TÜSİAD, ‘Büyük Enerji Tüketicisi Anketi’nin sonuçlarını açıklayacak

TÜSİAD, 21-23 Kasım tarihlerinde Antalya'da gerçekleştirilecek 11. Türkiye Enerji Zirvesi'nde, 22 Kasım Pazartesi saat 14:00'de “Tüketici Odağıyla Enerjinin Dönüşümü” başlıklı özel bir oturum düzenleyecek.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

TÜSİAD Enerji Çalışma Grubu bünyesinde gerçekleştirilen “Büyük Enerji Tüketicisi Anketi”nin sonuçlarının sektör paydaşlarının dikkatine sunulacağı “Tüketici Odağıyla Enerji Dönüşümü” oturumunda; enerji piyasaları, yenilenebilir dönüşüm ve enerji teknolojileri konularında hazırlanan çalışmaların politika önerileri de paylaşılacak.
 
“Büyük Enerji Tüketicisi Anketi” enerji tüketimleri yüksek olan 50’yi aşkın şirketten sağlanan geribildirimlerle hazırlandı. Çalışma “Enerji yatırımları ve verimlilik”, “Piyasa mekanizmaları” ve “Karbonsuzlaşma” başlıklarından oluşuyor. Yeşil ve dijital dönüşümün Türkiye enerji sektörüne etkisinin analizi, enerji tüketicisi tarafındaki risklerin, fırsatların ve farkındalığın tespiti amacıyla hazırlanan “Büyük Enerji Tüketicisi Anketi” ile sürdürülebilir ve etkin piyasa koşullarının sağlanması için, enerji tüketicisinin ve üreticisinin beklentilerinin ortak paydada buluşturulması hedefleniyor.
 
11. Türkiye Enerji Zirvesi TÜSİAD Özel Oturumu
“Tüketici Odağıyla Enerjinin Dönüşümü”
Tarih:  22 Kasım 2021
Saat:   14:00 – 15:30
 
Program:
14:00 – 15:30    Moderatör
Kıvanç Zaimler
TÜSİAD Enerji Çalışma Grubu Başkanı
                           
Konuşmacılar
Mehmet Acarla, TÜSİAD Enerji Çalışma Grubu Başkan Yardımcısı
Arkın Akbay, TÜSİAD Enerji Çalışma Grubu Başkan Yardımcısı
Elif Düşmez Tek, TÜSİAD Enerji Çalışma Grubu Başkan Yardımcısı
Bilal Tuğrul Kaya, TÜSİAD Enerji Çalışma Grubu Başkan Yardımcısı