Müslüme’nin ölümünde yeni gelişme

Müslüme Yağal'ın ölümünün ardından tutuklanan dede ile ilgili çarpıcı iddialar ortaya atıldı.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Mersin’de kaybolduktan 10 gün sonra 7 kilometre uzakta bir dağ başında cansız bedeni bulunan Müslüme Yağal’ın ölümüyle ilgili yeni iddialar ortaya atıldı. Odatv’den Fethi Yılmaz’a konuşan emekli Polis Müdürü Feramuz Erdin, Müslüme Yağal’ın ölümüne ilişkin dikkat çeken iddialarda bulundu.  Müslüme’nin kaybolmasının ardından yaşanan süreci değerlendiren Erdin, “İlk arama akşam saatlerine kalıyor. Akşam saatlerinde bir çocuğun kendi başına o doğa şartlarında, kendi fizyolojik konumu itibarıyla çok uzağa gitmiş olması mümkün değil. Gece o sessizlikte sizi duyduğunda tepki verir. Bunu herkes bilir. Eğer bu olmadıysa hemen akıllara soru işareti gelmesi lazımdı, bu çocukta sorun var diye. ‘Acaba yaban hayvanları tarafından parçalanmış olabilir mi?’ diye düşünmeniz gerekebilir. Ertesi gün köpeklerin devreye alındığı biliniyor. Köpekler çok etkin… O kişi ceset de olsa, bir şekilde yaşıyor da olsa köpekler çok rahat bulabilir. Eğer köpek aramasından bir sonuç alınmadı ise bütün ihtimaller bu çocuğun kaçırıldığı üzerinedir. Çünkü çocuk normal yollarla oradan gitmemiştir” diye konuştu.

Müslüme’nin ilk olarak dedesi tarafından traktörle cesedin bulunduğu bölgeye yakın bir yere götürüldüğünü ve olayın başka çocuklar tarafından görüldüğünü öne süren Erdin, dedenin kendisini gören çocuklara ölüm tehditleri savurduğunu söyledi. İlk gün kaybolma ihtimalinin ortadan kalktığı için kaçırılma ihtimalinin düşünülmesi durumunda geniş çaplı bir operasyon başlatılması gerektiğini ifade Erdin, bütün komşu köylerin, evlerin sorgulanması gerektiğini, gören kişilerin çocuk olduğu için her ne olursa olsun olayla ilgili konuşacaklarını söyledi. Erdin ayrıca bu adımların atılması sonucunda Müslüme’nin sağ olarak bulanabilme ihtimali de olduğunu söyledi. Erdin, Müslüme’nin cesedinin bir yurttaş tarafından bulunduğunu ve bu yurttaşın ifadesinde cesedin alt tarafının yarı çıplak bir şekilde çalılığın altında olduğu, elbiselerin ise etrafta saçılmış bir şekilde bulduğunu söylediğini açıkladı.

Erdin, olay yeri inceleme ekiplerinin yaptığı incelemenin ardından Müslüme’nin cesedinde, boyun kısmında dedesinin DNA’sının bulunduğu ve bu durumun ilk bakışta dedeyi suçlu gibi gösterdiğini ancak küçük çocuğun nasıl öldüğüne dair bir bilgi olmadığını söyledi. Dedenin Müslüme’nin ölü bulunmasından dolayı değil, daha önce aile içindeki bir tecavüzden dolayı tutuklandığını söyleyen cesette bulunan DNA’nın çocuğa karşı bir istismar göstergesi olmadığını, en büyük şüphelinin yine de dede olduğunu belirtti.