Kılıçdaroğlu: Algısı bozuk şürekaya sesleniyorum…

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, tezkereyle ilgili açıklamasına yönelik yorumlara tepki gösterdi.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tezkere hakkındaki “Selvi Hanım ve ben, askerliğini er olarak yapmış oğlumuzun gururlu anne ve babasıyız. Kendi çocuğuna bedelli askerlik yaptırıp, milletin evlatlarını ateşe atan şahsın hazırladığı gayriciddi tezkereler kabul edilemez. Tezkereye “Hayır!” diyeceğiz” açıklamasıyla ilgili yorumları eleştirdi.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, “Beni çok rahatsız eden bir konu var; iki gündür bu meseleye girip girmeme konusunda kararsızım… Oğlumun er olarak askerlik yaptığını anlattım, Şahıs ve şürekası ‘Ama Suriye’ye profesyonel askerler gidecek” demeye başladılar. Üzerine bazı kanallarda, değeri kendinden menkul bazı yorumculara propagandası da yaptırıldı” dedi. “Bu korkunç bir algılama şeklidir” diyen Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Algısı bozuk şürekaya sesleniyorum: Profesyonel asker diye geçiştirdiğiniz bizim Mehmetçiğimizdir, evlatlarımızdır. Askerimiz söz konusu olunca, size önerim on düşünüp, bir yapmanızdır. Canlarımızla ilgili verdiğiniz kararları, devleti yönettiğiniz gibi vermeyin!”