Bosch Car Service 100. Yılını İzmir’de kutluyor

 Dünyanın dört bir yanındaki araç sürücülerine hizmet veren Bosch Car Service, Türkiye’deki servis ağını güçlendiriyor. 66 il ve 350 Bosch Car Service noktasıyla Türkiye’deki en büyük araç servis zinciri olan Bosch Car Service, 2022 yılında da büyümeye devam edecek.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

150 ülkede 15.000’den fazla onarım ve bakım araç servisi ile dünyanın en büyük marka bağımsız araç servisi ağı olan Bosch Car Service, Türkiye’de de büyümesini sürdürüyor. Her marka ve model araca tampondan tampona hizmet verebilen Bosch Car Service 66 kentteki 350 servis noktasıyla hizmet veriyor.

İş ortaklarıyla birlikte daha güçlü

Türkiye genelindeki Bosch Car Service’lerde, yılda 350.000 araca tüm mekanik işlemleri için hizmet veriliyor. 2017/3 Motorlu Taşıtlar Sektöründe Dikey Anlaşmalar ve Uyumlu Eylemlere İlişkin Grup Muafiyeti Tebliği kapsamında, üretici garantisi bozulmadan periyodik bakım işlemleri Bosch yedek parçaları ile yapılıyor. Ayrıca yılda yaklaşık 50.000 filo aracı da servislerden hizmet alıyor. Bosch Otomotiv Yedek Parça Türkiye, İran & Orta Doğu Direktörü Arda Arslan, “Amacımız, bir yandan büyürken diğer yandan hizmet kalitesini de en üst düzeyde tutmaya devam etmek… Bu konuda kendini geliştirmek isteyen, teknolojiyi takip eden ve takip edecek olan firmalarla iş birliği yapıp, partnerlerine yeni teknolojilerle ilgili eğitimler sunuyoruz. Yapmış olduğumuz merkezi iş birlikleriyle Bosch Car Service ağımızın gerek cirosal gerek ise vizyon anlamında gelişimine de büyük katkı sağlıyoruz.” diye konuştu.

İzmir güçlü otomotiv sanayisi ve kaliteli hizmetle öne çıkıyor

Bosch Otomotiv Yedek Parça Türkiye, İran & Orta Doğu Bölge Direktörü Arda Arslan, İzmir’de 2004 yılında bu yana Bosch Car Service zincirinin bir parçası olarak faaliyet gösteren Otolab’de bir basın toplantısı düzenledi.

İzmir’in yaklaşık 770.000 araçlık araç parkı kapasitesi ile Türkiye’deki en çok araç parkına sahip 3. il durumunda olduğunun altını çizen Arslan şunları söyledi: “İzmir’de 22 adet Bosch Car Service ile müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bir yılda servislerimizdeki toplam mekanik araç giriş sayısı 48.300 civarında olup, mevcut müşterilerimizin yanında yeni müşterilerimizi de servislerimizde ağırlamayı ve Bosch Car Service deneyimini yaşamalarını istiyoruz. Bosch olarak İzmir’in potansiyelini yakından takip ediyor, servis ağımızı güçlendirmeye devam ediyoruz. Yakın zamanda İzmir’de 1 yeni servis noktası daha hizmete açmayı planlıyoruz. Saha ekiplerimizle servislerimizin kalitesini yıl boyunca denetliyor ve gizli müşteri testleriyle servislerimizin hazırlıksız oldukları zamanlarda da kontrolünü gerçekleştiriyoruz. Tüm bu motivasyon ile İzmir’de hizmet kalitemizi en iyi seviyede tutarak müşterilerimizi ağırlamaya devam edeceğiz.”

Geniş tabanlı ve kapsamlı hizmet

Franchise modeliyle çalışan Bosch Car Service atölyeleri, marka bağımsız teşhis analizi, bakım ve onarım hizmetleri sunuyor. Atölyelerin hizmet portföyü, benzin, dizel, elektrik, hibrit motorlar gibi tüm tahrik sistemlerini ve ayrıca fren, cam, elektronik, lastik, ısıtma, klima servislerini de kapsıyor. Bosch Car Service portföyü, elektromobilite, otonom sürüş ve paylaşım konseptleri gibi mobilite trendlerinin eklenmesiyle sürekli olarak genişliyor. Arslan, “Müşterilerimiz, Bosch’un orijinal parçalarının iş ortağı atölyelerinde sürekli olarak bulunmasından ve düzenli eğitimler sayesinde her zaman en son bilgilere sahip nitelikli otomotiv mekatronik teknisyenlerinin hizmet vermesinden son derece memnun. Bosch Car Service’lerde güvenlik, güvenilirlik ve hizmet kalitesi, 100 yıllık bir standardımızdır.” dedi.

Kendi ustalarını yetiştiriyor

Bosch, gelişen endüstrinin ihtiyaçları doğrultusunda yeni insan kaynağının yetiştirilmesine özel önem veriyor. Bu kapsamda son olarak İstanbul İkitelli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Topkapı Okulları) içinde bir Bosch Car Service açıldı. Bu servisin geliriyle hem okula kaynak sağlanıyor hem de meslek lisesi öğrencileri yerinde eğitim alma fırsatına kavuşuyor. Benzer projelerin, diğer şehirlerde de hayata geçirilmesi planlanıyor.

Bosch, son olarak Türkiye’nin farklı şehirlerinde okuyan ve maddi durumu yetersiz olan meslek liselerindeki öğrencilerin eğitimine destek olmak amacıyla Türk Eğitim Vakfı ile iş birliği yaptı. Oluşturulan Bosch Car Service Burs Fonu ile Motorlu Araç Teknolojileri (Otomotiv Elektromekanik, Otomotiv Gövde, Otomotiv Boya) alanında eğitim gören 100 öğrencinin eğitimine 4 yıl boyunca destek verilecek. Ayrıca bu öğrencilere staj imkanı da sağlanacak. Arda Arslan, “Bu projeye özel bir önem veriyoruz. Bizim için sosyal sorumluluktan öte; işimizin geleceği, sunduğumuz hizmetin kalitesi adına son derece önemli bir durum. Çünkü Türkiye’de ve aslında tüm dünyada da el sanatları, meslek öğrenen veya öğrenmek isteyen gençlerin sayısı hızla azalıyor. Biz, kendi sektörümüzde yeni nesil ustaların yetişmesine destek olmak istiyoruz.” diye konuştu.

Bosch Car Service 100 yaşında

Bosch Grubu’nun kurucusu Robert Bosch, bundan 100 yıl önce global bir araç servis ağı ihtiyacını fark ederek, bağımsız bakım ve onarım araç servisleriyle iş birliği yapmak için ilk adımı attı. Hamburg merkezli bir otomotiv bakım ve onarım araç servisi olan Max Eisenmann & Co., 1921 yılında ilk Bosch araç servisi oldu ve böylece global bir başarı hikayesinin başlangıcı olarak ilk resmi Robert Bosch AG Montaj ve Onarım araç servisi hayata geçti. Otomobil sahiplerinin sayısı arttıkça, ülke sınırları ve okyanusların ötesine uzanan uzmanlık talebi de arttı. Müşterilerine her zaman en üst düzey hizmet, güvenilirlik ve şeffaflık sunan Bosch Car Service, 150 ülkede 15.000’den fazla şirket ile bugün dünyanın en büyük marka bağımsız araç servis ağı haline geldi. 90.000’den fazla Bosch Car Service çalışanı tarafından, ‘Yanı başınızdaki birinci kalite araç servisiniz’ sloganıyla dünyanın her yerinde her gün yaklaşık 200.000 araç bakım ve onarım çalışması gerçekleştiriliyor.