BBFO ikinci kez dijital platformda

Geleceğin sinemacılarını yetiştirmek amacıyla 2011 yılından beri faaliyetlerini sürdüren ve sinema sektörüne pek çok isim kazandıran Bornova Belediyesi Film Ofisi’nin (BBFO) yapım desteği verdiği bir film daha dijital platforma taşındı.

Geçtiğimiz ay BluTV’de yayınlanmaya başlayan “CESS” adlı  belgeselin ardından, “Dönüş” belgeseli de BluTV’de gösterime girdi. 

Yönetmenliğini BBFO yönetmeni ve eğitmeni olan Nesli Özalp Tuncer’in yaptığı ‘Dönüş’ belgeseli yapım desteği verilen filmler arasında dijital platformda gösterimi yapılan ikinci film oldu. Tuncer’in, ailesinin mübadele anılarını, anneanne ve torun ilişkisi üzerinden anlattığı belgesel, bugüne kadar  ulusal ve uluslararası yaklaşık 45 festivalde gösterim seçkisinde yer alırken, 8 ödüle de layık görüldü.

Genç sinemacıları yetişiyor

Bornova Belediyesi Film Ofisi, kurulduğundan bugüne verdiği teorik ve pratik eğitimlerle, katılımcıların kendi projelerini hayata geçirerek izleyici buluşmalarını sağlıyor. Sektörden ağırladığı konuklarla görüntü, ses, kurgu gibi konularda atölye çalışmaları, film çözümleme etkinlikleri düzenliyor.

Gurur duyduk

BBFO ile sinemaya yeni isimler kazandırdıklarını ifade eden Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Bornova Belediye olarak sanatın ve sanatçının her zaman yanındayız. Düzenlediğimiz kurslardan yetişen yeni sinemacıların başarılıları bizi mutlu ediyor. Yapım desteği verdiğimiz filmlerden birini daha dijital platformda görmekten gurur duyduk” dedi. 

“Dönüş” Konusu

Türkiye – Yunanistan nüfus mübadelesi ile memleketlerinden ayrılmak zorunda kalmış bir ailenin üçüncü ve beşinci kuşak kadınlarının geçmişe yolculuk hikayesi. Acaba ailelerinin mezarlarından aldıkları toprağı memleketleri Kavala’ya götürebilecekler mi?

Loading