ALİKEV bu yılki İstanbul Maratonu’nda kampanya düzenleyemiyor

Ali İsmail Korkmaz'ın yarım kalan düşlerini hayata geçirmek üzere kurulan Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV), İstanbul Valiliği'ne yaptığı yardım toplama izni başvurusu sonuçlanmadığı için bu yılki İstanbul Maratonu'nda yardım kampanyası düzenleyemiyor.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

2020 Aralık ayında yürürlüğe giren “Kitle İmha Silahlarının Yayılmasının Finansmanının Önlenmesine İlişkin Kanun” ve bu kanun kapsamında “Dernekler Kanunu ve Yardım Toplama Kanunu”nda yapılan değişikliklerin ardından sivil toplum kuruluşları için yardım kampanyası düzenlemek zorlaştı. Ali İsmail Korkmaz’ın “Düşlerindeki Özgür Dünya” için yola çıkan ALİKEV, İstanbul Maratonu’nda yardım toplamak için yaptığı izin başvurusu sonuçlanmadığı için kampanya açamıyor.
 
“Bizi yalnız bırakmayan gönüllülerimizle gençlerin eğitim hayatına destek olmaya devam edeceğiz”
Çevrimiçi veya kitlesel bağış kampanyaları için Valilik tarafından verilmesi gereken izin sürecinin henüz sonuçlanmadığını söyleyen Emel Anne, “İzin süreci tamamlanmadan yürüteceğimiz kampanyada toplanan bağışlara el konulması, bizim için çok önemli olan destekçilerimizle kurduğumuz güven ilişkisinin zedeleneceğini düşündük. Bu yüzden her sene gençlerin eğitim hayatına devam edebilmesi için başlattığımız İstanbul Maratonu kampanyasını ALİKEV olarak bu sene yapmama kararı aldık. Ali İsmail Korkmaz burs fonuyla eğitim hayatına devam eden 250 öğrencimiz için kampanya yapamasak da kurulduğumuz günden bu yana bizi yalnız bırakmayan gönüllülerimiz ve bağışçılarımızla gençlerin eğitim hayatına destek olmaya devam edebileceğimizi biliyoruz” dedi.
 
“İstanbul Maratonu Halk Koşusuna katılacağız”
Maratonda kampanya açmasalar da İstanbul Maratonu’nun bir kampanyadan çok daha fazlası olduğuna inandıklarını dile getiren Emel Anne, “İstanbul Maratonu, Ali İsmail Korkmaz Burs Fonu ve bu fonda okuyan öğrenciler için çok önemli bir kaynak olsa da bundan daha fazlası. Her sene onlarca gönüllümüzle yan yana gelmek ve Ali İsmail’in düşlerindeki özgür ve adil dünya için dayanışmayı ve umudu büyütmek, ortak bir hayal için beraber yürümek demek. Bu yüzden bu sene de ALİKEV olarak İstanbul Maratonu Halk Koşusuna katılacak, tüm destekçilerimizle birlikte dayanışmayı ve umudu büyütmek için köprüyü hep beraber geçeceğiz” ifadelerini kullandı.