Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Karşıyaka’ya stat müjdesi

İzmir’de ilk kez Karşıyaka Stadı yapılacaktı ama “İstemezükçüler”, temeli atıldığı ve su basmanına geçildiği halde, türlü bahaneler uydurarak önlediler. Kimileri, “şehrin işlek kesiminde stat olur mu?” dedi.

Kimileri apartmanlarını önleyeceği gerekçesi ile durdurmak için dava açtı. KSK Stadı kadük kaldı ama çok daha sonra başlayan Göztepe ve Alsancak statları bitirildi.

Her iki stat da kentin göbeğinde ama kimse, “Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu” demedi. O devirde, Büyükşehir Belediyesi Tire’ye 20 bin kişilik stat yaptı, Karşıyaka stadı meselesini ise rafa kaldırdı, altı yıl çivi bile çakılmadı. Karşıyakalı taraftarların protesto yürüyüşleri bile stat yapımını hareketlendiremedi.

Hasret nihayet bitiyor

Karşıyaka ve çevresinde 1 buçuk milyon insan yaşıyor. Sporseverlerin stat hasreti de her geçen gün daha da büyüyor. Nihayet iki bilinçli, sporsever Belediye Başkanı, Büyükşehir Başkanı Tunç Soyer ile Karşıyaka Başkanı Dr. Cemil Tugay, Karşıyakalıların hasretini dindirmek için kolları sıvadılar, “Stadı biz yaparız” dediler.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile protokol imzalandı. Buna göre stadın mülkü yine devletin olacak ama stat işletimini tamamen Karşıyaka yapacak. Karşıyaka Kulübü Başkanı Turgay Büyükkarcı, Soyer ve Tugay’a şükranlarını belirtirken, “Ocak ayında ihaleye çıkılacak, şubat veya martta inşaata devam edilecek” müjdesini verdi.

Karşıyakalı sporseverler: Çileniz doluyor, stadınız kısa zamanda bitirilecek. Nice başarılara…