Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

23 Kasım 2021 Burç Yorumları

İçindeki büyük güç

Yaptığın yemekleri düşün mesela… Ne çok emek var öyle değil mi? Önce hazırlık yapıyorsun… Tanıyorsun yapacağın malzemeleri… Sonra temizliyorsun… Arındırıyorsun geçmiş kirlerinden… Daha sonra… Kaynar suya atıyorsun iyice pişene kadar… Ne bir eksik, ne bir fazla… Tam kararında olacak tüm malzemeler ki ortaya lezzetli bir yemek çıkabilsin… Önce emek… Sonra… Peki, neden korkuyorsun bu kadar sevgiye emeğini katmaya?

Bugün… Hareket ve enerji gezegeni Mars Akrep Burcun’da seyrine devam ederken, sabit Boğa Burcu’nu değiştirmeye kararlı Uranüs’le karşı karşıya kalıyor. Ve artık değişmek için bir bahanen kalmıyor. Mecburen… Sende terk ediyorsun korkularını… İçinde büyük bir güçle uyanıyorsun değişime kararlı… Gölge yanlarını sıyırıyorsun kaostan… Ve başka bir yüzle karşılaşıyorsun aynada sırrını bilen… Kulağa güzel geliyor değil mi? Gerçekleşmemesi için bir neden göremiyorum. Ya sen?  

Gökyüzü çok şey anlatır. Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı.

Sevgiyle

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Son birkaç hafta… Toplamda 30 günden de fazla… Birikenler… Aslında birikmesi gereken ama birikmeyenler… Elden uçup gidenler… Bugün biraz ruhunu sıkabilir bu durum… Yani son günlerde neden harcamaların arttı? Neden sürekli her şey bir masraf kalemi olarak yazılıyor? Bugün ruhunun gerçeklerle yüzleşme zamanı.

Boğa ve Yükselen Boğa

Kendini ortaya koymaktan çekinmediğin zamanlar… Son birkaç haftadır yani 30 günden daha fazla… .Kendini ifade etmeyi öğrendiğin, kendin için adım atmaya başladığın zamanlar. Bu son dört günü iyi bir harmanla… Sapla samanı ayır… Ruhuna dokunmayanların hayatında uzun nefes almasına izin verme.

İkizler ve Yükselen İkizler

Hep kendini yenileme telaşında insan. Kendini onarma, tamir etme. Önünde dört gün var. Önce “ruh”, önce “ anne”, önce “annelik”, önce “ duygular” Bilinçaltının hazine sandıklarını ortaya çıkarma, havalandırma, bohçaları temizleme ve lavanta ekme zamanı.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Bir gün, mutlaka diğer günden farklı olmalıdır. Gün gelir enerjini kariyerin için harcarsın, gün gelir arkadaşların için ya da içinde filizlenen umutların için. Bugün biraz paylaşım günü… Kırgınlıklarını, kızgınlıklarını, can kırıklarını gönüldaşlarınla paylaşma zamanı.

Aslan ve Yükselen Aslan

Hareket planın var her zamanki gibi. Ama nereden yol alacağını bilmeme hali sarsıyor seni. Neyse ki az kaldı. Biraz daha sabret. Gerçi sabır ve sen birbirinize tezat manadasınız ama olsun. Bugün iç sesini bir dinle bak bakalım ne diyor. Mesela evle mi ilgilen diyor? Ya da hadi artık çalış mı diyor? 

Başak ve Yükselen Başak

Anlatmak en iyisi… Hiç bir şey tutmamak içinde… Sen anlat sustuklarını… Paylaş içinden geçenleri… Çekinmeden, endişe duymadan, eleştirilmekten korkmadan… Bir de her duyduğuna hemen inanma… Önce bir akıl süzgecinden geçir sana anlatılanları

Terazi ve Yükselen Terazi

Kısa bir zaman kaldı aslında… Günler… Biliyorum son bir kaç haftadır hayat enerjini, eforunu kendine dönüştürmek için harcıyorsun. Ve bir de maddi krizlerini dönüştürmek için. Kazandığın para yeterli mi? Daha fazla kazanmak için neler mümkün? Şimdi nefsini terbiye etme zamanı

Akrep ve Yükselen Akrep

Çatışmalar, yüksek sesle bağırmalar, ağzından çıkanın kulağının duymadığı zamanlar… Son bir kaç haftadır enerji yakıtındı.. .Şimdi bir “ter”le topla yaşadıklarını… Neler seni sinirlendirdi? Neler için, kimler için uğraş verdin bu kadar çok? Şimdi de bu soruların yanıtları için alın teri dök bakalım.  

Yay ve Yükselen Yay

Bir kedi gibi yaşamak ne güzel olurdu değil mi? Kucağından bırakmak istemediğin tekir kedi gibi mesela… Uyumak serin yerde… Gölge bir salıncakta… Kucağına düşmek” aşk”ın… Mırıldanarak anlatmak sevdiğini… Belki yolunu kaybettin. O zaman yıldızlara bak yönünü bulmak içim.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Çok uğraş verdin… Çok enerji sarf ettin… Çocuğun için, çocukluğun için, içindeki çocuk için.  Son bir kaç haftadır bu konular seni hareketlendirdi. Gündemini meşgul etti. Bugün geçirdiğin süreci düşün. . Eksik yönlerini tamamlamaya çalış mesela. Ya da neler yapman gerekenleri irdele.

Kova ve Yükselen Kova

Zamana zaman tanımak gerekiyor bazen… Çok fazla kurgulamadan, zihinde senaryolar üretmeden beklemek… Son birkaç haftadır tüm enerji kaynaklarını kariyerinde kullanıyorsun. Ama hep bir depresif hallerde geziniyorsun. Yaptığın işe, hazırladığın sunumlara belki de güvensizliğin.  Şimdi dört günlük bir süre var önünde. Bu karamsar buluttan kendini çıkarmak için.

Balık ve Yükselen Balık

Son birkaç haftadır… Hep bir tema üzerinde yoğunlaşıyor hayatın… En yakınındakiler, en sana benzeyenler, en senden destek alanlar… Aynı yerden hayata tutunduğun… Yani kardeşin… Çok uğraştırdılar seni… Neyse ki az kaldı… Birkaç gün sonra daha rahat hissedebilirsin kendini… Bu arada kısa bir yolculuk yapmaya ne dersin?