8 Kasım 2021 Burç Yorumları

Seninle

Ne zamandır erteliyorsun yolculuğu… Ne zamandır valizler bekliyor kapıda… Vakti geldi… Daha önce de yapmıştın… Yine yapabilirsin… Aynaya bakınca gördüğün yüze güven… Göğüs kafesinin içinde atan yüreğine güven… Kendine güven… Ve çık yola… Sirkelen ve kendine gel… Deneyimlerinden ders al… Değişecek diye bekleme… Sevecek diye bekleme… Yeterince bekledin… Hadi… Daha önce yaptığın gibi… Sen seversin Kasım’ı zaten…

Bugün… Merkür yeni bir yolculuğa başlıyor Akrep Burcu’na giriş yaparak… 24 Kasım’a kadar sürecek bu yolculukta zihnimizi dönüştürmeyi öğrenebiliriz. Düşüncelerimiz, fikirlerimiz sezgilerle daha da güçlenebilir. Olayları daha derin düşünüp analiz edebiliriz. Zihnimizin karanlık yanlarıyla yüzleşebiliriz.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “ hâl” diline çevirmek senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

İnsan ömrü öğrenmek üzerine kurulu. Yaşadığın sürece öğrenmek zorundasın. Ve insan en iyi dersleri en zor konulardan öğrenir. Senin kriz gördüğün, en büyük kâr getirir sana. Merkür, bu yolculuğunda sana borç ve alacak hanenden sesleniyor. Finansal tablolarınla ilgili daha derin düşünebilirsin. Giderlerini korumak için adım atabilirsin.

Boğa ve Yükselen Boğa

En tehlikeli şeylerden biridir görmezlikten gelmek… Üzerinde düşünmemek… Kırıntıları halı altına süpürmek… Şimdi Merkür bu yolculuğunda sana fikir ve düşüncelerinde, yüzeysellikten uzak derin düşünmenin anahtarını sunuyor. Özellikle evliliğinle ilgili konular bu süreçte ön plana çıkıyor. Eşinle iletişiminde kuşkucu davranabilir, kelimelerin arkasındaki detayları araştırabilirsin.

İkizler ve Yükselen İkizler

Keşke tüm işlerini yapabilecek bir robot olsa. Ama yok işte. En azından şimdilik. Gelecek ne getirir bilinmez zira. Şu anda robot olmadığına göre tüm günlük işlerini sen yapmak zorundasın. Merkür bu yolculuğunda günlük işlerin ve çalışma metodunla ilgili fikir veriyor sana. Çalışma koşullarında kaostan mı besleniyorsun? Dilinle iğneliyor musun yoksa ekip arkadaşlarını? Bu süreçte çalışma ortamında fikirlerinle güç sahibi olmak isteyebilir, dikkatli ve konsantre olmayı öğrenmek durumunda kalabilirsin.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Yalnızlık zor… Ama bazen de yalnız kalman gerekiyor kendini bulman için… Dünyaya geliş amacını bulmak için… Yalnızlık güçlü olmayı getirir. Güçlü görünmek değil, güçlü olmak… Merkür bu yolculuğunda aşk hayatında gücünü sınıyor. Aşka dair fikirlerinde, düşüncelerinde, ifadelerinde dediğim dedik mi? Korkularınla yüzleşebiliyor musun? Detaylarda boğulma hissi yaşıyor musun? Tavırların kuşkucu esintiler mi taşıyor? Bu soruların yanıtı kurcalayabilir zihnini seyir sırasında.

Aslan ve Yükselen Aslan

Bazen hayat tam istediğin gibi olmaz… Su akmaz… Donar kalır… Olsun sen yine de iyimserliğinden taviz verme. Merkür bu yolculuğunda evine, köklerine ait fikirlerine, düşüncelerine biraz gizem, biraz kuşku, biraz sezgisellik, biraz da araştırma zevkini katıyor. Ve sen kendi iç dünyanda, köklerinde derin düşünebilme şansı yakalayabilirsin. Bu süreçte babanla ilgili konulara dikkat etmelisin. Fikir ayrılığı yaşayabilirsin.

Başak ve Yükselen Başak

Dilinden bal damlamıyor bu aralar. Gerçi çok da tatlı dilli olduğundan bahsedilemez. Bu sıralar kelimelerin biraz daha sivri sanki Merkür yolculuğunun etkisiyle. Bu yolculuğu lehine çevirmeye ne dersin? Mesela, neden detaylarla bu kadar uğraştığını, kuşkucu olduğunu sorgulayabilirsin. Fikirlerinin arkasında yatan korkularınla yüzleşebilirsin. Biliyorsun, en önemli güç bilgidir. Bu süreçte kendini, bildiklerinle, öğrendiklerinle daha güçlü hissedebilirsin. Yine bu seyir sırasında araştırmaya kendini kaptırabilirsin.

Terazi ve Yükselen Terazi

Olmazsa olmaz değil mi her şeyinle modaya uymak zorundasın. Çantan, takıların uyumlu olmalı. Peki ya cüzdanın? Cüzdanın içindekiler. Merkür, bu yolculuğunda sana paranın önemini anlatıyor. Maddi harcamalarınla ilgili konular düşüncelerinin ana eksenini oluşturabilir. Belki de harcamalarında daha dikkatli davranmayı, sabırlı olmayı öğrenebilirsin. En azından bütçene göre hareket etmeyi.

Akrep ve Yükselen Akrep

Kötü senaryo yazmakta üstüne yoktur. Her şeyin kötüsünü düşünmek gerçekçilik midir? Yoksa vesvese egemenliği midir? Merkür bu yolculuğunda sana çok tanıdık yerden geliyor fikir alışverişi yapmaya. Şimdi fikirlerini, düşüncelerini, bilgilerini kendine ayır… Kendine yönel… Kuşkuculuğunu bir kenara bırak.

Yay ve Yükselen Yay

Belki de sorun sendedir. Hep dış kaynaklardan sorumlu arıyorsun. Hayali düşmanlar yaratıyorsun zihninde. Ve onlarla savaşıyorsun bilinçaltında. Madem Merkür şu an bilinçaltında dolaşıyor… O zaman sende farkındalık yarat zihnin derinlikleri için. Gerçek sorunlarınla, düşüncelerinle yüzleş. En derinde saklı kelimeleri gün yüzüne çıkar.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Şimdi vakit sosyalleşme vakti. Arkadaşlarınla birlikte olmak iyi gelebilir sana. Merkür bu yolculuğunda sana destek verebilir arkadaş konunda, arkadaş ilişkilerinde. Arkadaşlarınla paylaşımlarda bulunabilirsin. Gerçi sen sevmezsin kalabalıkları ama yine de bu dönem bunu deneyimleyebilirsin.

Kova ve Yükselen Kova

Öz… Yani tam da seni sen yapan şey… Sahi sen kimsin? Neden kendini bu kadar değersiz görüyorsun? Ya da bazı şeyleri görmemezlikten geliyorsun? Şimdi Merkür yeni bir yolculuk başlatırken sana da yeni bir şeyler öğretiyor… Evet, bu dünyaya geldin… Yaşıyorsun… Nefes alıyorsun… Peki, nereye gidiyorsun?

Balık ve Yükselen Balık

Çok gezen mi bilir? Çok okuyan mı bilir? Gel de çık işin içinden… Bence her ikisi de doğru… Önemli olan gezdiğin yerleri ne kadar görebiliyorsun? Ya da okuduklarını idrak edebiliyor musun? Şimdi Merkür yeni bir yolculuğa çıkarıyor seni… İster uzak diyarlara… İster yakın diyarlara…