Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

10 Kasım 2021 Burç Yorumları

Aşk, sadakati sever

Giderek zorlaşıyor mu aynı kişiye bağlı kalmak? Ya da neden dürüst davranmıyor kimse kimseye? Neden bir ilişkiyi bitirmeden diğerine başlayamıyorsun? Sadece başka bir tenle mi olur ihanet? Seviyorum deyip kandırmak aldatmak sayılmaz mı?

Artık… Aşkın, sevginin, uyumun, estetiğin, dengelemenin, eşitlemenin ve kokunun başrol oyuncusu Venüs uzun bir süreliğine Oğlak Burcu’na konuk oluyor. Geri hareketiyle birlikte 6 Mart 2022’ye kadar Oğlak Burcu’nda seyredecek. Ve bize “güven” diyecek, “sadakat” diyecek, “saygı” diyecek, “ciddiyet” diyecek, “seçicilik” diyecek… Biz de dinlemeye gayret edeceğiz kendisini… Peki ya dediklerine uymazsak? Sen bilirsin… Ama unutma… Sadakatsizliğin kendine özgü bir kokusu vardır ve mutlaka burnun o kokuyu alır…

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Aslında uzun zamandır keyif kelimesini unutmuş gibisin… İşe sadece görevin olduğu için gidiyorsun… Toplantıları görevin olduğu için düzenliyorsun… Ama artık ufak da olsa keyif almaya, amacını bulmaya daha yakınsın… En azından ayakların geri geri gitmiyor. Yeni projeler üretebiliyorsun… Bunlar güzel adımlar özellikle bu süreçte… Sen hep mesafeler koyuyorsun başkalarıyla arana… Belki de bugüne kadar hep aradığın en yakınındadır… Daha bir dikkatli mi baksan yakın çevrene?

Boğa ve Yükselen Boğa

 Bu aralar nelerden keyif alıyorsun diye sorsam… Yanıtın hazır aslında… Kitaplığında artan kitap sayısı, kâğıtların, kalemlerin sana en büyük destek… Öğrendiklerin de cabası… Özellikle yine bu dönemde, yayıncılıkla ilgili konulara daha fazla eğilebilirsin. Ve bu konuda kendini disiplinli hissedebilirsin. Ve bir de belki de beklediğin aşk sınır ötesinden gelebilir kapına… Neden olmasın?

İkizler ve Yükselen İkizler

Emek harcıyorsun… Emeklerinin karşılığını almak için tüm gayretin, hedefin… Hani hep konuşuyoruz ya finansal çıkmazlarınla ilgili… Şimdi biraz nefes alma zamanı… En azından kaynaklarınla ilgili yeni bir gelişme yol gösterebilir sana… Burada şunu yapma ama… Zaten vade sonu bir türlü gelemeyen hesapların var… Sürekli bütçen açık veriyor… Alışverişe fazla zaman ayırma… Çünkü ihtiyacın olan şeyleri değil, istediklerini alabilirsin bu aralar. Ve bu da seni zorlayabilir. Bir kenarda dursun bu bilgi.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Aşk, ciddi bir iştir… Özellikle senin için… Bugünlerde ilişkin üzerine daha fazla eğiliyorsun. Ve gelir geçer ilişkiler değil aradığın. Sorumlu, ciddi ve ağırbaşlı bir omuza yaslanmak istiyorsun. Arzu ettiğin, hayalini kurduğun ilişki böyle bir şey… Ama bazen de hayaller ve gerçekler farklı olabiliyor. Her ne olursa olsun, bu süreç ilişkide daha keyifli zamanları işaret ediyor sana. Saygının, güvenin, sadakatin öne çıktığı bir ilişki.

Aslan ve Yükselen Aslan

Her ne yapıyorsan… Her nerde çalışıyorsan… Yaptığın işten keyfi aldığın, işini severek yaptığın bir dönem… Ve ektiklerinin maddi karşılığını alma zamanı… İşleri düzenlemek, zamanında bitirmek, dosyalarını eksiksiz hazırlamak gibi birçok ödevini görev olduğu için değil de, arzu ettiğin için yapabiliyorsun bu aralar… Çalışmak, üretmek güzel… Ama sağlığını da ihmal etmemek lazım. Neden hâlâ geçmiyor boğaz ağrın? Sesin ne zaman düzelecek sence?

Başak ve Yükselen Başak

Çanlar “aşk” için çalıyor bu sefer senin için… Aslında kalbinden çok mantığının sesi yükseliyor bu kez ilişkide… Sağduyunun sesi hakim yüreğinde. Uzun ömürlü bir ilişki istediğin… Sadakat, güvende olmalı mutlaka… Aynı konuları konuşabilmeli, aynı ortak fikir paydasında buluşabilmelisin… İstediğin bu.  Hayalini kurduğun… Ama unutma hayatına çektiğin herkes aslında senin bir gölge yanın… Eğer hala böyle birisi yoksa hayatında bir düşün… Neyi eksik yapıyorsun? Yoksa kendine saygı mı duymuyorsun?

Terazi ve Yükselen Terazi

 Hayatın tadı belki de dışarıda değildir… Hayatın tadı belki de sana en yakın, sana seni anlatan dört duvarda gizlidir… Yani evinde… Yuvanda… Bugünlerde evinde geçireceğin zamanları daha keyifli hale getirebilirsin… Koltuklarının yastıklarını değiştirebilirsin mesela… Gri rengi her zamankinden daha fazla sevebilirsin… Evine yönelik harcamalar yapabilirsin… Evinde yalnızlığı tercih edebilirsin…

Akrep ve Yükselen Akrep

 Hayat, doğru bir çizgide ilerlemiyor malum… Bir gün inişli, bir gün çıkışlı günler yazılıyor ömür hanene… Bir gün hüzünlüysen, diğer bir gün mutlu oluyorsun… Ve şimdi biraz daha hayattan tat alma konusunda destekliyor gökyüzü seni… Özellikle kardeşlerinle geçireceğin zamanlar sana iyi gelebilir. Birlikte alışverişe çıkmak, birlikte bir şeyler atıştırmak mesela… Aynı zamanda, iletişimle, internetle ilgili bir iş yapıyorsan bu konularda para akışında artış yaşayabilirsin.

Yay ve Yükselen Yay

 Harcamalar yine mi artıyor? Sen tam karar vermişken bütçeni koruma konusunda… Ama işte neye karar verirsek hemen onun tam aksi yönde hareket etmez miyiz zaten? Sen yine de dikkatli ol… Biliyorum şu an vitrinde gördüğün her şey çok cazip geliyor… Olsun… Sen yine de kredi kartlarına fazla güvenme… Üzerine giydiğin ya da taktığın şeyler değil değerli olan… Asıl değerli olan kendinsin… Kendinin değerini bil… Kendine saygı duy…

Oğlak ve Yükselen Oğlak

 Güzel… Ne güzel olmuşsun… Eski bir şarkıdır aslında… Ama seni bugünlerde en iyi anlatan ezgi… Her zamankinden daha farklısın… Belki de yüreğinden geçenler yüzüne yansıyor… Hayatın keyfili yanlarını görmeye başlıyorsun… Kendine güven duyuyorsun… Ağır başlı ve ciddi görünümün altında küçük bir çocuk var bu aralar… Aşkın, sevginin, güvenin yansıması belki de yüzünü güldüren… Her ne yaşarsan yaşa… Her şey gönlünce olsun.

Kova ve Yükselen Kova

Geç kalmamak gerekiyor… Vaktinde uyanırsan işlerini daha kolay halledebilirsin… Vaktinde çıkarsan yola geç kalmazsın… Ertelemezsen sevgiyi, göstermekten korkmazsan yüreğinin can kafesindekileri o zaman böyle hayıflanmazsın… Şimdi yeni bir dönem var önünde… Zihinde hangi korkuların yatıyor aşkı yaşamanı engelleyen? Yoksa aşkı bir görev gibi mi görüyorsun? Sabah 8’de günaydın mesajı atılacak… Öğlen ne yemek yediği sorulacak gibi listelerin mi var? Ve bir bak bakalım kendine ne kadar saygı duyuyorsun? Eğer sen kendini saymazsan, başkaları da seni yok sayar.

Balık ve Yükselen Balık

Her yerden davet alıyorsun ama her davete icabet edemiyorsun ne yazık ki… O kadar yoğunlukların, yapılacakların var ki… Ama yine de arkadaşlarınla, dostlarınla keyifli zamanlar geçirebilirsin… Eğer hala kalbine yerleşecek uygun insanı bulamadıysan arkadaşların aracılığıyla biriyle tanışabilirsin belki de… Ve gelirlerinde bir artış yaşayabilirsin bu dönemde… Ve eğer hayatında zaten biri varsa, birlikte keyifli zaman dilimleri geçirebilir, minik bir tatil molası verebilirsiniz.