Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

2 Kasım 2021 Burç Yorumları

Yelken açmalı yeni bir “aşk”a

Yapboz tahtası gibi mi hayatın? Uzun zamandır yalnızsın öyle değil mi? Hayatın tüm yüklerini sırtında tek başına taşıyorsun… Belki de yoruldun artık… Bu aralar…Kapın çalınsın diye bekliyorsun…

Bugün… Ay Terazi Burcu’nda dolaşırken… Sana diyor ki dengede kalırsan korkmazsın… “Bir” olabilmektir Terazi… Senden başka birinin yaşadığının farkına varmaktır… Sadece “eş” değil, “eşit”liktir… Yaratılan her şeyin güzelliğinin idrakidir Terazi… Yüz güzelliğinin yüreğe yansımasıdır… Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Sevebilmek… Sen bu aralar tadına varmadın mı sevilmenin? En önemlisi kendini sevmenin… Kendin için güzelleşmenin… Kendi değerinin farkına varmanın… Hazır Ay’da ışığını sana “eş”in üzerinden yansıtıyorken… Sevmenin ve sevilmenin tadına vardığın bir zaman arala kendine… Eğer yoksa gönül hanende bir misafir o zaman da kendini yeni biriyle tanışmaya hazırla…

Boğa ve Yükselen Boğa

Dengede kalmak… Yaptığın işte özellikle dengeli olabilmek… Herkese hak ettiği ölçüde davranabilmek… Mesafe isteyene mesafeli davranmak… Her şeyi kararında bırakabilmek… Bugün konu başlığında biraz da bu konular… Çalışma arkadaşlarınla arandaki dengeyi sorgulayabilir, onlara olan davranışlarını yeniden gözden geçirebilirsin.

İkizler ve Yükselen İkizler

Bir uğraşı olmalı insanın… Senin gibi “ikili” yaşam kurana ise, bir hobi yetmeyebilir… Aynı anda iki işi birden yapmaya alışkınsın çünkü… Aynı anda iki işe başlıyorsun da ne kadarı tamamlayabiliyorsun? Sorunun yanıtını biliyorsun… Bugün en sevdiğin şeyi yap…Mesela müzik dinle…Resim sergisi dolaş…

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Aile olmak… Bugün Ay Terazi’de… Ve ışığını sana, yuva üzerinden, aile üzerinden, anne üzerinden gönderiyor… Ailene biraz daha zaman ayırmak isteyeceğin 48 saat var önünde… Aileyle bir arada olmak, kalabalık sofralar kurma zamanı… Sen sofra kurmayı mı seviyorsun yoksa masa hazırlamayı mı?

Aslan ve Yükselen Aslan

Düşünmek… Bugün biraz ilişkilerin üzerine mi düşünsen acaba? Seni neyin kısıtladığını, neden hala adım atamadığını düşünmek için uygun olmaz mı? Bir de hani hep ertelediğin işlerin var ya… Sana fazla teknik gelen, beceremeyeceğini düşündüğün. İşte bugün bir fırsat… Dene… Bak her şey bir tıkla kapında…

Başak ve Yükselen Başak

Değerli olmak… Bugün Ay Terazi’de… Ve sana ışığını biraz da maddi konular üzerinden yansıtıyor. Bugün harcama kalemlerinde artış gözlemleyebilirsin. Bir de anneyle ilgili harcamalar yapabilirsin. Her şey onun mutluluğu için değil mi zaten?

Terazi ve Yükselen Terazi

Başrolde sen… Hayat döngülerden ibaret… En basiti 28 günde bir şeyler bitiyor, bir şeyler başlıyor. Bugün senin için başlangıçların ayak sesleri… Bugün Ay yeni ay misali göz kırpıyor sana. Diyor ki sana… Biraz daha güven kendine… Kendini değiştir, dünyan değişir böylece.. 

Akrep ve Yükselen Akrep

Rüyalarına güvenmek… Hep aynı rüyayı görüyorsun belki… Sanki hiçbir şey değişmemiş… Bir sihirli el gelmiş tüm gidenleri geri getirmiş… Uyanınca… Bir bakıyorsun ki… Bugün Ay Terazi’de… Sana ışıklarını rüyaların aracılığıyla gönderiyor… Bir not al bakalım rüyalarını… Bilinçaltın neleri gizliyor.

Yay ve Yükselen Yay

Yaren olmak… Nefsinin peşindeyken başka nefesleri çok da umursamıyor insanoğlu… Ve ne yazık ki idrak edemiyor dünyanın yalancılığını… Hoş görü, gülümsemek ve dost yüzler biriktirmeli insan… Ve sen bunu zaten iyi biliyorsun… Bugün, özellikle gün geceye dönerken dostlarına, dostluklarına daha fazla zaman ayırmak isteyebilirsin.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

 Zirveye tırmanmak… İnatçısın… Yol ne kadar dolambaçlı olsa da, uçurumlar uzansa da, yok pes etmezsin sen… Hedefini çizdin mi zihnine kimse seni yolunda alıkoyamıyor. Bugün yine gündemin ilk sırasında çalışmak… Umarım işlerini bugün bitirebilirsin… Yoksa hafta sonu da çalışmak zorunda kalabilirsin.

Kova ve Yükselen Kova

Sınır tanımayan öğrenci… Bitmiyor senin öğrenme istediği… Bitmesin zaten… Sen aynı anda iki kitap okumaya devam et… Bugün ve yarın özellikle ruhuna dokunan, ruhsal gelişimine katkı sağlayacak kısa süreli bir eğitime başlayabilirsin… Ya da böyle bir eğitim için adın atabilirsin. .

Balık ve Yükselen Balık

Kendini dönüştürmek hepimizin istediği ama çok da başarılı olamadığımız bir konu… En azından niyet etmeyi ve denemeyi sürdürüyoruz… Bu da başarılı bir adım… Senin de bugün ve yarın… İlişkilerin özelinde kendini deneyebilirsin… İlişkinde yaşayabileceğin sorunlar, sorular sana yeni bir bakış açısı kazandırabilir.