Altay Bayındır’dan kötü haber

Fenerbahçe Konyaspor maçında omuzundan sakatlanarak maça devam edemeyen Altay Bayındır, üç ay sahalardan uzak kalabilir.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Süper Lig’in 11. haftasında deplasmanda Konyaspor’a 2-1 mağlup olan Fenerbahçe’de kaleci Altay Bayındır, Luiz Gustavo ve Enner Valencia sakatlıkları nedeniyle mücadeleyi tamamlayamamıştı. İkinci yarıda omuzundan yaşadığı sakatlık nedeniyle sahayı gözyaşları içinde terk eden milli kaleci Altay Bayındır’dan üzücü haber geldi. Maçın ardından hastaneye götürülen genç kalecide herhangi bir kırık tespit edilmedi ancak omuzundaki bağlarda ciddi gerilme olduğu belirtildi.

Fenerbahçe Kulübü sakat oyuncuların durumu ile ilgili resmi siteden bir açıklama yayınladı. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

”Altay Bayındır’ın omzunda kırık tespit edilmemiş olmasına rağmen Acromioclavikuler seperasyon gözlemlenmiştir. Oyuncumuzun operasyon geçirmesine karar verilmiştir. Enner Valencia’nın sol ayak bileğinde bağ yaralanması tespiti yapılmış, konservatif tedavi uygulanması uygun görülmüştür. Luiz Gustavo’nun sol biceps grade 1-2 arası yaralanma teşhis edilip tedavisine başlanmıştır.”

Daha önce Pelkas’ın yaşadığı omuz problemine benzer bir durumla karşı karşıya kalan Altay Bayındır’ın sahalardan en az 3 ay uzak kalması bekleniyor.