Urla Rotary Kulübü’nden eğitime destek

İzmir Urla Rotary Kulübü okulların fiziki koşullarını iyileştirmeye yönelik çalışmalarla eğitime destek olmayı sürdürüyor.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu Kulüplerinden Urla Rotary Kulübü eğitime okulların fiziki koşullarını iyileştirerek yaptığı çalışmalarla katkı koymaya devam ediyor. Okulların ihtiyaçlarına yönelik tespit edilen alanlarda sınıf düzenlemesi, bahçe düzenlemesi ve tadilat çalışmalarıyla çocukların daha iyi fiziki koşullarda eğitim almalarına olanak sağlamayı amaçlıyor.

Eğitimin bir ülkenin geleceğinde en önemli yere sahip olduğunu dile getiren Urla Rotary Kulübü Başkanı Hamdi Çoban, “Pandemi sonrasında okulların tekrar yüz yüze eğitime dönmesiyle birlikte okulların kapalı olduğu süre içerisinde bir takım ihtiyaçları doğduğunu tespit ettik ve bu alanda çalışmalar yürütmeye başladık.  Bunu gerek bize ulaşan gerekse bizim ulaştığımız okullarda, üyelerimizin maddi manevi katkıları ve bağışlarla sağladık. Şu ana kadar Urla İskele İlkokulu Anasınıfı’nın düzenlenmesi, Zeytinalanı İlkokulu ve Torbalı Atatürk Lisesi’nde Atatürk Büstü’nün yenilenmesi gibi ihtiyaçlarına yönelik bir takım çalışmalar yürüttük. Çalışmalarımıza dönem içerisinde başka okullarla da devam edeceğiz. Bize bu anlamda destek veren ve yanımızda olan herkese çok teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.