İzmir’de Düğün Salonu Nasıl Seçilir?

İzmir, şehirde evlenecek çiftlere birçok alan sunan, düğün salonları konusunda oldukça zengin bir il.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Farklı özelliklere sahip onlarca salonunu https://dugun.com  üzerinde bulabilir, detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Peki bunca seçenek arasından size en uygun olanı nasıl bulacaksınız? Dikkat etmeniz gereken noktaları anlatmaya başlayım:

Öncelikle şehirdeki salonları incelemeye başlamadan önce, düğün bütçenizi planlayıp, mekan kalemi için ne kadarlık bir miktar ayırabileceğinizi belirlemenizi öneriyoruz. Böylece şehirdeki salonları, bütçenize uygun olup olmadığını da değerlendirerek, elemeye başlayabilirsiniz. Daha sonra bütçenizi aşmayacak fiyatlar talep eden düğün salonlarından bir liste oluşturabilirsiniz.

İzmir’de düğün salonlarını araştırmaya başlamadan belirlemeniz gereken bir konu da davetli sayınız olmalı. Düğününüze yaklaşık olarak kaç kişi çağıracağınızı belirlemeniz, kapasitesi bu sayıya uymayan firmaları incelemekle vakit kaybetmenizin önüne geçer. Eğer küçük bir salonla anlaşırsanız ve davetli sayınız yüksekse; konuklarınız bu alanda rahatlıkla eğlenemezler. Bu durumda da düğününüzde kaos ortamı oluşabilir. Buna neden olmamak için mekanın genişliği önemli diyebiliriz.

Ayrıca diyelim ki davetli sayınız az ancak siz çok geniş bir mekanla anlaştınız. Bu durumda düğününüze az kişi gelmiş gibi bir görüntü oluşurken fazladan ücret ödemeniz de gerekir. O nedenle davetli sayınızla mekanın kapasitesinin uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Ayrıca, ayrıntılarına birazdan değineceğimiz mekan fiyatlarının da kişi başı ücretlendirmeyle belirlendiğini düşünürsek, konuk sayınızı belirlemenizin, bütçenize uygun salonu bulmanıza yardımcı olacağını da ekleyelim.

İzmir’de düğün yapılabilen salonların, yüksek tavanlı olup olmadığını incelemelisiniz. Çünkü mekanda ferah bir ortam yaratmak için salonun yüksek tavanlı ve az kolonlu/kolonsuz olması önemli bir detay. Kolonların az olması da davetlilerin her noktayı net bir şekilde görebilmesi açısından dikkat edilmesi gereken bir konu. Anlaşacağınız düğün salonunun, size ve davetlilere yakın olmasına da dikkat etmelisiniz. Hem davetlilerin geç kalmaması hem de sizin vaktinizin çoğunu yolda geçirmemeniz için bu konuya önem vermeniz gerekiyor.

İzmir’de Bütçenize Uygun Düğün Salonunu Bulmanın İpuçları

İzmir’de düğün salonlarının fiyatları, davetli sayınız üzerinden kişi başı birim ücret ile çarpılarak belirleniyor. Yemekli bir düğün yapmak isteyen çiftler mekanlardan kişi başı rakam alıyorlar. Seçtiğiniz menünün içeriğine göre de aldığınız fiyat değişiyor. Örneğin; ana yemek olarak kırmızı etin sunulduğu menüler beyaz etli olanlara göre daha yüksek fiyatlı olabiliyor. Bu nedenle yukarıda da belirttiğimiz gibi, mekan seçiminden önce davetli sayınızı belirlemeniz, araştırma sürecinde hem bütçenize ve hem de konuk sayınıza uygun bir firma bulmanıza olanak sağlar.

Düğününüzü yapacağınız tarih de fiyatları etkiliyor. Çiftler, yaz dönemine mekanlara yoğun ilgi gösteriyorlar. Bu nedenle şehirdeki salonları, kış döneminde ve sonbaharda çiftlere özel indirimli fiyatlar sunabiliyor. Ayrıca yalnız mevsim değil, düğün için seçtiğiniz gün de fiyatlar üzerinde etkili.  Hafta içi yapılan düğünler, hafta sonu yapılanlara göre daha uygun fiyatlı oluyor.

Düğün salonlarının paketlerini incelediğinizde sundukları hizmete standart süslemelerin dahil olduğunu göreceksiniz. Bu süslemelerin dışında ekstra istediğiniz şamdan, gelin takı, gelin yolu süslemesi gibi talepleriniz olursa, bu ürün ve hizmetler, paket kapsamı dışında olduğu için ekstra fiyatlandırılıyor.

Gelelim müziklere… Şehirdeki birçok düğün salonu paket kapsamında DJ hizmetine yer veriyor. Ancak siz düğününüzde özel bir orkestranın çalmasını istiyorsanız ve mekandan bununla ilgili talepte bulunursanız, ekstra olarak fiyatlandırılacağını da bilmelisiniz.

İzmir’deki düğün salonlarının fiyatlarını etkileyen konulardan biri de mekanın kapasitesi. Mekanın kapasitesi arttıkça fiyatlar da yükseliyor. Örneğin; 500 kişilik salonların fiyatları 750 kişiliklere göre daha uygun olabiliyor. Ancak şehirdeki birçok salonun, davetli sayısı arttıkça talep ettikleri birim fiyatta indirim yaptıklarını da belirtelim.

Şehirdeki düğün salonlarının, zaman zaman Düğün.com çiftlerine özel kampanyalar düzenlediklerini de ifade etmeden geçmeyelim. Eğer bu fırsatları takip ederseniz, kampanyalardan da faydalanmanız mümkün. İzmir’de faaliyet gösteren düğün salonlarının hakkında detaylı bir araştırma yapmak isterseniz, farklı özellikleriyle dikkat çeken firmaları https://dugun.com/dugun-salonlari/izmir  sayfasından inceleyebilirsiniz. Fiyatlar net bir rakama ulaşmak isterseniz, mekanların sayfalarından ücretsiz fiyat teklifi alabilirsiniz. Ne kadar çok mekandan teklif alırsanız, o kadar kolay bir şekilde bütçenize ve tarzınıza uygun düğün salonunu bulabilirsiniz.