Yeni tasarımlar “uyanıyor”

Sektöre yeni tasarımcılar kazandırmayı amaç edinen IF Wedding Fashion İzmir Fuarı’na sayılı günler kaldı… Fuar kapsamında bu yıl 12’nci kez düzenlenen Gelinlik Tasarım Yarışması için heyecan dorukta!

“Uyanış” teması ile düzenlenen 12. Gelinlik Tasarım Yarışması’nın finale kalan tasarımları hayata geçiyor. İzmirli moda tasarımcılarının atölyelerinde dikimleri neredeyse tamamlanan gelinliklerin ödülleri, fuar açılış defilesinde sahiplerini bulacak.

Sektörün trendlerine gençlerin yön verdiğine inanan ve bunu desteklemek için fuarlarını tasarım yarışmaları ile güçlendiren İZFAŞ, geleceğin ünlü modacılarını IF Wedding Fuarı bünyesinde yetiştiriyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde; Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) partnerliğinde, İZFAŞ tarafından 16-19 Kasım tarihlerinde fuarizmir’de düzenlenecek IF Wedding Fashion sektöre yeni tasarımcılar kazandırma geleneğini sürdürüyor.

Tasarımlar açılış defilesinde görücüye çıkacak

101 tasarımcının 295 tasarımıyla katıldığı 12. Gelinlik Tasarım Yarışması’nın bu yılki teması “uyanış” oldu. Moda ve tasarım dünyasının önemli isimlerinin yer aldığı jüri, geçtiğimiz yıl fiziksel ve sanal ortamda projeleri değerlendirerek son 15’i seçti. Finale kalan tasarımlar, İzmirli moda ve tasarımcıların atölyelerine dikim sürecine girdi. Fuara sayılı günler kala tamamlanan gelinlikler, 16 Kasım Salı günü gerçekleşecek açılış töreni defilesinde görücüye çıkacak. Genç yetenekler, tasarımlarını profesyonellere sunma şansı yakalarken; yarışma ödülleri de sahiplerini bulacak.

Toplam ödül 30.000 Türk Lirası

Defilede ayrıca ilk üç finalist belli olacak. Yarışma birincisine 12.500 Türk Lirası para ödülü verilirken; önümüzdeki yıl düzenlenecek 16. IF Wedding Fashion İzmir Fuarı kapsamında Performans Defilesi sunma hakkı tanınacak. Yarışma birincisi, kendi belirleyeceği koleksiyonunu hazırlayarak profesyonel hayatındaki ilk defilesini düzenleme fırsatı elde edecek. Yarışmada ikinciye EGSD tarafından 10.000 Türk Lirası, üçüncüye ise 7.500 Türk Lirası verilecek.

Loading