Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

1 Kasım 2021 Burç Yorumları

Senin adın tutku olsun

Derinlerde bir yerde dolaşmayı seviyorsun… Kelimelerin ardına gizlenmeyi… Kalemin kağıdın üzerinde çıkardığı sesi… Satırların arasında kaybolmayı… Kendini satırların arasına saklamayı… Demek istediklerini kurşun kaleminle anlatmayı… İnsanlarla arana mesafe koyabilmeyi… Güçlü iradeni… Sırlarını… Seviyorsun… Seni sen yapan değerlerini…

Malum Mars, haritamızdaki enerjiden, hareketten, canlılıktan sorumlu gezegen… Bugün yönetici ortağı olduğu Akrep Burcu’na giriş yapıyor. 13 Aralık’a kadar da seyr-i seferini sürdürüyor Akrep Burcu’nda… Ve bizde böylece sezgilerimizle hareket etmeyi öğrenebilir, olayların detaylarını fark edebiliriz. Dayanıklı ve sabırlı olabiliriz… Mücadele gücümüz artabilir… Aynı zamanda takıntılarımızla da yüzleşebiliriz… İrademizi ortaya koyabilir, hayata, ilişkilerimize tutkuyla sarılabiliriz.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Biraz zorlayıcı bir süreç var önünde uzanan. Madalyonun iki yüzü var senin için. Bir yandan kendini anlatmakta, kendini ortaya koymakta zorluklarla karşılaşabilirken, öte yandan bu sorunun nereden kaynaklandığını, neden kendini anlatamadığının derinlemesine irdeleyebilirsin. Aynı zamanda eşinden kaynaklı finans konuları hayatının odak konusu olabilir.

Boğa ve Yükselen Boğa

 Aslında hayattan beklediğin şey çok net. İçten gülüş ve başını yaslayacağın bir omuz. Tüm karanlık gölgelerini yok edecek bir şövalye bekliyorsun çoğu zaman. Hayatında yeni açılan otuz günlük kapıda, ilgi odağın ilişkilerin. Ama bu sefer ilişkide, kendi kimliğini ortaya koymak isteyebilirsin. Ne istediğin rahat ifade edebilirsin,ilişkiden beklentileri daha net ve kararlı açıklayabilirsin.

İkizler ve Yükselen İkizler

 Gizlerin saklandığı yerden açığa çalışarak çıkıyor. Enerjini, mücadeleni iş sahasında ortaya koyuyorsun. Çalışma arkadaşlarına ya da çalıştığın alanda, kendi benliğini, arzularını ve kimliğini ortaya atmaktan çekinmeyeceğin bir dönem önünde uzanan. En çok dikkat göstermen gereken alan ise sağlık.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Tam da isteğin aslında bu değil mi? Aklına eseni istediğin zaman yapmak, kimseye hesap vermemek, uzun yolculuklar örülü müdanasız bir hayat. Şimdilerde ise, kendini en çok aşk hayatında anlatmak istiyorsun. Aslında ne bekliyorsun aşktan? İşte bunu hem kendine, hem de partnerine daha yüksek sesle anlatabilirsin.

Aslan ve Yükselen Aslan

 Kısa yolculuklarından ardından şimdi dinlenme zamanı biraz. Biraz yoruldu ruhun sanki. Başkalarının sorunlarına odaklanmaktan kendini unuttun çoğu anlarda. Şimdi kendi evinde, kendi mabedinde, kendinle başbaşasın. Kendini özgür, cesur ve güçlü hissettiğin yerdesin. Bu otuz günlük süreçte, daha fazla hem kendi evinle, hem de ailenin eviyle ilgilenebilirsin. Belki de kendi evine çıkmak için daha fazla mücadele içinde olabilirsin. Ve bu dönem babayla olan ilişkilere biraz daha dikkat etmek gerekiyor.

Başak ve Yükselen Başak

İletişim, bilgi akışı bu dönem hayatının odağı. Kendini anlatmak, kendini parlatmak için kelimelerin gücüne sığınabilirsin. Bazen kördüğüm olur ya anlatamadıkların yüreğinde, işte şimdi o düğümleri çözmek için kendini enerjik ve güçlü hissedebilirsin bu dönemde. Aynı zamanda kardeşlerinle ilgili konular, hayatının odak noktası haline gelebilir.

Terazi ve Yükselen Terazi

 Kendini hatırladığın zaman dilimi aslında önünde uzanan. Biraz daha kendine bakmaya, kendini aynada görmeye başladın. Şimdi biraz daha bak kendine ve gör içini. Ne kadar değerli olduğunun farkına var. Sana gelen bu süreçte, kendi değerin için, kendi kazançların için daha istekli ve hırslı olabilirsin. Özgüvenini pekiştirebilir, kendi kaynakların için adım atabilirsin. 

Akrep ve Yükselen Akrep

 Son günlerin kararsızlık bulutu içinde geçti biraz. Adım atmaya bile üşendiğin anların oldu. Şimdi ise, hayata kaldığın yerden devam etme zamanı. Cesur ve radikal atılımlar yapmak için gerekli gücü içinde bulabilirsin. Daha fazla kendine değer verdiğin, hayatı kendin için yapılandırdığın bir süreç önünde akıyor. Artık ne istediğini biliyorsun hayattan. Beklentilerini ve hedeflerini doğru bir şekilde ortaya koyabilirsin.

Yay ve Yükselen Yay

 Geceler biraz daha uzun senin için. Aklın, iraden ve ruhun arasında kaybolmuş gibi hissediyorsun kendini. Bir adım atsan yürümeye başlayacaksın aslında. Gizliyorsun kendini ve isteklerini. Kendini biraz kapatıyorsun dış dünyaya. Bu süreçte biraz daha kendinle baş başa kalmak istiyorsun, kendi yol hikâyenin çıkış kapısını aralamaya hazırlanıyorsun.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

 Birkaç zamandır kariyerine ait zihninde soru işaretleri var. Doğru bir işi yapıp yapmadığını sorguluyorsun, belki biraz kendini kurban gibi hissediyorsun. Ama artık hayallerinin farkına varma zamanı. Hayallerini kurduğun büyük projeleri hayata geçirme, umutlarını yeşertme zamanı. Bu yönde daha atak ve cesur kararlar alabilirsin.

Kova ve Yükselen Kova

Sessiz çığlıklarını duyurmakta zorluk çekiyorsun kimi zaman. Bazen o kadar yoruluyorsun ki, kendi kabuğuna çekilip kendini gizliyorsun herkesten. Ama şimdi güneş ışıkları senin istediğin, arzu ettiğin konular için fırsat sunuyor sana. Artık sarf ettiğin emeklerin karşılığını takdir görerek alabilirsin. Daha içten, daha sıcak ve daha özgüvenli bir ay seni bekliyor.

Balık ve Yükselen Balık

Zor zamandı geride bıraktığın aylar… Bir şeyler kayıp gitti elinden, kendi gölge yönlerinle yüzleştin. Duygusal gel-gitlerin oldu çoğu saatler. Ama artık kızıl gezegen beklediğin enerjiyi sana vermeye hazırlanıyor. Kayıp hazineni bulmak için daha kararlı ve istekli davranabilirsin. Kendini bilgi yoluyla geliştirmek isteyebilir, farklı dünya görüşleri ya da spritüel öğretilere kendini daha fazla açabilirsin.