Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

5 Kasım 2021 Burç Yorumları

Kendimi kazandım

Senin elinde kazanmak… Başka kimsenin değil… Eğer istersen… Kazanmak hayatın anlamı olabilir… Gönül kazanmak mesela… Çocuk gülümsemesi kazanmak mesela… Anne, baba duasını kazanmak mesela… Yaptığın işten takdir kazanmak mesela…

Bugün… İletişim gezegeni Merkür, Terazi yolculuğuna son vermeden önce… Özgürlüğüne düşkün Kova Burcu’nda dolaşan Jüpiter’e dokunuyor. Meydana gelen hava üçgeniyle… Aklımızı kullanmayı öğrenebiliriz. Daha fazla okuyabiliriz. Daha fazla bilgi edinmek isteyebiliriz. Kendimize adil kullanım kotası koyabiliriz.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Yaşamının gizi ellerinde mi? Yaşamının gizi yüreğinde mi? Yaşamının gizi sol elinde taşıdığın sarı halkada mı? Ya da yaşamının gizi sarı halkanın eksikliğinde mi? Bu kadar bağımsızlığına düşkünken, neden hayatını şekillendirmek için medeni haline ihtiyaç duyuyorsun? Mesela, kendin için çay demleyebilmelisin.

Boğa ve Yükselen Boğa

Belki de yeni bir şeyler denemenin zamanı gelmiştir… Belki artık yeni bir işe girişmenin, kolları sıvamamanın zamanı gelmiştir… Bazen doyduğun yerde değil, doğduğun yerde olmak gerekiyor… Bazen cesur kararlar almak gerekiyor… Hazır mısın değişime?

İkizler ve Yükselen İkizler

Hatalar yapmak insana mahsustur… Hata yaparsın ama hatalarından ders alırsın… Önemli olan aynı hataları tekrarlamaktır… Peki, senin hataların var mı? Hatalarından ders aldın mı? Peki, ya haksızlıkların var mı? Kimsenin hakkını yedin mi? Mesela çocuklarının…

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Tabi ki senin için çok şaşırtıcı olmasa gerek kazandıklarını evin için harcamak. Evinin tadilatını yapmak, mutfağa yeni şeyler almak… Evini süslemek, dekor etmek tam senlik hareketler. Dikkat et ama ay sonunda bu harcamaların elini yakmasın.

Aslan ve Yükselen Aslan

İletişim kurmak… Konuşmak… Anlatmak… Dinlemek… Yaşamın temel eylemlerinden biridir. Ve insan en çok kiminle konuşmaya ihtiyaç duyar? Eşiyle… Eğer her şeyi paylaşamıyorsan eşinle… Anlatamıyorsan… Ya da sormuyorsa sana günün nasıl geçti diye… İstersen bir düşün… Bir yerlerde yanlış giden şeyler mi var?

Başak ve Yükselen Başak

Peki, suç kimde? Herkesin sorumluluğunu üstüne alan sen de mi? Bırak herkes kendi dağınıklığını toplasın… Bırak herkes kendi bildiği gibi yapmasın… Bırak herkes üstüne düşen vazifeyi yapsın… Üstüne tüm bu görevleri almana ne gerek var?

Terazi ve Yükselen Terazi

Aşk… Güzel şey… Ama aşktan önce arkadaş olmalı insan… Arkadaşı olmalı sevdiği… Paylaşabilmeli… Anlatabilmeli… Hayatın her anında elini tutmalı… Bırakmamalı yolda… Hoşgörüyle yaklaşmalı… Önce arkadaş olabilmeli… Sırtını güvenle dayayabilmeli…

Akrep ve Yükselen Akrep

Niye mutsuzsun? Neden bu kadar huzursuz hissediyorsun kendini? Neden endişelerinin, karanlık düşüncelerinin seni esir almasına izin veriyorsun? Tüm bu endişelerin dört duvarda can buluyor. Evini endişelerinin kalesi haline getiriyorsun.

Yay ve Yükselen Yay

Kazandığın para emeğinin karşılığı oluyor mu? Bu kadar emek harcayıp eline üç kuruş geçmesi kendine haksızlık değil mi? Önce kendi hakkını korumalısın… Bunun için ilk adımı atmalısın. Gidip konuşmalısın… Konuşmanın açmayacağı kapı yoktur…

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Başarılı bir yönetici olmanın birçok şartları var… Çalışmak, disiplinli olmak, çağı takip etmek, teknoloji kullanmak gibi… İnsan olmanın da nitelikleri var… Adil olmak, hoşgörülü olmak, merhametli olmak gibi… Sen de en çok hangileri var?

Kova ve Yükselen Kova

Güzel… Kitaplığını yeniden gözden geçirmek için güzel bir gün… Macera kitapları mı seviyorsun seni diyar diyar dolaştıran? Ya da bilim kurgu kitapları mı seni geleceğe ışınlayan? Ya da polisiye romanlar mı aklını ve zekânı konuşturacağın? Ya da aşk romanları mı kalp atışlarını hızlandıran?

Balık ve Yükselen Balık

Harcamalarının artması belki de zihnindeki sis bulutları… Doluya koysan almıyor bazı şeyler… Ama burada hata kimde? Burada nerede bir yanlışlık var? Düşündün mü?