Institut français İzmir’den insan ve doğa serisi

Institut français İzmir, Arkas Sanat Merkezi iş birliğiyle “Arkas Koleksiyonu’nda Doğa, Bahçeler, Düşler” sergisine paralel hazırladığı etkinlikleri sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor.

9 Kasım Salı günü gerçekleştirilecek “21. Yüzyıl İçin Hangi Bahçeler?” film gösterimi ile bahçeler hakkında bilinmeyenler mercek altına alınacak.
 
Arkas Sanat Merkezi, Institut français İzmir ile İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi iş birliğinde geçtiğimiz nisan ayında başlatılan Doğa/Form/Süreçler başlıklı atölye serisinin ürünleri sanatseverlerle buluşmuş, atölyelere katılan 20 katılımcının eserleri Institut français Izmir’de sergilenmeye başlanmıştı.
 
Sergiye paralel gerçekleştirilecek olan “21. Yüzyıl İçin Hangi Bahçeler?” film gösterimine ise Fransız bahçe uzmanı, peyzaj mimarı ve yazar Pascal Garbe öncülük edecek. Filmde dünyanın önde gelen yedi bahçe uzmanının görüşlerine yer verilecek. Malezya’dan Inch Lim, Japonya’dan Fumiaki Takano, İngiltere’den Fergus Garrett, Güney Afrika’dan Leon Kluge, Fransa’dan Chantal Colleu-Dumond ve Louis Benech, Singapur’dan Felix Loh bahçelerin geleceği hakkında herkesi aydınlatacak. Gösterim sonrası Pascal Garbe ile online söyleşi gerçekleştirilecek.