Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

3 Kasım 2021 Burç Yorumları

Yabancı

Kim korkar aşktan? Sen korkmuyorsun da… Hep korkanlara mı denk geliyorsun? Hep kalp kaçaklarına mı rast geliyorsun? Sen kendine yüreğine bak… Kendi yüreğine yazdıklarına…

Bugün… Venüs yani nam-ı değer Afrodit,  her şeyi bilen Merkür’le destekleyici açıda bulunuyor. İlişkimizdeki sorunları gidermek, birbirimizi yakından tanıyabilmek için özel bir gün. Aynı zamanda yeni biriyle tanışabiliriz bugün. Hiçbir karşılaşma tesadüf olmayabilir bugün.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı.

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Sen bilgiyi yaymak için doğmuşsun diyebiliriz. Ve bugünlerde, yakın çevrene, kardeşine, kendini anlatmakla meşgulsün. Zor zamanlar belki de. Zorlandın daha önceki denemelerinde ama şimdi yüksek sesle anlatmak için doğru zaman. Bir de belki de kendini sosyal mecralarda anlatmak isteyebilirsin. Blog açmayı düşündün mü?

Boğa ve Yükselen Boğa

Fazla mı renksiz hissediyorsun kendini bu aralar? Ve fazla sessiz… Aslında ne çok şey geçiyor zihninden… Neler anlatmak istiyorsun aslında. Yapmak istediğin birçok şey var… Kelimelerin çıkıverse ağzından… Anlatabilsen, aktarabilsen… Karanlık çökünce… Gün geceye dönünce çok daha cesur hissediyorsun kendini… Yarına dair umutların tomurcuklanıyor… Yarın olunca yine çekiliyorsun kabuğuna… Hadi bugün bir adım at… Kendin için yürümeye başla…

İkizler ve Yükselen İkizler

Yine, yeni bir şey geldi aklına. Ve aklına geleni mutlaka hayatına getirmelisin, öyle değil mi? Beklemek mi? Asla… Sabretmek mi? Mümkün değil. Olmalı, olacak, çünkü istiyorsun… Yine böyle hallerdesin. Geleceğini şekillendireceğini düşündüğün bir fikrin var. Ve de istediğin. Kimse değiştiremiyor o düşünceni. Ve sen hızla koşar adım, tüm enerjinle harekettesin. Düşüncen yarına ulaştı bile.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Kendi içinde bir mücadele halindesin. Kariyerinle, iş yaşamınla ilgili planlar, fikirsel yatırımlar zihnini meşgul ediyor. Bugün bunları yaşıyorsun ama gelecekte nasıl bir senaryoyu yazmak istiyorsun? Seni yarınlara taşıyacak düşüncelerin var. Düşüncelerini eyleme dönüştürmelisin. Havada asılı kalmamalı fikirlerin, ideallerin.

Aslan ve Yükselen Aslan

Yine kalabalıksın… Yine dolu dolu hayatın… Yine kapı zilin durmuyor… Fazla dışa dönüksün yine… “Öz”den uzaklaştın mı biraz? Neyse bugünlerde böyle olması gerekiyor demek. Öğrenciliğin bitmiyor… Bir türlü mezuniyet törenine kavuşamadın. Yeni bir yabancı dil öğrenmeye çalışırken, kendine yeni bir dil geliştiriyorsun. Daha bütüncül, daha iyimser, daha orijinal… Yeni düşünce sistemin hayatının alfabesi olacak gibi duruyor bu taraftan bakınca.

 Başak ve Yükselen Başak

Tam zamanı… Neyin dersen? Uzun zamandır odağında finansal göstergelerin. Ve ne yazık ki fazla parlak gözükmüyor. Ama umut her daim var. Birkaç tedbirli hareketle düzelebilir elbette. Belki de yöneticinle konuşmalı, emeklerinin maddesel değerlerinin karşılığını isteyebilirsin… Böylece belini doğrultabilirsin. Düşüncelerini ve isteklerini harekete geçirmelisin.

Terazi ve Yükselen Terazi

Sana danışılması hoşuna gidiyor, öyle değil mi? Gururunu okşuyor bu durum. Elverdiği ölçüde, dilin döndüğünce öğrendiklerini anlatmak, bilgilerini paylaşmak hoşuna gidiyor. Ama dikkatli ol. Nefsine yenilme… Biliyorum deyip ortalıkta gerinerek dolaşma. Unutma ki, her bilenin üstünde mutlaka “Bir” bilen vardır…

Akrep ve Yükselen Akrep

Çoğu insan bilmiyor ya da es geçiyor. Elbette herkesin bir beyni var ve elbet herkes düşünür… Ama “düşünceli” olmak başka bir vasıftır… Düşünceli olmak karşındakine hak tanımak, nazik olmak, kibar olmak herkesin karakterinde yoktur… Ve genelde senin gibi “düşünceli” birini de bekleyen bir tehlike vardır. Her an sağlığını kaybetme riski… Dikkat et, düşündüğün ayrıntılar seni çukura düşürmesin.

Yay ve Yükselen Yay

İcat çıkarıyorsun yine. Bugünlerde kreatif düşüncelerinle etrafındaki herkesi şaşkına çeviriyorsun. Düşüncelerinle hayata bakışın örtüşüyor bu aralar. Acaba kendine yeni bir hobi mi edinsen? Çünkü sürekli düşünmek, sürekli kafana bir şeyleri takmak, sürekli sorgulamak… Havasız bırakabilir seni. O nedenle kendine yeni bir hobi bulmalısın sana nefes aldıracak bir şeyler.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Bazen günlük hayatın yoğun koşturmasında, zaman kalmıyor kendine ve ailene. Onların ihtiyaçlarına yanıt vermekte geç kalıyorsun çoğu zaman. Bu durum elbette huzursuz ediyor seni. Peki, ne yapman lazım? Doğru hareket planı bulmalısın. Bir bak bakalım hangi gereksiz eylemler için zaman kaybediyorsun? Tabletin başında daha mı az zaman geçirmelisin acaba?

Kova ve Yükselen Kova

Yeni şeyler öğreniyorsun. Farklı, orijinal, kimsenin daha önce duymadığı şeyler belki de. Bir çocuk gibi… Meraklı, kurcalayan, yap-bozun parçaları gibi bir öğrenim tarzın var. Belki de çocuğundan öğreniyorsun yeni şeyler. O büyürken, belki de seni büyütüyordur. Belli mi olur? Sen onu besliyorsun, o sana besin kaynağı oluyor.

Balık ve Yükselen Balık

Evet, her şeyden önce sen bir bireysin. Kendi değer yargıların, düşünce sistemin, hayattan beklentilerin ve kazanımların var. Var ama sende de bir “var” olma savaşı var. Özellikle ailene, kendini anlatmak, düşüncelerinin bir akıl tutulması olmadığını izah etmek, ifade etmek için doğru zamanlar. Aklından geçen planların belki de ailenden destek bulabilir.