Institut français İzmir’den dijital kültürler festivali

Son beş yıldır, 70 ülkede ve 100 farklı şehirde, Institut français tarafından sunulan “Novembre Numerique” etkinlikleri ilk kez İzmir’de “Digital Cultures Festival” başlığı adı altında düzenlenecek.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Kendine has sunumu, Institut français İzmir desteği ve Publiko organizasyonu ile gerçekleşen etkinliğin ev sahipliğini Hangout PSM yapacak. Teknoloji, dijital sanat, elektronik müzik gibi içerikler sunan festivalin İzmir etkinliği konuğu, elektronik müzik sanatçısı Romane Santarelli olacak.

2021 yılı yazını Avrupa turnesi ile tamamlayan müzisyen, Türkiye’de ilk kez İzmir’de müzikseverler ile buluşacak. Gecede Santarelli’ye synth-pop grubu Jakuzi ve elektronik üçlüsü Lalalar eşlik edecek. 18 Kasım Perşembe günü saat 18:00’de gerçekleşecek etkinliğin biletleri ise Bukupon’da satışa sunuldu.

Romane Santarelli
Fransa’nın elektronik müzik sahnesinin son armağanı Romane Santarelli, yumuşak ve puslu melodileri ile dinleyenleri uzay-zaman boşluğuna çekiyor, dinleyenleri dans pistine çağırıyor. Solo performanslarında fütüristik bir müzik sunan Romane, Kawrites mahlası ve kendi adı ile çıkardığı singlelar sonrası 2020 yılında Zero EP’sini yayımladı ve bir anda ünü ülke sınırlarını aştı.

Jakuzi
2016 yılında ilk albümlerini kaset formatında çıkaran ve dikkatleri üzerine çeken grup, Almanya menşeli plak şirketi City Slang ile anlaştı ve yeni parçaların eklenmesi ile ilk albümleri Fantezi Müzik’i dünyada tanıttı. 2021 sonbaharı ile Avrupa’da çeşitli şehirlerde ve İstanbul’da konserlerine başlayan grup, İzmirli müzikseverler ile en son 2019 yılında buluşmuştu.

Lalalar
Farklı projeleri ve solo kariyerleri ile başarılı işlere imza atan Ali Güçlü Şimşek, Barlas Tan Özemek ve Kaan Düzarat isimlerinden oluşan Lalalar, ilk singleları İsyanlar ile bir anda ülkenin alternatif sahnesine bomba gibi düştü. Sırası ile çıkardıkları singlelar ve yüksek enerjili sahne performansları ile dikkatleri üzerine çeken üçlü, Avrupa’da birçok şehirde sahne aldı. Aralık ayı ile yeni bir Avrupa turnesi duyuran grup, turne öncesi ikinci kez İzmirli müzikseverler ile bir araya gelecek.