Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

13-14 Kasım 2021 Burç Yorumları

Çabuk tükeniyoruz

Bugünlerde… Kalıcı ilişkiler kurmak neden zor? Neden dostluklar ömürlük değil? İhtiyacın olduğunda neden yalnızsın? Neden sadece bir şeyler sormak ya da danışmak için arıyorlar seni? Neden? Her şeyi çabuk tüketiyoruz belki de…

Bugün… Aşk, sevgi gezegeni Venüs, Satürn’le olumlu bir dokunuş gerçekleştiriyor. Bizde bu sayede, daha kalıcı ilişkiler kurma yolunda adım atabiliriz… Ama öte yandan sevgiyi hissedemeyebiliriz… Tüm dünya sanki bize karşıymış gibi düşünebiliriz…

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “ hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Galiba, çağımız insanının kâbusu endişe, panik atak, takıntılar, depresyon ve korkular… Dış dünyaya her ne kadar bir şeyi umursamaz maskeni taksan da, yastığının altında sakladıkların ne olacak? Kaygı, kuruntu döşeli pamuk yastığın… Bu halinin temel göstergesi de belli aslında… Eksi değerdeki banka hesapların… Ama unutma ki önce zihnini harekete geçirmelisin bir şeyleri düzeltmek istiyorsan. Karar ver, uygula… Gereksiz harcamaların hayatından çıkarırsan kâbuslarında mavi rüyalara dönecektir mutlaka… Bu arada kariyer noktasında fikirlerini ve kararlarını yeniden gözden geçirmende fayda var.

Boğa ve Yükselen Boğa

Biliyorsun aslında… Ama hâlâ yapmıyorsun… Sen kabuklarını kırmadan özüne nasıl ulaşacaksın?  Aynı noktada takılıp duruyorsun…”Ah”larla, “Vah”larla geçiyor ömür… Elde ne var geride kalan? Madem ilişkinde bir şeyler değişiyor, madem ilişki düzleminde hayatın değişiyor… Sende kabule geç… Direnmeyi bıraktığın an göreceksin ki, aslında hayallerin ve umutların tek tek hayata geçiyor… Bu arada yurt dışı odaklı aldığın kararları ve fikirleri yeniden gözden geçirmende fayda var.

İkizler ve Yükselen İkizler

Kimse anlamıyor… Sesin her zaman ki gibi… Aynı şeyleri, itiraz etmeden yapıyorsun… Yemek yiyorsun, kahveni içiyorsun… Konuşuyorsun… Ama kimse anlamıyor depresyonunu… Mutsuzluğunu… O kadar iş yükü var ki üstünde… O kadar hayat yükü var ki omuzlarında… Ve en kötüsü yalnızsın… Ya çıkacaksın depresyondan, ya da uzun bir hırka alacaksın üstüne… Bence ilk yolu seç… Bu arada, finansal göstergelerinle ilgili aldığın kararları ve fikirlerini yeniden gözden geçirmeyi unutma.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Çok dolaşıyorsun… Bavulların sürekli kapıda… Ama biraz agresifsin… Bir hayli de gergin ve öfkeli… Kendine zaman ayıramamak, hayatın keyifli yönlerini ıskalamak senin canını sıkıyor. Yeni yerler görmek, yeni insanlar tanımak elbette güzel. Ama kendini, evine zaman ayırmak isteği de giderek büyüyor içinde… Biraz daha bu tempoda çalışacakmış gibi gözüküyorsun. En azından ay sonundan sonra yeni bir hayat macerasında bulabilirsin kendini. Bu arada, evlilikle ilgili, aşk hayatınla ilgili, çocuklarınla ilgili aldığın kararları ve fikirlerini yeniden gözden geçirmende fayda var.

Aslan ve Yükselen Aslan

Adımlarını doğru planlamalısın… Zira finansal anlamda bir riskle karşı karşıya kalabilirsin. Ve bir de kendini güvence altına almak isteyebilirsin. Miras varsa eğer beklediğin onunla ilgili gelişmeler yaşayabilirsin. Banka hesabı açıp birikimlerini doğru değerlendirmek adına da hareket edebilirsin. Fazla harcama yapıp bütçe dengeni alt üst de edebilirsin. Karar senin…

Başak ve Yükselen Başak

 Mücadelede yeni dönem… Zaten ayak seslerini duydun uzaktan… Ah bu eş durumundan yaşadıklarını, çektiklerini bir sen biliyorsun, bir Allah… Sabrı, anlayışı, dayanışmayı, sebat göstermeyi öğrenmen gereken bir dönem başlıyor. Kim sayesinde öğreneceksin tüm bunları? Yol arkadaşın, eşin sayesinde… Evliliğinde, birlikteliğinde hareketli ve sakinliğini korumayı gerektirecek deneyimler yaşayabilirsin. Eğer bir eşin yoksa, kalıcı bir beraberlik için yönlendirebilirsin enerjini.

Terazi ve Yükselen Terazi

Belki de ağrı var boğazında… Konuşamadıkların düğümlendi belki de… Geçmek bilmiyor bir türlü… Belki de boyun ağrısı… En şiddetlisinden. Belki de diyor ki sana. Sağlığına dikkat et… İhmal etme bedenini. Sağlığını korumak için harekete geçmelisin. Daha düzenli ve programlı hale getirebilirsin hareket alanını.

Akrep ve Yükselen Akrep

Şimdilerde aşk uğruna savaşma zamanı… Çocukların için harekete geçme zamanı. Ve belki de bir hobi için harekete geçme zamanı. Her ne olursa olsun demek ki bir şeyler için enerji harcama, hayatında bir takım konu başlılarını sağlamlaştırma, garanti altına alma dönemi. Mesela aşkla ilgili kalıcı, sağlam adımlar atabilir, ilişkini ciddi bir aşamaya taşıyabilirsin.

Yay ve Yükselen Yay

Bazen en tanıdığın, bildiğin yerde olmak, kendine en iyi hareket alanı bulacağın yerde olmak istersin… Yani yuvanda… Yani evinde… Kendini, yuvan için kalıcı, sağlam adımlar atarken bulabilirsin. Belki de kendine ait bir ev alma arzun daha da artabilir. En azından kendine ait bir oda isteyebilirsin.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Ağzından çıkanı duymalı kulağın. Her zamanki sessiz ve sakin tavırlarınla karşılaşmayabilir bu aralar özellikle yakın çevren, kardeşin. Kardeşinle ilgili konularda çok fazla hareket halinde olabilirsin. Kardeşin için maddi anlamda harcamaların artabilir. Ama öte yandan daha fazla dışarıda olmak isteyebilirsin… Arkadaşlarınla daha fazla zaman geçirmek isteyebilirsin… Eğer yalnızsan, aradığın aşk yakın çevren arasında karşına çıkabilir.

Kova ve Yükselen Kova

Değerler önemli insanoğlu için… Maddi değerler ise öncelikler oluyor çoğu zaman… Hâlbuki hiçbir maddi değer dolduramıyor içerideki boşluğu ama neyse… Konumuz bu değil… Senin de değil… Bu aralar maddi değerler, maddi ederler konusu kurcalıyor zihnini. Gökyüzünün enerji dalgasıyla birlikte, kendine yeni bir yol haritası, bütçene nefes aldıracak bir yönerge bulabilirsin. Bu arada özelikle iş hayatınla ilgili kararları yeniden gözden geçirmekte fayda var.

Balık ve Yükselen Balık

Bazen değişimin en büyüğünü kendinde yaşaman gerekir. Önce sen değişmelisindir ki baştan sona her şey değişmeli ve dönüşmeli… Kendine yeni bir hayatı hazırlıyorsun… Öğretilerle, yeni yerlerle, yeni kitaplarla, yeni kalemlerle… Dönüşümün hikâyesini yazmak için tüm savaşın. Ve kendini bu sefer çok enerjik ve hareketli hissediyorsun… Yeni kendinle tanışmaya hazır mısın? Bu arada özellikle kazançların konusundaki fikirlerini ve kararlarını yeniden gözden geçirmeyi ihmal etme.