Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

16 Kasım 2021 Burç Yorumları

Ya öyle değilse

Bazen… Karşındakini dinlemeden… Anlamadan… Tanımadan… Kafanda bir kurgu yaparsın… Ön yargıların vardır… Aynı zamanda savunma mekanizmaların vardır… Aslında böyle değil dersin… Aslında özü iyi dersin… Aslında öyle demek istemedi dersin… Bazen… Karşındakini sadece görmek istediğin gibi görürsün… Peki ya gerçekten öyle değilse? Peki, gerçekten başkaları haklıysa? Peki ya gerçekten karşındaki büyük bir yalancıysa?

Bugün… Güneş Akrep Burcu’nda seyrine devam ederken Kova Burcu’nda dolaşan Jüpiter’le zorlayıcı bir karşılaşma yapıyorlar. Bize de önyargılarımızla yüzleşmek kalıyor. Egomuzla, kibrimizle, kıskançlıklarımızla yüzleşmek kalıyor. Kalıplarının dışına çıkmak için gayret kalıyor.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Ve bir bakmışsın aslında her şey bir yalanmış… Zaten hayat bir simülasyon değil mi? Zaten her şey bir hayalden, rüyadan ibaret değil mi? Demem o ki,  yanına sadece kâr kalacak şeyler var… Mesela yaptığın iyilikler, hayatına dokunduğun kişilerin duaları ve gülümsemen… O yüzden sadece kendi hayatına bak… Başkalarının değil.

Boğa ve Yükselen Boğa

Bazen… Her şey üst üste geliyor… Bazen iş ve evlilik arasına sıkışıp kalıyorsun… Bazen iş ve evlilik hayallerin arasında sıkışıp kalıyorsun. Sadece evlilik değil bu yaşamın anlamı biliyorsun… Sadece soyadı değişikliği değil yaşamın anlamı… Yaşamın anlamı sadece “ adında” gizli… İsmin senin hakikatin… O yüzden sen, ruhunun anıldığı ismin peşinde koş… Yönünü daha rahat bulabilirsin böylece.

İkizler ve Yükselen İkizler

Belki de sağlığına daha fazla özen göstermen gerekiyor. Belki de artık gereksiz konuları, kuşkuları zihnine yerleştirmeyi bırakman gerekiyor. Belki artık ciddi ciddi iyileşmeyi istemen gerekiyor. Biliyorsun istemek başarmanın yarısıdır. Bu arada ekip arkadaşların zorluyor mu seni?

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Günler birbiri ardına geçiyor… Akreple yelkovanın işi bu… Devinim… Hareket… Günler geçiyor, mevsimler değişiyor… Peki, yaşamın nasıl geçiyor? Yaşamını nasıl geçiriyorsun? Yaşamını neyle geçiriyorsun? Yaşamını kiminle geçiriyorsun? Bazen, en basit sorunun yanıtı zorlar insanı…

Aslan ve Yükselen Aslan

En çok bildiğin davranış modelini geliştiriyorsun… Ailen, annen-baban nasıl davranıyorsa birbirine öyle yaşıyorsun ilişkini. Ve bekliyorsun baban gibi olsun karşındaki… Baban gibi korumacı, baban gibi neşeli, baban gibi anlayışlı, baban gibi iyimser…  Ama işte hiç kimse dolduramıyor babanın bıraktığı boşluğu…

Başak ve Yükselen Başak

Dil… Beş duyunun önemli araçlarından biridir… Ve üstelik dilin kemiği de yoktur… Her kelimeyi fütursuzca çıkarabilir ağzından… O nedenle otokontrol mekanizmanı iyi çalıştırman lazım. Eğer bugünlerde kalp kırmak istemiyorsan… Özelikle iş arkadaşlarınla arandaki iletişim sorununu karşılıklı anlayış ve hoşgörü çerçevesinde yapabilirsin.

Terazi ve Yükselen Terazi

Sen kendine değer vermedikçe kimse sana değer vermez. Madem aramıyor… Sen de aramayacaksın… Madem ilgi göstermiyor… Sen de duvar öreceksin… Hayır demeyi bileceksin… Kendine saygı duymayı öğrenmen gerektiği gibi…

Akrep ve Yükselen Akrep

Hayat kısa… Bir şeyleri dert etmeyecek kadar kısa… O yüzden günü elinden geldiğince hakkını vererek yaşamalısın… Zihni gereksiz ayrıntılarla doldurmamak lazım. Aslında bunu biliyorsun ama yapmamakta direniyorsun. Bu arada evin seni çok mu sıkıyor?

Yay ve Yükselen Yay

Bazen susmalı… Bazen anlatılmamalı… Bazen öğrendiklerini, bildiklerini herkesle paylaşmamak lazım. Bazen bazı şeyler sır olarak kalmalı… Ve bu arada anlattıklarının sadece insanların anlayabilme kapasitesiyle sınırlı. Sen ne anlatırsan anlat herkes anladığı kadar.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

En iyi bildiğin şeyi yap… Biraz daha sabır göster… Haklısın çalışmalarının maddi karşılığını almak herkesin hakkı… Madem çok gayret gösteriyorsun… Madem geceni gündüzüne katıyorsun… Madem çok emek harcıyorsun… Alacaksın elbette değerlerinin hakkını… Sadece biraz daha sabır.

Kova ve Yükselen Kova

Gerçekten ne istiyorsun? Ne yapmak istiyorsun? Hayatını bundan sonra nereye taşımak istiyorsun? Yaptığın işten gerçekten mutlu musun? İşin, mesleğin seni dönüştürebiliyor mu? Kafanda her zamanki gibi bir sürü soru var. Yanıtlar sende yine.

Balık ve Yükselen Balık

Bilinçaltı yastıkların yine dolu karamsarlıklarla, mutsuzluklarla… Derinden çözmediğin sürece bu döngüyü kırman mümkün gözükmüyor. O yüzden seni karamsarlığa iten şeyler için yeni öğretileri hayatına katabilirsin.