Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

22 Kasım 2021 Burç Yorumları

Hayal ve umut

Kanatların olmadan uçabilir misin? Eğer hayal gücün güçlüyse… Neden olmasın? İnsan hayalleriyle büyüyor ve hayalleriyle birlikte tamamlanıyor. Hayal olmadan umut, umut olmadan hayal olmuyor. İkisi bir arada daha güçlü olmanı sağlıyor aslında… Bazen gün içinde tüm koşturmaların arasında unutuyorsun hayal kurmayı… Ve belki en ufak bir karanlık seni umutsuzluk çukuruna sürüklüyor… Ama unutma hayal ve umut yaşamın anahtarı… Sahi bir hayalin var mı?

Bugün… Güneş yeni bir yolculuğa ilk adımını atıyor. Tam bir ay boyunca Yay Burcu’ndan seslenecek Güneş… Ve bize yeni bir davranış modeli sunacak. Bu otuz günlük süreçte, hoş görülü davranabilecek miyiz? Sınırlarımızı fark edebilecek miyiz? Kendimizi özgür hissedebilecek miyiz? Hayal kurmayı hatırlayabilecek miyiz?

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı.

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Küçük mutlulukların neler? Daha doğrusu neler seni mutlu eder? Ve en önemlisi mutlu olmayı biliyor musun? Yoksa her konuda kendine bir huzursuzluk mu yaratıyorsun? Gerçekte “ sen”den ne istiyorsun? Güneş otuz günlük yolculuğunda sana yeniden iyimser olmayı öğretiyor. İçindeki hevesli, maceracı, neşeli yönleri açığa çıkarabilir. Ve bu dönemde yeni bir eğitim programına başlayabilirsin. Belki kişisel eğitim, belki de ihmal ettiğin akademik takvimin olabilir eğitiminin konusu. Belki de bir teklif alabilirsin öğrendiklerini paylaşmakla ilgili…

Boğa ve Yükselen Boğa

Hayallerine yatırım yapmaya mı karar verdin? Aman dikkatli ol. Şimdi sen detaylarla uğraşmak istemeyebilirsin. Bürokratik işlemler, evraklar falan derken sıkılabilirsin. Bu sefer bazı şeyler gözden kaçabilir. Faiz oranını, ödeme koşullarına daha dikkatli okumalısın eğer kredi çekeceksen. Şimdi Güneş otuz gün boyunca ışıklarını finansal dünyandan gönderiyor. Ve bu dönem borçlarınla, vergilerle daha çok meşgul olabilirsin. Burada kaçınman gereken en önemli tuzak gerçeklerden uzak kararlar alman. Senin bir ödeme ve gelir planın var, limitlerin belli. Dışına çıkma istersen.

İkizler ve Yükselen İkizler

Dünya dönüyor. Ama Güneş’in etrafında… Senin değil. Peki, neden bu kadar kendin odaklısın? Senden başka biri yaşamıyor mu bu yerkürede? Şimdi Güneş sana karşı kıyıdan bakıyor. Eşine hoşgörülü davranmayı, anlayışlı olmayı, onun değişim yolculuğunda destek olabilmeyi, ona verdiğin sözleri yerine getirmeyi deneyimleyebilirsin. Ve bu süreçte ilişkilerinde gerçeklerden uzak davranabilir, sınır koymakta zorlanabilirsin. Ortaklıklarla ilgili konuda kararlar alabilirsin.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Madem günün büyük bölümü çalışma ortamında geçiyor. O zaman çalışma şartlarına, ortamına biraz canlılık getirmeye ne dersin? Dağınıklıklarını toplamaya mesela. Güneş, tam otuz günlük yolculuğu boyunca, sana iş ortamın üzerinden ulaşıyor. Bu süreçte çalışma arkadaşlarına sınır koymakta zorlanabilir, onların göreve ve sorumluluklarını üstlenebilirsin. Kendini, dikkatini toplamakta sıkıntı yaşayabilirsin. Öte yandan kendini yeni gelişimlere açabilirsin. Ve bir yandan da sağlıkla ilgili konuları ihmal etmemelisin. Özellikle bacak ağrılarını? Acaba spora mı başlasan?

Aslan ve Yükselen Aslan

İyimser ve neşelisin. Hayallerin yine gösterişli mi? Peki, kendi yeteneklerinin farkında mısın? Şimdi Güneş otuz günlük süreç boyunca yeteneklerini anlatıyor sana. Gösteride sen varsın elbette başrolde. Bu arada hayatının odak noktasına “ aşk” geliyor. Aşk ilişkilerinde uçarı davranışlar sergileyebilirsin. Sınır koymakta zorluk çekebilirsin. Verdiğin sözlerini tutmanın önemini yine bu süreçte kavrayabilirsin. Ve kendine yeni bir uğraş bulabilirsin ve ertelediğin spor çalışmalarına başlayabilirsin. Peki, bu süreçte bir çocuğun sorumluluğunu almaya hazır mısın?

Başak ve Yükselen Başak

Kişiliğimizin yapı taşlarını oluşturan aslında içinde doğduğumuz büyüdüğümüz ailedir. Sadece kan bağı değildir aramızdaki. Giderek karakter olarak dönüşmez miyiz babamıza, annemize? Şimdi Güneş otuz günlük süreç boyunca ailenin, aile olmanın, aileyle birlikte olmanın anlamını gösteriyor sana. Hoşgörülü davranmanın ne demek olduğunu öğrenebilirsin. Evin içinde kendi sınırlarını koymakla, özgür hareket etmekle ilgili deneyimler kazanabilirsin.

Terazi ve Yükselen Terazi

Bavullarını hazırlamaya başlayabilirsin. Uzun zamandır hayalini kurduğun yolculuk için düğmeye basabilirsin. Yakın diyarlara yapacağın yolculuk bile sana iyi gelecektir. Düşüncelerin, ifadelerin, konuşma yetilerinde hissedebilirsin bu iyileşmeyi. İyimser, neşeli, hevesli, meraklı olabilirsin düşünce tezgâhında. Yeni şeyler öğrenme arzun artabilir. Tam otuz gün boyunca Güneş “iletişim becerilerin” üzerinden yansıyor sana. Değişebilmeyi öğrenirsen hayatında çok şey değişebilir. Düşünce değişirse yaşam değişir çünkü.

Akrep ve Yükselen Akrep

Bilirsin insanın sınavı hep en güvendiği yerden gelir. Yapmam dediğin şeyi yaparken bulabilirsin kendini. Sen de hep kendine, tutumlu olmana güvenirsin. Parayı iyi koruduğunu, doğru yatırımlar yaptığını düşünür, hep akıl verirsin. Otuz gün boyunca Güneş “ maddi değerlerin” üzerinden hareket ediyor. Bu süreçte satın alma hevesini “ bekle-gör” havasına dönüştürebilecek misin? Ya da aşırı harcamaların önüne geçebilecek misin? Kredi kartı limitlerini koruyabilecek misin? Parayla gerçekçi bir bağ kurabilecek misin? Yoksa geldiği gibi gidecek mi para? Bakalım yaşayıp göreceğiz.

Yay ve Yükselen Yay

Belki bugün doğum günün… Belki de bugün Güneş yalnızca senin için doğuyordur. Belki de artık yaşamın anlamını daha iyi anlıyorsundur. Sen keşfetmeyi seversin. Yeni yerleri, yeni tatları, yeni öğretileri, yeni kalpleri… Ama unutma en başarılı kâşif, kendini keşfedendir. Şimdi Güneş otuz gün boyunca, sana seni yansıtıyor. Bu süreçte kendini yeniden yapılandırabilirsin. Fiziksel enerjini, iyimser yanlarını, heveslerini, hayallerini daha net ortaya çıkarabilirsin. Kendine güvenin, gelişimci yapın bu dönem en büyük destekçin olabilir. Aman bu dönem, kendini bu kadar güçlü ve bilgi hissederken, kibir ve egonun tuzağına düşmemeye çalış.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Hazır yılsonuna doğru yaklaşıyorsun. Nasıl geçti son 12 ay? Neler başardın? Nelerden korkup kaçtın? Ne zaman gerçeklerden uzaklaştın? Ne zaman dağıldın? Tam da bir ay var önünde. Otuz gün… Güneş’le birlikte yeni defterler açabilirsin kendine. Zihnin artı, eksi kutuplarını yazabilirsin alt alta. Abarttığın konuları, hevesli olduğun yanları, hayallerini, atılmak istediğin maceraları, hangi noktada değişim istediğini, hangi durumlar karşısında esnek olman gerektiği gibi başlıklar altında farkındalık seviyeni yükseltebilirsin. Yine bu dönem içine dönmek, kendinle baş başa kalmak isteyebilirsin.

Kova ve Yükselen Kova

Uzun zaman oldu seni hayallerinin peşinden koşarken görmeyeli. Ne güzel bir insanın hayalinin olması ve o hayali için hedefleri olması. Hayal ve umut iki kardeş… Birbirini destekliyor her daim. Şimdi otuz günlük süreçle birlikte Güneş sana hayallerini, umutlarını gösteriyor. Hayallerin, umutların boşlukta mı kalacak? Yoksa can bulacaklar mı? Sadece heves olarak mı kalacaklar? Kendine, hayallerine karşı hoşgörülü mü davranabilecek misin? Bu süreçte yine her zamankinden fazla sosyal olabilirsin. Ama bu konuda da limitlerini, sınırlarını çizmeyi öğrenmen gereken deneyimler yaşayabilirsin.

Balık ve Yükselen Balık

Kariyerinle meşgul olma zamanı… İşinle, görevinle daha çok ilgilenmek, odaklanmak durumunda kalabilirsin. Güneş otuz gün boyunca bu alandan geçerken mesleğinde daha hevesli, yenilikçi deneyimlere istekli olabilirsin. Bu arada hayatına farklı bir bakış açısından yaklaşabilirsin. Özgür, hoş görü ve iyimserlik kokan felsefeye sahip olabilirsin. Ve yine bu süreçte deneyimlerinden ders almayı öğrenebilirsin.