlıyor senin için. Kontrol edeyim derken her şeyi ve herkesi kontrol mü ediyorsun? Mesela yakın çevren için endişelerin var mı? Yoksa sadece neler yaptıklarını mı merak ediyorsun sadece?

Kova ve Yükselen Kova

Bugün… Kendini ortaya koymakta zorlanabilirsin. Kendini biraz izole etme ihtiyacı hissedebilirsin. Bazen yalnızlık iyidir… Kişiyi büyütür, olgunlaştırır. Yalnız kalınca kendinle baş başa… Kendini dinleme fırsatı elde edebilirsin.

Balık ve Yükselen Balık

Bugün… Bakış açını değiştirebilirsin… Mesela olaylara, yaşadıklarına, arkadaşlarına daha mantık çevresinde yaklaşabilirsin. Duygularından ziyade yaşadıklarını akıl süzgecinden geçirebilir ve bu noktada sağlıklı kararlar alabilirsin.