Bak Gravür’den Flekso Klişe Üretiminde Yenilikçi Yatırımlar

İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde Rotogravür Baskı Silindirleri ve Flekso Klişe üretimi gerçekleştiren Bakioğlu Holding şirketlerinden Bak Gravür; flekso klişe üretiminde ödüllü ve yenilikçi iki teknolojiye yatırım yaptı.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Dijital flekso baskı kalıpları hazırlamada; çözünürlük ve ürün tasarımı alanlarında ödül alan makinelerden oluşan yeni üretim parkurları ile müşterilerine hızlı ve üstün kalitede ürün sağlamayı hedefleyen Bak Gravür, yeni  Flekso Hattı için oluşturduğu deneyimli yeni ekibi ile ülke istihdamına katkı sağlıyor.

Flekso Baskı Klişe Üretim Tesisi ile yıllık 10.000 metrekare ilave klişe üretim kapasitesine sahip olan Bak Gravür, tercih ettiği ileri teknoloji Entegre Distilasyon Sistemi ile de, proseste kullanılan kimyasalın %90 geri dönüşümüne olanak yaratarak sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağladığını açıkladı.

Ürün çeşitliliği ve üstün kalite sağlamak amacı ile yeni geliştirilen KODAK NX ‘in “Digicap” ve ESKO’ nun “Crystal” bileşenleri ile klişe üretimi yapacak olan Bak Gravür, müşterilerine ürün kalitesi ile artı değer katmayı hedefliyor.

İnovatif bakış açısıyla değişim ve sürekli gelişimi kurum felsefesi olarak benimseyen Bak Gravür, sektöründe Avrupa’nın en büyük ve en çok tercih edilen kuruluşu olmayı hedefliyor.

Bak Gravür ve Bakioğlu Holding’in diğer kuruluşları, ülkemizin ihracat gücünü arttıracak yeni yatırımlara devam edecek.